10 sey web sitenizde izleme olmalidir

10 sey web sitenizde izleme olmalidir
david Leonhardt tarafindan

Her is yapiyor bilmek gerekir. Bu çikis anketleri, müsteri geri bildirim formlari, öneri kutulari ve diger cihazlar arkasindaki fikir. Veya slayt durdurmak için güçlü olmak – müsteri, izleme envanter, gider, gelir ve diger kriterler geri bildirim olmadan, bir is hiç gelen görme sahibi olmadan, kaygan bir egim asagi hizli bir slayt alabilir.

Ayrica web kendi web sitelerinde izlenmesi gereken seyler var. Bunlarin çogu ilgili trafik ile ilgili veya sunucu performans olarak siniflandirilabilir. Iste benim ilk on listesi.

Web sitesi trafigini izleme

Trafik toplamlari. Eger üreten ne kadar trafik bilmek istiyorum. Grafik üzerinde satir asagi gidiyor, size nedenini bulmak için biliyorum.

Yönlendirmeleri. Sadece aliyorsaniz kaç ziyaretçi bilmek yeterli degil. Onlarin nereden geldigini bilmek gerekir. Ben Sükran sitesinden ziyaretçilerin bir çok baslamisti kesfetti. Hepsi benim Sükran Mutluluk yazi içine akittigini ediliyordu. Aniden Ben diger Sükran sitelerden daha fazla link almak gerektigini biliyordu. Degerli bilgiler.

Arar. Çok benim sürpriz, benim mutluluk sitesi “kuaför” için arama hit saçma bir dizi baslarken. Sadece bu yüzden bir kuaför deneyimi bir mizah sütun yazdi olur. Ben böyle bir genel, rekabetçi arama terimi için çok trafik almak görünce sasirdi. Bu benim için biraz daha fazla alaka bir dönem olsaydi, bu bilgi dogru sayfa optimize etmek ve daha fazla trafik almak için bana yol olurdu.

Ziyaret basina görüntülenen sayfa. Kisi ziyaret basina yalnizca bir sayfa ziyaret, bunlari para kazanmak olanlar gibi, daha fazla sayfa ziyaret etmeye ikna etmesi bazi isler var.

Sayfa ziyaret etti. Yani sitenizde bir eklenti olarak serin bir sey atti. Diger yöneticileri bu baglanti ve trafik yol bir sürü göndermek istiyorsunuz oldugunu bilmek edildi? Eh, simdi biliyorum, bu yüzden sitenizin geri kalanina ziyaretçi çekme sayfaya bazi kopya ekleyin.

Izleme web performans

Formlar. Hepsi isleyen mi? Iyi bir web sitesi izleme hizmeti sizin için sekmeleri tutabilirsiniz. Bir kayit formu isleyisi durdu çünkü istediginiz son sey abone kayip yüzlerce veya binlerce sahip olmaktir

Alisveris arabalari. Yavas ve karmasik alisveris sepetleri kayip satis tahmini 25 milyar USD sorumludur. Sizin düzgün çalistigindan emin olun. Iyi bir web sitesi izleme hizmeti de, sizin için bu izleyebilirsiniz.

Indirme hizi. Önbelleginizi temizleyin ve sayfalarinizi test edin. Hmm. Belki bu görüntüler biraz büyük. Onlari sikistirmak için zaman, hatta bazi kaldirin. Bazi insanlar sizden daha çok daha yavas bir baglanti oldugunu unutmayin. Bazen bir uydu baglantisi kullanmak, ama yok, benim baglanti hizi 28K oldugunu.

Sunucu hizi. Sunucu hiz ile ilgili sorunlar yeniden? Belki, ama dünyanin diger tarafinda degil nerede. Küresel web sitesi izleme bir transatlantik baglanti sorunu sizi uyarabilir, böylece web barindirma hizmeti ile sürebilir.

Sunucu erisilebilirlik. Tüm web host% 99 erisilebilirlik söz veriyorum. Ama bu gerçek degil? Onlari kim izler? Bir tahmine göre, erisilememesi 75% barindirma sunucusu üzerinde degil, daha ziyade internetin omurga agi ve küresel yönlendirme. Çok fazla satis kaybolur önce çözmek için web hosting sirketi ile çalismak, böylece küresel bir web sitesi izleme hizmeti, sorunu tanimlamak yardimci olabilir.

Eglenceli. Eger eglenmek degilseniz, yerel bandinda bu davulcu pozisyon için seçmelere. Eger delikler bir sey yapiyor hayatinizi harcama hiçbir anlami yoktur. Webmastering eglenceli olmali.