radyasyon geç evre akciger kanseri nedeniyle ameliyat daha iyi performans olabilir

Yeni bir Avrupa çalismasinda kemoterapi için ilk tedaviden sonra, isin tedavisi Ileri evre küçük hücreli disi akciger kanseri olan hastalar için cerrahi daha iyi bir çözüm olabilir bulundu. Tüm akciger kanseri vakalarinin yaklasik yüzde 80’i için küçük hücreli disi akciger kanseri olusturmaktadir bildirdi.

Yeni bir çalisma, Ulusal Kanser Enstitüsü Dergisi’nde bildirildi, geç evre, cerrahi etkili kanser tüm kaldiramadi noktaya gelismis olan küçük hücreli disi akciger kanseri geçiren 579 hasta incelendi. Tüm hastalar kemoterapi üç kür almisti.

Kemoterapi sonra, 165 radyasyon tedavisi aldi ve 167 kalan kanser için cerrahi aldi. Ortalama olarak, radyasyon alan hastalarin cerrahi almis olanlar için 16.4 ay ile karsilastirildiginda 17.5 ay atlatti. HealthDay göre, “bes yillik sagkalim orani radyasyon ile tedavi olanlar için yüzde 14 ile karsilastirildiginda ameliyat olanlar için yüzde 15,7 oraninda oldu. Sagkalim oranlari benzer iken, radyasyon nedeniyle komplikasyonlar ve ölüm alt oranlarinin tercih edilen tedavi oldu. ”

Çalismanin yazarlari “çesitli merkezlerde rutin evre IIIA hastalarda kemoterapi ve cerrahi asagi tek basina bu cerrahi gösterdi küçük randomize çalismalara dayanarak hastaligin bu asamasinda hastalarin tedavisinde cerrahi kemoterapi ardindan kullanin çünkü bu sonuçlar, önemli.” Yazdi

Daha fazla ilgili makaleler için veya beslemesine abone için bir online no prescription eczaneden siparis hakkinda daha fazla bilgi için bu Tüketici Avukatlik web sitesini ziyaret edin.