postane isletmeler için eski haline geliyor neden

Tüketiciler arasinda internet kullanimi hizla büyümeye devam ederken, isletmeler, dogrudan posta, baski, ve televizyon gibi web siteleri, arama motorlari, e-posta ve sosyal medya gibi interaktif pazarlama kanallari gibi geleneksel kanallari uzak destansi oranlarda reklam bütçeleriyle degistirmektedir. Interaktif pazarlama genellikle yatirim daha yüksek getirisi (ROI) sunmak için daha az pahali, ölçmek için daha kolay ve kanitlanmistir.

Is harcama bu degisim arama pazarlama, görüntülü reklam, e-posta pazarlama, sosyal medya ve mobil pazarlama (içine bütçeleri hedefe yönlendirmeye, harcamak tüm pazarlama 21% temsil edecek yaklasik olarak 55 milyar dolar, 2014 yilina kadar iki katina için interaktif pazarlama sektöründe körükleme Forrester Research göre).

ABD Posta Servisi özellikle sert vurdu ediliyor. Mesaj Usta Genel dogrudan posta reklam ve e-posta kullanicilarinin giderek artan sayida büyük azalma kayiplari atfederek, $ 7 milyar dolarlik kaybi bu mali yil ve önümüzdeki on yil içinde 238.000.000.000 $ potansiyel bir geçmis yillar zarari projeleri. Dogrudan posta hacmi 2009 yilinda 202 milyar ögeleri oldu. Bu tarihin en büyük tek ses damla temsil, önceki yila göre 9 milyar az.

Ne ölçülen alir gelistirilmis olur.

Interaktif pazarlama genellikle kullanicilar bir reklam tiklamaya gerektirdiginden, bir web sitesini ziyaret, ya da hedeflenen eylem gerçeklestirmek, interaktif pazarlama kampanyasinin neredeyse tüm yönlerini, takip ölçülen ve test edilebilir. Bu nedenle, pazarlamacilar kolay bir hedef kitle üzerinde çesitli mesajlar test ve yanit oranlari ve dönüsüm optimize edebilirsiniz. Ve genellikle farkli bir ortamda daha sonra cevap umutlari ilgisini kazanabilir – en iyi – Bu ölçüm dogrudan posta, televizyon, ya da billboard reklam yoluyla elde edilemez.

Örnegin e-posta pazarlama, gönderilen kaç e-posta ölçmek için isletmeler saglar, teslim, açildi ve tikladim. Arama motoru reklamciligi tiklamalari izlemek için kolaylastirir. Web siteleri pazarlamacilar bu ziyaretçilerin kökenli ziyaretçi sayisi, (bir arama motoru reklam ve e-posta reklam veya banner reklam, vb gibi) ve hangi web sayfalari ziyaretçi tiklandiginda da dahil olmak üzere degerli fikir zenginligi saglayabilir. Bu tür veri ile Silahli, pazarlamacilar pazarlama yatirim getirisini en üst düzeye çikarmak için hizli, artan iyilestirmeler yapabilirsiniz.

Interaktif pazarlama, geleneksel reklam ROI çarpabilirsiniz

Multimedya bir IBM raporuna göre, “insanlar duymak ne yaklasik% 20 kisa vadeli dikkat süreleri oldugunu arastirmacilar arasinda genel bir kani vardir, onlar görmek ve duymak ne 40%, ve gördükleri 75%, duymak ve yapmak. “bir web sitesi, örnegin, multimedya, içerik yazili ve ziyaretçi mesgul içerir çünkü Interaktif pazarlama 75% kategori içine düsebilir.

Etkili bir geleneksel reklam kampanyasi içine interaktif pazarlama entegre ölçüde genel yanit oranlari, dönüsüm ve yatirim getirisini artirabilir. Örnegin, AIS Medya 2010 yili Sigorta Müsteri Interaktif Pazarlama Kullanim Anketi sigorta müsterilerinin% 59 bir web sitesini ziyaret yerine bir telefon numarasini arayarak bir dogrudan posta teklif cevap tercih edecegini ortaya koydu. Bu nedenle, müsteriler bir web sitesini ziyaret etmek için seçenegi eklendi saglayan önemli pazarlama giderleri minimal artis yanit oranlari ve ölçülebilirlik kaldirabilir.

Geleneksel pazarlama parça bir web sitesi tesvik kavramini anlamak kolay ve yeni olmasa da, pazarlamacilar ezici bir sayi bugün sirket ana sayfasina umutlari yönlendirme ölümcül bir hata yapmaya devam. Dogrudan posta veya basili reklamlar genellikle belirli bir ürün veya hizmeti tanitmak beri onlar promosyon hakkinda “daha fazla” görmek için bekliyoruz sirket ana sayfasina yönlendirileceksiniz zaman, umutlari kolayca “off-yol alinan” veya karisabilir. Ayrica, tüm trafik ayni, benzersiz olmayan sayfasina yönlendirilir zaman geleneksel bir reklamin etkinligini izlemek zor.

Bir dogrudan posta parça daha iyi (ve daha ölçülebilir) hedef bir PURL (kisisellestirilmis bir URL) olmalidir. Aslinda, özel bir web sayfasi (açilis sayfasi) bir baglanti (örnegin, bir istek formu doldurun bir telefon numarasini aramak ya da bir satin alma yapmak) açik bir çagri harekete içeren geleneksel reklam, ile haberlesmek için özel olarak tasarlanmis. Dogrudan posta, baski, TV, ya da billboard reklamlari ile birlikte kullanilan PURL’ler ve açilis sayfalari güçlü çok kanalli pazarlama sonuçlar elde edebilirsiniz.