e-ticaret sitesinde ödeme sürecini kolaylastirmak için yollar

Bir e-ticaret sitesinde, ödeme islemi yapmak ya da is basarisi zarar verebilir web sitenizin bir parçasidir. Müsteriler böylece bekledigi kadar hizli tepkiler ve etkin hizmet alismak oldugu online satis her web sitesinden. Çogu e-ticaret siteleri kredi karti ile ödeme almak. Bu ödeme müsteriler için uygun bir yol ve müsterilerden para almak saglamak için tüccarlar için iyi bir yoldur. Güvenlik de önemli bir husustur. Bu nedenle, pek çok web sitesi ödeme sürecini asiri karmasik. Sonuç ile çalismak için müsteri için sinir bozucu uzun bir süreçtir. Bu biraz daha detay de bakalim.

neden ödeme sürecini kolaylastirmak için istiyorsunuz?

Bu sorunun kisa cevabi müsterilerinizin mutlu etmek için ve isinizi büyütmek için. Is hayatinda, her zaman aklin ön planda olmalidir üç sey vardir:
Müsterilerime ne istiyorsun?
Ne hayatlarini kolaylastiracak?
Nasil benim ürün veya hizmet yardim ya da benim müsteri yararlanacaktir?

Ödeme süreci tasarlarken aklinizda bu üç sey tutarsaniz, basariya giden yolda olacak. Ilk soruya cevap vermek için, müsterilerinize kolaylik ve verimlilik istiyorum. Bu ödeme islemi basit ve mantiksal takip gerektigi anlamina gelir. Bu bilgi çekildigi zaman hizli yanit verir ve süreç boyunca yarim zaman degil gerektigini etkin olmalidir. Kullanimi süreci kolay yaparak müsterilerinin hayatini kolaylastirmak. Bu durumda zaman, satin almak için tekrar web sitenize dönecektir memnun müsteriler olacaktir. Basit ve etkili bir ödeme islemi isinizi büyümesine yardimci olmak için e-ticaret sitesi kullanabileceginiz en degerli araçlardan biridir.

Ödeme islemi Isinizle ilgili ne diyor?

Bu yerde etkin bir ödeme sürecini elde etmek zor degil ama biraz dikkatli düsünce ve yatirim gerektirir. Çok sik isletmeler topu birakin ve sadece büyümek için etkili bir sekilde ürün ve hizmetlerini tanitmak gerek. Fark, online ortamda, web sitenizin birakin ve baska bir yerde alisveris yapmak için bir müsteri için son derece kolay olmasidir. Bu çok zaman ve çaba almaz. Eger müsterinin ilgisini çeken tüm çaba gitti, bunlari sadece ödeme sürecini bomba disari çünkü uzak yürüme istemiyorum. Eger kredi karti tüccar hesabi için kayit oldugunuzda, bir e-ticaret çözümü satin alma seçenegine sahip olmalidir. Bu uzmanlik ve ödeme sürecinin önemli görüslerini birlestiren tasarim yillik gelir, çünkü bu iyi bir seçimdir. Etkin bir ödeme islemi hizmeti deger oldugunu müsterilerinize gösterir. Bu, onlar basitlik ve verimlilik istediginiz anlamak, ve bu gerçeklesmesi için çaba koymak için istekli oldugunu onlara gösterir.

ödeme sürecinde en önemli adimlar nelerdir?

Herhangi bir ödeme islemi tamamlanmasi gereken birkaç temel adim vardir. Dogru adimlari alin ve süreci basit devam edecektir. Çogu standart e-ticaret tüccar paketleri varsayilan olarak kurulmus adimlari olacaktir. Seyleri kolaylastirmak için ya da terzi islemi özel is uygun bazi adimlar degistirmek için seçenegi de genellikle yoktur.

Ödeme süreci alisveris sepeti ile baslar. Onlar için ödemeye hazir olana kadar bir müsteri satin aldiklari istediginiz ögeleri yerlestirir yerdir. Bir sonraki adim kontrolüdür. Müsterilerin alisveris sepeti gözden ve ödeme devam edebilirsiniz yerdir. Onlar ürün satin almak istiyorsaniz teyit sonra, kendi kredi karti bilgilerinizi girmeniz istenir. Bu adim yakalama kart sahibinin adi, kart numarasi, kartin son kullanma tarihi ve kredi karti dogrulama numarasi yer alacak. Ekstra güvenlik önlemleri eklemek istiyorsaniz, müsterinin fatura adresi ve ek kimlik dogrulama isteyebilir. Eger bazi seyleri basit tutmak için ihtiyaç vardir. Müsteri iki kez ayni formu doldurarak zorunda degildir bu yüzden teslimat bilgilerini aktarilabilir alanlari var. Son olarak, tüm detaylari yakalanir, sistem kredi karti üzerinde bir yetki almak ve islem teyit etmelidir. Islemin sonunda, müsteri satin alma dogrulayan bir makbuz almalisiniz. Tüm bu ihtiyaci birkaç dakika içinde tamamlanmasi.