açik kaynak yazilim ve oscommerce

Açik Kaynak Yazilim ve osCommerce Iliskisi

Bu osCommerce kullanimi yoluyla fonksiyonu ve açik kaynak yazilim sürekli basari olarak e-ticaret siteleri – aslinda, açik kaynak yazilim bu siteler ücretsiz yapan seydir. Bu yüzden açik kaynak kodlu yazilim tam olarak nedir? Makalenin amaci, daha iyi açik kaynak yazilim ne oldugunu anlamak yardimci olmaktir.

Kullanicilarinin ihtiyaçlarini karsilayan gerçekten büyük yazilim biter üreten bir özelligi – Temel olarak, açik kaynak insanlar degistirebilirsiniz bir yazilimin kaynak koduna erisim oldugunda, sasirtici hizlarda bir yazilim gelistirmek ve gelismeye fikrine dayanir .

Açik kaynak yazilim web sitesi ve yazilim için bedava kod degildir. Açik kaynak yazilim Açik Kaynak Girisimi tarafindan “yönetilen” dir. Açik Kaynak Girisimi için web sitesine göre aslinda açik kaynak olarak nitelemek için çesitli kriterleri karsilamasi gerekir:

Tüm açik kaynak yazilim ilk satis (veya vermeden) yazilimindan herkes kisitlamak olmamalidir. Diger bir deyisle, bir telif veya ücret talep edemez. Bir ürün açik kaynak olmasi için, ayni zamanda kullanicilarin kolayca de ücretsiz olmali ihtiyaçlarini ve özgür yazilim ile olusturulan herhangi bir yazilim uygun yazilim gelismeye böylece kaynak kodunu saglamalidir. Ayrica, açik kaynak yazilim dagitim insanlar veya alanlara karsi ayrimcilik olamaz.

Yani, bu kavram nasil basladi? Açik kaynak yazilim Çogu uzman açik kaynak yazilim kavramini yaratti ve sürekli onlar için çalismasi için kodu degisti bu kullanicilar tarafindan üzerine gelistirildi internet olusturulmasi ile basladi oldugunu kabul edecektir.

Daha sonra, bilgisayar ilk kullanilan zaman, programlari genellikle satir bilgisayar hatti içine girilecek olan bir basili olarak gönderildi. Sadece bilgisayarlara programlar girmedi Programcilar, ayni zamanda programlari ile “oynamak” ve digerleri ile de payi var fikirlerini degisiklik yapmak mümkün.

Bilgisayar daha mainstream oldu ve programcilar disinda insanlar programlari kullanmaya basladi sonra, kaynak kodu ihtiyaci (ve arzu) geriledi. Yazilim sirketleri özel yazilim için kaynak kodu tutmanin ekonomik yararlari gerçeklestirmekteyiz basladigi andir. Bu da daha birbirleriyle paylasmak ve birlikte çalismak için programcilar için yetenegi azalmistir yeni ve uyumsuz isletim sistemleri akini basladi. Bu sekilde yazilim olusturma ve satis yararlari olmakla birlikte, bazi programcilar bu yazilimin kullanilabilirligi üzerinde yarattigi sinirlari fark etti.

Kaynak kodu açik tutarak olmadan, kullanicilarin yazilimin sinirlarini bagli ve onlarin bireysel ihtiyaçlarina uygun degistirmek mümkün degildi edildi. Bu açik kaynak yazilim için GNU Kamu Lisansi isletim sisteminin gelistirilmesi basladi budur. Açik kaynak yazilim kavramini yenileyen arkasinda öncül yazilim gelistirme insanlarin ihtiyaç duyduklari ve kullanmak istediginiz programlar vererek daha hizli ve daha verimli oldugunu ifade etti.

Bugün, açik kaynak yazilim daha ve daha yaygin hale geliyor ve web siteleri ve tarayicilar için internette oldukça sik kullanilir.

Nasil tüm osCommerce ile ilgisi nedir?

Adiyla Apaçik, osCommerce açik kaynak yazilim kavramina dayanmaktadir. Bu osCommerce kullanimi ve topluluk üyeleri sürekli kullandiklari kod gelistirmek için birbirlerine kapali besleyebilir ücretsiz oldugu anlamina gelir. Magaza sahipleri sadece onlar oldugu gibi uygulamak için gereken (örnegin bir alisveris sepeti kodu olarak) bir yazilim programi satin alma yok. Onlar, tasarlamak, gelistirmek ve degisen ihtiyaçlarini karsilamak için magaza varligi gelisebilir. Bu gibi bir durumda açik kaynak kodu ve güzellik toplulugun üyeleri birbirlerine sürekli olarak yeni bir kod gelistirmeye yardimci olabilir.