online ödeme müsterileriniz satin almak için kolaylastirir

Son sütunda sizin tugla-harç is saglayan kredi karti süreci ele alindi. Ben arastirma kredi kartlari kabul artis gelir yardimci ve nakit akisini hizlandirmak oldugunu göstermistir dikkat çekti. Bu hafta isinizi web sitesi için bir online ödeme sistemi kurma bakacagiz. Sizinle bir tugla-harç yer çengel düsünüyorsaniz bir kredi karti sistemi nasil web sitenizde bunu yapmak için onlari sormaniz, en bankacilar önünü kesen bir kuvvet.

Aslinda çogu banka online kredi karti ödemeleri kabul için gerekli tüccar hesabi saglayabilir, ama bunun ötesinde, bu süreci ile çok az ilgisi vardir. Daha büyük bankalar sadece “kredi karti islem uzmani” olarak görevli ve bu kisi hiç tatile giderse, (deneyim ses burada konusurken, millet) sans disinda oldukça fazla olan personel tek bir kisi olabilir.

Ben birçok müsterinin online kredi karti isleme sistemleri ve bir kez ben tüccar hesabi veren banka ile oturup ödeme sistemleri is nasil online onlari egitmek zorunda kalmistim daha kurmak yardimci olmustur. Bana inanmiyor musunuz? Bu “, yerel bir bankada Internet tüccar hesabi uygulamalari isleme sorumlu olan yöneticisi dogrudan bir alinti (burada Incil, bu benim elim) bir kisi çevrimiçi ödediginde nasil onlarin bilgisayar onlar tokatlamak kredi karti do … ”

Web sitenizde kredi kartlarini kabul için asagidaki gerekir: (1) bir elektronik alisveris sepeti sistemi, bir banka tarafindan verilen ve (4) bir internet tüccar hesabi, (2) bir ödeme ag geçidi hizmeti, (3) bir kredi karti islemci veya diger mali kurum veya hizmet bürosu.

Burada online kredi karti islem nasil çalisir. (1) Müsteri web sitenizde ödeme yaptigi kredi karti bilgilerini sunar. (2) alisveris sepeti yazilim ag geçidine islem gönderir. (3) ag geçidi islemciye bilgiyi yönlendirir. (4) islemci temas müsterinin kredi karti veren banka. (5) veren banka onaylar veya islem azalir. (6) islemci ardindan web sitesi alisveris sepeti sistemi geri sonucu geçer ag geçidi geri sonucu yönlendirir. Tüm süreç elektronik yapilir ve tamamlamak için saniye sürer.

Biz geçen hafta bu unsurlarin çogu kapali. Burada temel kaçiranlar için hizli bir tazeleme var, o zaman web sitenizde uygulamak gerekir alisveris sepeti sistemi hakkinda konusacagim.

Ödeme Ag Geçidi Hizmeti: Bir müsteri web formu için kredi karti bilgilerini gönderdiginde ödeme ag geçidi hizmeti devreye giriyor. Sürecinde araci olarak ag geçidi hizmeti düsünün. Web sitesi alisveris sepeti çikis sistemi elektronik onay için islemciye bilgi yönlendirir ag geçidi hizmeti için kredi karti gönderir.

Kredi Karti Islemci: kredi karti islemci ag geçidi sirketten gelen kredi karti islemleri isleyen bir elektronik veri merkezi, ücret geçerli olmasini saglar, sonra tüccar hesabinizdaki para yerlesir.

Internet Merchant Account: Bir Internet tüccar hesabi online satis fon islemci tarafindan tevdi edildigi bir banka veya hesabidir. Tüccar hesaplari genellikle Visa ve MasterCard gibi kredi karti hizmetleriyle ilgili bankalar tarafindan verilir. Genellikle olarak kategorize olarak birçok banka internet tüccar için ticari hesaplar temin etmeyecektir unutmayin “yüksek riskli girisimler.” Bu politika büyük ölçüde degismektedir ve sonunda, tüccar hesabi verilmesi bakis bankanin noktadan ekonomi asagi gelecektir. Bankanin risk en küçük nebze görürse, hesabin kabul edilmeyecektir.

Neyse ki, online satis büyüme bir tüccar hesabi ve online ödeme kabul etmek gerekir her seyi verecektir tüccar hizmet bürolari bütün bir sanayi dogurmustur. Ücretleri genellikle yüksektir, ama hiç bir online ödeme sistemi olmamasindan daha iyidir.

Alisveris Sepeti Sistemi. Eger müsteri seçin ve web sitesinden ürün satin almak için izin veren bir “alisveris sepeti sistemi” denen olmalidir online ödeme kabul etmek için. Ürün katalogu, alisveris sepeti ve çikis / ödeme sistemi: Bir alisveris sepeti sistemi tipik olarak üç bilesenden olusmaktadir. Ürün katalogu web sitesinde satilik ögeleri görüntüler bilesenidir. Alisveris sepeti sistemi “, sepetine ögeler eklemek” müsterilerinize tiklayarak ürünleri seçmenizi saglar bilesenidir ve çikis / ödeme sistemi müsteri bir kredi ile ödeme islemi tamamlamak ve satin almak için ödeme yapmaniza olanak tanir bilesenidir karti (ya da bazi durumlarda bir elektronik kontrol). Bu islemi tamamlamak için ag geçidi sistemi ile iletisim çikis / ödeme bilesenidir.

Web sitenize bir alisveris sepeti sistemi ekleme Seçtiginiz sistemine bagli olarak, basit ya da son derece karmasik bir görev olabilir. Çok pahali için ücretsiz alisveris sepeti yazilim araliklari maliyeti (basit form tabanli sistemler için). Hangi alisveris sepeti sistemi en iyi is sattiginiz ürün, ürün derinligi de dahil olmak üzere bir dizi faktöre baglidir, sen müsteriler, stok kontrolü islevsellik ve otomasyon ölçüde sunmak ister satin alma seçenekleri Eger arzu.

Alisveris sepeti ve online kredi karti ödeme sisteminin kurulumunda yardimci olabilir çok sayida sirket var. Bu sirketler genellikle kendi hizmetleri için birkaç bin dolar için birkaç yüz sarj, ama bir sey gibi sizin için ne ödeme olsun, bu nedenle her zaman bu alanda iyi referanslari ile bir sirket kullanin. Eger kredi karti islem ve nakit akisi kadar önemli bir sey ile ugrasirken, kabullenmesini ve dogru ilk kez yapilmasi. Simdi harcadiginiz para kredi karti müsterilerden artan satis hacmi birçok kez iade edilecektir.

Çevrimiçi güvenlik ve gizlilik konusunda hepsi: bir online ödeme sistemi kurarken unutulmamasi gereken en önemli sey bu. Online kredi karti islem yildir yaklasik edilmis olsa da kredi karti numarasi çevrimiçi veren rahatsiz birçok insan hala var. Bu on dakika onunla kaybolur bir garson için kredi karti telefon üzerinden kredi karti numarasi vermek için tereddüt ya da el degil ayni millet vardir. Online kredi karti islem bu senaryolari daha dolandiricilik ve istismara çok daha az duyarlidir