e-ticaret facebook pazarlama taktikleri

Facebook, bir kez sadece sosyal ag için kullanilacak bilinen ve web üzerinde arkadaslariyla iletisime, genis bir çevrimiçi pazar gibi görünmeye basliyor. Perakendeciler Facebook günlük çeken büyük kitleye piyasa ve ödeme yapan bu kullanicilara açmak için çabaliyorlar. Tüm isletmelerin sosyal medya sitesinde kendi markasi için bir varlik olusturmak için izin hangi, Facebook fan sayfalari ile basladi. Onlar Fanpage hayranlari sinirsiz miktarda ekleyebilirsiniz, ve pek çok önde gelen perakendecileri basariyla büyük bir taraftar insa etmislerdir. Sadece son zamanlarda Facebook da büyük bir ölçekte e-ticaret ile baglantili olmustur. Zaten Facebook ile entegre olan bu isletmelerin çogu bunlari Facebook üzerinden dogrudan hayranlarina ürünlerini satmak için izin, kendi e-ticaret uygulamalari olusturmak basliyor.

Bir e-ticaret is sahibi veya bir baslatma düsünme ve Facebook pazarlama denemek için henüz varsa o zaman daha iyi baslamak. Ilk olarak, bir Facebook fan sayfasi olusturmak gerekir. Bu hizli ve kolay, sadece kendi web sitesinde baglanti aramak ve bilgileri doldurun. Bir kez bu yapilir, gerçekten insanlari çekmek ve onlari fanlar olmak için alacak benzersiz bir sekilde sayfa özellestirme baslamak için zamani. Asagida Fanpage ögeleri ve nasil is piyasasi için kullanabilirsiniz listesidir.

Duvar – hayranlari bu alanda Yorum eklemek var, vs, bir soru sormak, öneriler yardimci, düsüncelerini paylasmak

Bilgi – Isinizin bir açiklama yazmak, bu akilli yapmak ve onlar gibi olacak bir sekilde hedef kitleye konusmak unutmayin

Notlar – e-ticaret is ile ilgili en son haberleri paylasmak, duyurmak promosyonlar, vb

FBML – istediginiz bir sey eklemek saglar 10 özellestirilebilir html teshir alanlari olusturabilirsiniz

Fotograflar – Ürünlerinizin fotograf eklemek ve size hayranlari onlarin paylasmak için izin

Tartismalar – konusma baslamak, sizin hayranlari geribildirim vermek var

Videolar – sonrasi videolari ürünlerini tanitmak ve bunlari kullanmak için nasil göstermek için, ayrica taraftarlari, videolari paylasabilirsiniz saglayabilirsiniz

Etkinlikler – özel etkinlik veya promosyon aktivitelerinin tanitimi

Yorumlar – izin taraftar orani ürün veya hizmet

Diger – fan sayfasi için kullanilacak gerekiyordu üçüncü parti gelistiriciler tarafindan olusturulan diger uygulamalari yüklemek

Bir kez Fanpage daha fazla trafik elde etmek için nasil odaklanarak baslayabilirsiniz kurmak var. Sizin Fanpage mükemmel olmak zorunda degildir, bu daha fazla etkilesim, daha iyi içerik almak mümkün olan bu seylerden biridir. Çok küçük baslatmak ve büyümeye izlemek ve zaman içinde gelisir. Eger fanlar nabzini ulasabiliyorlar sonra, Facebook fan sayfasinda sunmak ne hakkinda daha fazla yaratici düsünebilirsiniz. Iyi bir fikir sadece hayranlari için özel kupon olusturmaktir. Ayrica kazanan ücretsiz bir sey alir bir tanitim kampanyasinin bir parçasi olarak onlar için eglenceli bir yarisma baslayabilirsiniz. Çok yaratici ve eglenceli Facebook pazarlama fikirleri için Fanpage üzerinde katilim miktarini artirmak gibi düsünmeye çalisin.

Reklamlar insanlarin marka hakkinda bilgi sahibi daha iyi olmak için almak için baska bir büyük Facebook pazarlama taktigi vardir. Ancak Facebook reklam reklam diger türlü çok farkli pek çok yolu vardir. Facebook’ta reklam Google AdWords reklamlari olabilir gibi dogrudan satis odaklanmak degil. Her seyirci tamamen farkli bir tip çünkü nedenidir. Facebook’ta kullanicilarin Google’da grup zaten istedikleri ve aktif olarak aramak bilmek egilimi ise sosyallesmek için vardir. Bir Facebook kullanici ulasmaya çalisirken, onlara ürün gönderemiyor. Önce onlari bir hayrani ve daha sonra onlarla bir iliski gelistirmek için bir sebep vermek zorunda. Bir iliski vardir sonra, onlarin aklinda ürün ve marka taze tutmak için etkilesimli yollar bulabilirsiniz, ve bir müsteri olma onlarin sansi çok daha iyidir. Yani Facebook aginda bir reklamveren olmak için basvuruda ve banner reklamlar insa Facebook fan sayfasi yerine, e-ticaret sitesi için baglanti.

En son, giderek daha popüler bir Facebook pazarlama teknigi dogrudan satis oldugunu. Facebook üzerinden dogrudan satis artik mümkün oldugu için, bunu yapmak için degil sizin için hiçbir neden yoktur. Büyük isim perakendeciler sadece orada ürünlerini listeleyerek kendi fanpages daha etkilesimli hale basliyor. Zaten büyük bir topluluk olusturduk olanlar Facebook ile e-ticaret birlestirme çok karli olabilir bulgu vardir.