5 online dis kaynak egilimleri – 2.008

Outsourcing bir alici pazar olmaya devam ediyor. Online dis kaynak kullanimi için 5 egilimler sunlardir: Konsolidasyon, Çin’e nis dis kaynak, kisiden kisiye offshore ve sanal dünyalar dis kaynak artti.

Online dis kaynak kullanimi için 5 egilimler sunlardir:

1. saglamlastirma

Ufukta bazi önemli konsolidasyon bekliyoruz. Dis Kaynak Kullanimi rekabet tedarikçilerin sayisinda büyük bir genisleme ile her zamankinden daha agresif. Endüstri uzmanlari yil sonraki çift üzerinde daha fazla birlesme ve satin alma faaliyetleri öngörüyor.

2. Çin dis kaynak artti

Uzun offshore outsourcing pazarinda kenar kaybetme Hindistan tartisma olmustur. Ancak, Çin’de büyük sehirlerde bosluk yil-by yillik kapatin ve dis kaynak sektörlerinde birçok türleri için beceri açigini kapatmak için önemli adimlar atiyor. Küçük saglayicilari giderek daha kalabalik bir pazarda kendilerini farklilastirmak için aramak gibi egilim daha fazla uzmanlasma tesvik

3. nis dis kaynak

Uzman saglayicilari basariyla üst düzey servis saglayicilari ve alt orta saglayicilari hem de kaybi daha fazla firsatlar aliyorsaniz. Dis kaynak kullanimi pazari hizla genisletmeye devam ediyor gibi büyük servis saglayicilar bir azaltarak pazar payi ile bile kazanç korumaya devam edebilirsiniz, en olasi etkileyen bu sorunun üstesinden gelmek için iyi bir strateji yok midlevel servis saglayicilari olacaktir. Yani büyük köklü servis saglayicilarin çogu onlarin odagi degistirmek ve daha küçük sözlesmelerin daha fazla kazanmak için deneyebilirsiniz

4. kisiden kisiye offshore

Offshore ve çevrimiçi dis kaynak fikri daha yaygin büyük ölçekli is ve arka ofis fonksiyonlari tehcir ile iliskilidir. Ama çok daha küçük bir ölçekte ivme artmaktadir. Offshore ve çevrimiçi dis kaynak küçük isletmeler evlerde ulasmistir. Yapilan hizmetlere örnek online ders, web ve yazilim gelistirme ve yazma ve çeviri hizmetleri.

5. sanal dünyalar

Sosyal ag evrimi “Second Life” adli bir sanal dünya ortaya çikmasi getirmistir. Isveç merkezli Entropia Evren ve Pekin merkezli Cyber ??Rekreasyon Gelistirme arasinda bir ortaklik. “Sakinleri” etkilesim ve isletmeler kurmak nerede 3D dünya. Hala sanal dünya tabanli dis kaynak ama Adidas, Sun Microsystems ve Nissan gibi isletmeler için ilk günlerinde var zaten onboard ve ivme insa muhtemeldir. Bu tür yardim masasi veya çagri merkezi rol olarak uzun vadede, müsteri temas isler üzerinde müsteri bilgi ve eglenmek için sanal dünyalar, göç olabilir.