bes basit adimda ilk ebay açik artirma göndermek için nasil.

Ebay internet en büyük pazar oldugunu ve alicilarin pazarlik fiyatlarla ne istediklerini bulmak için, ve alici bulmak için saticilar için mükemmel bir yerdir. Eger ebay önce bir açik artirma göndermeyen varsa, Bu eBay üzerinde ilk ihale sonrasi oldukça basit. Sadece asagidaki bes adimlari.

Adim 1: Bir eBay saticinin hesabina açin.

Açikçasi, bu yapmaniz gereken ilk sey. Eger eBay seyler satin aldiysaniz, o zaman zaten bir hesabiniz var – sadece onunla giris ve sayfanin üst kismindaki araç çubugunda ‘Sat’, ardindan ‘bir saticinin hesabi olusturun tiklayin. Daha önce eBay hiç kullanmadiysaniz, o zaman ‘Sat’ tiklayin ve ‘bir saticinin hesabina olustur’ sonra araç altinda ‘kayit’ baglantisini kullanarak ilk bir hesap açmak gerekir, ve olacak. EBay sitesi sonra süreç boyunca size rehberlik edecek. Güvenligi için, bu karti bilgileri ve banka bilgileri veren içerebilir.

Adim 2: satmak için karar verin.

EBay ile ilk küçük bir deney için, gerçekten sattiginiz önemli degil. Eger konum odanin etrafinda bir göz atin – Sana o kadar bagli degiliz ve sonrasi koymak olabilir orada bir sey var eminim. Küçük kitap ve CD’ler ideal ilk ögelerdir. Bir kez daha islerin nasil kullanilir olsun, sizin için dogru olan pazar indentify çalisin.

Eger pazar seçim iki seyi dikkate almak gerekir. Ilk pazar boyutu, hangi talep satmak için düsünüyorsaniz ürünler için var ne kadar gösterir. Eger satmak ne ikinci, kisisel intterest. Siz basarili olmak için bu iki faktör arasinda denge olmalidir.

Ben Ebay fark baska bir sey Uniqeness Faktörü diyoruz. Ne demek teklifleri ne kadar benzersizdir. Insanlar ayni madde satan bir sürü insan görürseniz. Onlar ucuz satin egiliminde olacaktir ve bu satici arasinda fiyat savaslari baslar. Akilli satici fethetmek için daha küçük, daha karli nis seçer. Eger teklifleri ayirt zaman kar ve satis yapma sansi daha yüksek olacaktir. Bu evde kendi seyler ile baslayan yeterli benzersiz olacak yüzden ve ilk ihale için çok fazla bir maliyeti olmaz.

Adim 3: Ebay üzerinde öge olusturun.

‘Sat’ tiklayin ve size öge liste için yolda konum.

Eger devam edin ve öge listesi önce, baska bir mevcut saticilarin bakmak ve onlardan ögrenmek. Nasil kullandiginiz anahtar kelimeler düzen onlarin açik artirma sayfa, dikkat edin. Ayrica, baslangiç ??fiyatlari dikkat ve teklif çekmek için kullandiginiz statejileri.Türkiye bazi belirler.

Sonra, bir kategori seçin – bu sadece madde ne yazin ve eBay sizin için seçmesine izin vermek en iyisidir. Sonra, bir baslik ve açiklama yazin. Sence anahtar kelimeler insanlar basligi kutusuna aramak ve açiklama kutusuna öge hakkinda sahip tüm bilgileri olacaktir içerir.

Bir çekici ve inforamtive açik artirma sayfa olusturmak emin olun. Ürününüzün yararlari vurgulamak için resim ve basliklari kullanin. Olabildigince bir alici olabilir çok soru olarak cevap verin. Açikçasi geri ödeme, nakliye ve ödeme politikalari ve iletisim bilgileri devlet.

Simdi bir baslangiç ??fiyati ayarlayin. Aksi ve ögeleri gibi düsük bir fiyata bitirmek neredeyse asla olmaz teklif için insanlarin berabere $ olarak 0.01, en iyi baslangiç ??fiyatidir. 3, 5, 7 veya 10 gün: ayarlamak için bir sonraki sey ihale süresidir. Artik satis genellikle daha teklifleri alacak, hem de sonsuza kadar sürüklemek gibi görünür: Bu size kalmis. Bir resim aldim, simdi eklemek – resimlerle ögeleri her zaman daha fazla satmak için. Son olarak, (sadece PayPal simdilik en iyisi) kabul edecek ödeme yöntemleri kene, ve (baslamak için kendi ülkenizin kendinizi sinirlamak) için yayinlayacagiz nerede. Gönder ve bu kadar!

Adim 4: satmak için bekleyin.

Alicilar ögeyi bulmak ve üzerinde teklifleri birakacaktir – Bu sadece arka oturma ve eBay onun sey izin meselesidir. Bazi istekliler öge hakkinda sorular e-posta olabilir, ve size en kisa sürede olabildigince bu sorulara cevap için en iyi yapmalidir.

Ürününüzü sonra satmaz eger ücretsiz tekrar liste unutmayin.

Adim 5: Ödeme toplayin ve sonrasi.

eBay öge için ödeme gönderme sürecinde onlara rehberlik için alici e-posta gönderilecektir. Bir sey göndermeden önce para oldugundan emin olun.

Bir kez ödeme var, yapmaniz gereken tüm (bazi bubble wrap kullandiginizdan emin olun) yazabilmek için madde paketi olan, onay e-postasi eBay alicinin adresi almak gönderdi ve parsel üzerine yazmak. Bazi pullar koy, post it, ve bu kadar!

Ben Ebay ilk madde satan zevk umuyoruz.