internet tüccar hesabi kredi karti islemleri

Kredi kartlari ve transferleri dogrudan seçtiginiz banka hesabina miktari kabul izin veren herhangi bir finansal kurumun bir hesap bir Internet Merchant Account denir. Kredi kartlari telefon ya da internet sanal terminal üzerinden, PC isleme yazilimi, kredi karti terminali ile kabul edilir.

Bol yazilim, internet seçenegi veya seçtiginiz herhangi bir terminal ile çalismak kurumlarin vardir. Bu kolay geliyor olsa da standart altinda isleme sirketleri, overcharges, dondurulmus fonlari, araci ek ücret gibi birkaç sorun olabilir. Tüccar hizmetlerin dogru seçim bir ölçüde bu sorunlari ortadan kaldirabilirsiniz. Gee Uygulama hemen hemen tüm Internet Merchant Hesaplari için tahsil durumunda ücret muhtemelen fark donanim veya yazilim satis veya islemler için sarj ile telafi edilecektir, ücret yoktur edilecektir.

Biraz karmasik olsa da islem sürecinde, sadece birkaç saniye sürer. Internet üzerinden kredi karti islem için, müsterinin bir tüccar web sitesinden ürün seçer ve sonra ögeleri ile kontrol eder. Daha sonra kredi karti ile ödeme seçmesi. Tarayici ana sunucusuna baglanir ve ödeme formu saglar. Kredi karti bilgileri tamamen gizli ödeme formunda müsteri tarafindan girdi ve “tam sirasi” butonuna tiklayarak islem sürecinde yetki verir. Bilgiler SSL sifreleme ile konagin güvenli sunucu aktarilir. Simdi güvenli ana sunucu sabit hat üzerinden islem banka baglayan Güvenli Ödeme Gateway gibi üçüncü bir kisi araciligiyla Tüccar islenmesi bankaya baglanir. Bazi islemciler kendi güvenli ödeme ag geçidi ve üçüncü bir servis gerekmez çünkü bu dogrudan yapilabilir.

Islemci çapraz karti ve Master Card ya da fon durumu Visa ve onay gibi aginin geçerliligini dogrular. Islem onaylanmistir durumda, islemci, bir yetkilendirme kodu verilmemekte veya kod islemci tarafindan Ödeme Gateway Güvenli verilir. Ödeme Gateway sonra sonra siparis tamamlar Tüccar web sunucusuna bir sifreleme ve iletir içine yetki dönüstürür, Merchant web sunucusu müsteri tarayicisina bir onay gönderir. Vadesi sonra kart sahibinin bankadan Tüccar islenmesi bankaya aktarilir. Tüccar banka bir sonraki üç gün içinde tüccar yerel bankaya para transfer edebilirsiniz.