hukuki sorunlar tüm internet pazarlama yeni baslayanlar farkinda olmalidir

Sadece isletmelerin her türlü gibi, internet pazarlama da bazi kanunlarla düzenlenir. Internet pazarlama is sahiplerinden kabzimal alicilar, tedarikçilere, oyuncular milyonlarca katildi tam tesekküllü sektördür. Burada alisverisinde mal ve hizmet degerinde milyarlarca dolar bu sadece sadece internet pazarlama içine akin basladi ettiyseniz içeri dahil olmak en karli sektörlerinden biri haline de var, tüm yeni baslayanlar farkinda olmalidir bazi hukuki sorunlar vardir . Bunlar, asagidakileri içerir:

Telif hakki ve ticari marka malzemeler

Bir telif hakki fikri mülkiyet koruma amaciyla yazili veya resimli malzeme korur. Bir internet pazarlama acemi olarak, içerik bol karsilasmis ve bazi kendinizi saglayacaktir. Telif hakki neyin farkinda çalinmis veya izniniz olmadan alismak, kendi malzeme korumaya yardimci olur.

Anlami, onlari oldugu hangisi kendi yazar, sahibi veya yayinci, ait kullanma hakki – çevrimiçi görmek içerigin çogu malzeme telif haklari vardir. Ayrica hiç kimse yazarin ya da yayincinin izni olmadan, yeniden düzenlemek ve bunlari yayinlamak için izin anlamina gelir. Bazi içerik, ancak, serbest kullanim için verilmektedir ancak bu genellikle yazma-up gösterilir.

Telif hakki yasalari ve ihlal sonuçlarinin farkinda olan sirketler ve isletmeler için kopyasini insanlar için de önemlidir. Ne yazmak onlar için çalisiyoruz is bir yansimasidir. Onlar dikkatli degilseniz, bunlar telif hakki yasasi ihlal ve bu süreçte müsterilerinin utandirmak olabilir.

Kendi web sitesinde, diger bireyler ve sirketler tarafindan ticari marka olmustur görüntüleri kullanamazsiniz – yine kendi rizasi olmadan.

Alan adiniz

Internet pazarlama alaninda etki alani adi kaydi bazen gri alanlari ile doludur. Bazi internet pazarlama isletmeler, örnegin, bilinen sirketler veya bireyler benzer isimler var. Bu sorunlu olabilir. Bir kisi ya da is zaten belirli bir isme marka sahibi, bunu kullanmak için dava olabilir.

dolandiriciligi

Internet pazarlama ile ilgili en yaygin sorunlardan biri aldatmaca ile ilgili bir faaliyettir. Bu hukuki konuda çok dikkatli olun. Bu etik olmayan, çünkü ayni zamanda is yapmanin sinsi bir sekilde ama sadece çünkü, ziyaretçilerinizin, müsteri ya da müsteriler üzerinde spyware veya adware kullanmayi denemeyin.

Ayrica açikça reklam olarak ürün veya hizmet saglamalidir. Aksi takdirde, sizin internet pazarlama is bir aldatmaca olarak etiketlenmis olabilir.

Küçükler ile basa çikmak

Eger is satis veya çocuklar için tesvik içerir zaman farkinda olmalidir bazi hukuki sorunlar vardir. Örnegin, sadece olgun okuyucular için izin verilen çocuklar için malzeme satamazsiniz. Küçükler her zaman yapilmasi gereken satin alma ya da onlardan bilgi soran edilecektir olup, özellikle ailelerinden izin gerektirir. Bu küçük çocuklar sömürüden korunmasini saglamak amaciyla uygulanmaktadir.

Onlarla is yapmak gerekiyorsa, bu her zaman belli eylemler için ebeveynlerinin rizasi gerekir, çocuklarin bilgilendirme web sitenizde ifade göstergeleri içeren önemlidir. Bu hukukun sinirlari içinde is yapiyoruz ve yasadisi bir sey yapmiyor saglayacaktir.

Kadar yakin ve kisisel

E-posta yazismalari da internet pazarlama yeni baslayanlar farkinda olmasi gerektigini hukuki bir parçasidir. E-posta normal posta kadar ayni sekilde çalisir – bu bir gizli konu olarak ele alinmasi gerekir. Baska birinin e-posta içerigi kullanacaksaniz, kismen veya tamamen olsun, ilk önce onlarin izni sormak önemlidir. Eger e-posta bir alinti yayinlamak, örnegin, o kisinin bazi utanç ya da kisisel rahatsizlik neden olabilir yanlislikla bir sey, maruz kalabilirsiniz. Her zaman dikkatli bir sekilde bir sey yayinlamak için izin isteyen ilk önce sonuçlari ve etkileri göz önünde bulundurun.

Dürüstlük hala en iyi politikadir.

Bir acemi olarak, önemli sorunlardan biri buzz kazanmak için kendi itibar insa ediyor. Bunu yapmanin en iyi yolu, dürüst is geçer. Bu herhangi bir hukuki yansimalari kendinizi ve isinizi korumak için degil sadece – ayni zamanda etik bir uygulama tesvik emin olmak için bir yol.

Müsterileri ile ilgili, her zaman dürüst onlarla basa çikmak için en iyisi oldugunu unutmayin. Müsteriler Eger onlar sizinle is yapmak her zaman güven yerlestirin. Bu güven uymazsaniz, onlar hile ya da çalmak dikkate alacaktir. Sadece is kaybetmek degil, ayni zamanda yasal olarak sikinti içine alabilir. Bir internet pazarlama is çalisan her zaman meselenin hukuki yansimalari göz önünde bulundurun. Sadece gerçekleri sunmak ve ürün veya hizmet hakkinda gerçegi saglar.