sanal bir asistan ve bir tercih olacak bir kisisel asistan arasindaki fark nedir

Bir size en uygun olan iki fakat arasinda benzerlikler bir yeri vardir? Bir çok kez, bu, dogru karar vermede yardimci olacak kisiliginizi AOS. Bu seyi anlamaya eger AOS görmek, izin.

Bir PA ve VA ortak oldugu en önemli sey, ofis ve büro islerinin yani sira günlük is uygulamalarinin bilgi onlarin anlayisidir. Ayrica, her ikisi de ayni anda görevleri yapmak için yetenegi var.

Isçilerin bu tür her ikisi de egitimli ve PC, faks makinesi, çok hatli telefon sistemi, yazici ve fotokopi makinesi gibi hem ofis araçlari kullanmak için egitilmis olacak. Bunlar pazarlama, web sitesi bakim, web sitesi tasarimi, veri girisi, müsteri hizmetleri gibi her iki teklif hizmetleri

Peki benzerlikler biter? , VA hakkinda ilk AOS konusalim. Sanal Yardimcisi onu / onun için uygun olan herhangi bir yerden onun / onun görevleri yapmak özgürlügüne sahiptir. Tabii ki onlari bir sürü evlerinden çalismak ama her yerde gerekli tüm donanim kullanma hakkina sahip oldugunu islerini gerçeklestirmek için edebiliyoruz.

Sanal Yardimcisi doesn, AOT müsterilerine, yüz ao yüze hatta müsterileri, ao ortaklari, aile ve arkadaslar ile ugrasmak zorunda. Hatta onlarin kiyafeti ya da her türlü ile is yapabilirsiniz. Digerleri yerine bir PA daha VA olmayi tercih neden bu özgürlükler belki vardir.

Kisisel Asistan, hatta Sanal Yardimcisi olarak ayni görevleri bir çok performans olarak, genellikle aktif olarak müsteri / müsteri, AOS ise dahil olmak zorundadirlar. Onlar daha kisisel yapmak için istenebilir köpek, fatura ödemeleri, ve diger bir çok sey yürüme gibi maddeleri.

Hangi is bu kadar tercih edersiniz? Asagi kisilik ve kisisel tercih Normalde kaynar. Evinizde size daha fazla zaman saglayacak daha esnek bir program lehine ve müsteri yüz yüze ile anlasma olmaz, o zaman belki bir VA olmak sizin için dogru bir derstir.

Eger, aktif olarak müsteri, AOS yasam ve takvim asagidaki gibi sira kisisel yasamlarinda ile ilgili, ile ilgili olan rahat Aore o zaman belki bir PA olmak sizin için dogru.