e-ticaret magaza için kesinti ortadan kaldirarak.

Bir e-ticaret is çalisan web siteniz tutmak ve çalisan ibaret degildir. Müsteriler, telefon, faks, e-posta veya diger yollarla onlara hizmet yeteneginizi güveniyor, ve müsteri isteklerini yerine getirmek için edebilmek için çalisiyor sistem tüm gerektirir. Genellikle, altyapinizi tek bir hata müsteriler, gemi siparisleri, cevap aramalari ve islemlerin hizmet yeteneginizi devre disi birakabilirsiniz.

Kesinti gerçek maliyeti anlamli ve kayip siparisler sadece gelir kaybina disinda birçok sey içerir olabilir. (Ve pahali) Artan müsteri hizmetleri zaman, iade ve iptal siparisleri, müsteri sadakati kaybi ve firsat kaybi kendisi son derece pahali olabilir kesintisi tasima ile ilgili.

Bir e-ticaret is elektrik, internet baglantisi, web sitesi barindirma, e-posta, ve temel yazilim uygulamalari da dahil olmak üzere çalistirmak için dayanir farkli altyapi bilesenlerinin çesitli vardir. Bu sistemlerin herhangi biri basarisiz olursa, müsterilerine hizmet yetenegi bozulabilir.

Isinizi Internet’e erisim genellikle en kritik potansiyel basarisizlik noktalari olabilir. Bugün e-ticaret is, e-posta göndermek veya almak için internet kullanan magazasi emir almak ve nakliye etiketleri üretmek. Tipik olarak, küçük e-ticaret isletmeleri DSL veya kablo internet hizmetleri güveniyor. Birincil Internet saglayicisi bir kesinti durumunda kullanmak için is için kullanilabilir sistemleri yedekleme tabanli ucuz, yüksek performansli kablosuz vardir.

Birden fazla ISS erisim noktalari varsa, hem birincil ve ikincil hizmetlerini kullanmak için ag kurmak gerekir. Ucuz, ama güçlü, yönlendiriciler sizin saglayicilarinin ISS erisim izlemek için yapilandirilabilir, ve otomatik olarak hizmeti ne olursa olsun üzerinden Internet erisimi yönlendirin. DSL veya kablo asagi olsa bile bu, islemleri aksamadan çalismasini saglar.

Yeni internet tabanli ücretsiz hizmetler gelen çagri yönetimi ihtiyaçlarina çok yaratici bir çözüm sunuyoruz. Çok ucuz olmasinin yani sira, bu sistemler çok farkli telefon numaralariyla rota gelen ücretsiz aramalari-ayarlanabilir. Sabit hat asagi olup olmadigini ücretsiz servis VOIP veya kesinti olmadan cep telefonu numarasina rota aramalarinizi yapabilirsiniz, çünkü bu sekilde, müsterileriniz hala ulasabilir.

Güç daha az güvenilir ülkenin alanlarda, size elektrik sistemlerinin kurulum yaratici olmasi gerekir. Eger basak bedava elektrik için cihazlara akan, temiz var temin ederken Kesintisiz Güç Kaynaklari (UPS), size kisa vadeli yedek güç verebilir. Kritik ekipmanlari tüm yönlendiriciler, modemler, anahtarlar, telefonlar, sunucular, ve tabii ki sizin PC’ler de dahil olmak üzere bir UPS oldugundan emin olun.

Uzun vadeli elektrik kesintileri yönetmek için, bir yedek elektrik jeneratörü, bir ekipman parçasi olmasi gerekir. Ucuz birimleri yerel ev merkezinde mevcuttur. Güvenli ve hizli bir sekilde kesintisi jeneratör iktidara geçis yapabilirsiniz saglamak için devre paneline bir jeneratör transfer anahtari kadar bir elektrikçi tel var. Jeneratör kolaylikla baslar ve is kesintiye ugratmadan devreleri üzerinden geçis yapabilirsiniz emin olmak için zaman zaman sistem test edin.

Çogumuz web sitesi ve magazalar için bir yüksek kullanilabilirlik ev sahibi olan bizim enerji odak. Amaç emin sitenin kendisi tüm bilesenleri fis siteye de yüksek kullanilabilirlik var, ama yapmak degil sadece. Ödemeniz islemci sistemleri ödeme ag geçidi ve yetki ag hem de esit derecede yüksek çalisma süresi oldugundan emin olun.

Eger sistem gerçek bir felaket basarisizlik aci talihsiz olmali, geri yukari ve çalisan almak için is kayitlari ve veri dosyalari bir geri gerekir. Bu yerel PC dahil olmak üzere sistem yedekleme size çok önemlidir, ve off-site en az haftada bir kez güvenli bir konuma dosyalarin kopyasini almak.

Birincil sistem basarisiz oldugunda yedek sistemlerinden biri çalismadigini ögrenmek için en kötü zaman. Online magaza iyi çalismasini saglamak için, periyodik olarak yedekleme sistemleri test ve isler iyi çalisirken gerekli bakim yapmak. Birincil sistem asagi zaman geri sistemleri düzeltmek için çalisiyorum is için bir çift nazar oldugunu.

Sizin altyapi yatirimlarinin bir dikkatle düsünülmüs seti hayatinizi çok daha az stresli yapabilir ve yatirim bir getiri elde edebilirsiniz. Bir online magaza is bir sistem kesintisi nedeniyle rahatsizlanan zaman saatte 100 $ yillik risk basina gelir 500.000 $ yapiyor. Yilda kesinti sadece 1% $ 3.000 kadar mal olabilir. Her size 1% mal olacak kombine,% 99.9 güvenilir olup olmadigini, on kritik sistemler olabilecegini düsünün.