e-ticaret hizmetleri ödeme süreci ve büyüme ödeme ag geçitleri katkisi

Elektronik ticaret kullanici ilgi seyler satan ve satin alma yani internet kanali üzerinden is yapmak için ortamidir. Internet e ticaret fonksiyonunun basarisi için alisveris ve kullanisli islemler için kullanici talebinin isleme önemli ve büyük bir rol yasiyor. E-ticaret için E-Ticaret Hizmetleri sorunsuz doga, ayni zamanda çalistirmak için uygundur.

Onu ya da onun için ve alisveris zaman yakisikli bir miktar geçirdikten sonra en uygun ürünleri seçerek ve tipik alisveris ortaminda bir alici veya alici temsilcisi alisveris merkezinde fiziksel olarak bulunmasi gereken ve satis kisi ile etkilesim gibi birçok etkinliklere içerir yolculuk vb o alisveris tamamlanir. E-ticaret evrimi süresini azaltmak ve teslimat mekanizmasi geçen gün daha iyi oluyor çünkü alisveris konfor ve zevk artmaktadir Oysa. Biz is yerinde veya evden paralel ya bizim isi alisveris yapabilirsiniz. Disinda alisveris, simdi demiryolu veya havayolu bilet rezervasyon faturalar ödemeleri, e-ticaret açisindan teknolojinin nimet sayesinde bir yük vardir.

Ödeme islemi herhangi bir sanal alisveris ya da fatura ödeme deneyim basarisinda büyük rol tasir. E-ticaret basarisinda çok önemli bir rol oynamaktadir web sitesinin ödeme sürecini sanal alisveris güven. O Burada karti bilgileri vb doldurur kez sanal alisveris ödeme islemi sirasinda sahip oldugu birkaç endiseler site güvenli olup olmadigini olabilir, kendi karti bilgilerinizi ödeme ag geçitleri rolü güvenli olacak müsteriler saglar hangi geldiginde bu ödeme alisveris ödeme ag geçidi performansindan memnun ise islem güvenli ve çok sayida güvenlik normlarina ve güvenli yuva katmani kimlik dogrulamasi veya güvenli hiper metin aktarim protokolleri vb kullanarak ile pürüzsüz bu o tereddüt olmayacak bir güven düzeyi ve sonraki olusturur Ayni ag geçidi ya da tam tersi eger karti bilgilerinizi girin.

ödeme süreci: –

Bir kullanici ödeme iç ödeme sisteminin özetini asagida ödeme süreci için daha fazla özen koymak için yapilir nasil pek farkindadir.

a) Bir alisveris online alis-veris yapar ve karti bilgilerinizi, cvv vb girer
b) sitesinin ödeme sayfasinda bir kod veya program Islem islemciye veri gönderir.
c) Islem islemci, para ve hesap bilgilerini dogrulamak için geçerlilik vb kullanici hesabi kontrol eder
d) Islem islemci bankadan geri sonuç alir.
e) Islem islemci satin alma geçerli ya da inkar oldugunu söyleyerek web sayfasina sonuç verir.
f) geçerli islem için sadece Islem islemci yerlesim islemciye veri gönderir.
g) Yerlesim islemci ticari bankaya para göndermek için kullanici bankaya yetki gönderir.
h) Alisveris yapanlar banka ticari bankaya fon gönderin.
i) Tüccar fonu ve islemlerin ayrintilari alir.

Yukaridaki tüm adimlari saniyede yürütülür ve yapisi karmasik oldugu için bazi kaos veya islem faaliyetlerinde hata sansi ancak alan üzerinde arastirma ve gelistirme ödeme ag geçitleri açisindan ödeme sürecinin saglam bir altyapi vermistir olabilir ve her geçen gün artan e-ticaret faaliyetlerinin puan. Kullanicinin kendi fonlari uygun sekilde ve bu güven düzeyinde islenmis olacak emin oldugu için birçok ödeme ag geçitleri ünlü ve iyi bilinen yaptik. Biz ödeme islemi kolaylikla ve ödeme ag geçitleri rol e-ticaret sektörünün basarisinda çok önemli oldugunu söyleyebiliriz.

Birkaç iyi bilinen ödeme islemcileri Authorize.Net, Citibank, HSBC, Paypal, Knet, Worldpay, HDFC Bankasi vs vardir