mobil devrim görmezden Yüklü

Radyo TV, internet için 4 yil 50 milyon kullanici, 14 yil ulasmak için 38 yil sürdü … bu 1 milyar ulasmak için internet kullanimi akilli telefonu kullanicilari için sadece 1 yil almistir. Bu basitçe göz ardi edilemez devrimci büyüme.

Bir devrim kisa bir süre içinde yapisinda temel bir degisiklik, mobil internet kullaniminda büyüme hizi sadece bu olarak tanimlanabilir, ama yine de rekabetin önünde almak için zaman olabilir. Mobil kullanim yakindan hala nispeten Ingiliz is için büyük bir firsat sunan, kalin kafali Avrupa ile ABD, ardindan, Japonya’da çok daha hizli büyüyor. Ingiltere’de 20 milyon mobil internet kullanici yilda 172 internet arama ortalama, var zaten, hem rakamlar yil yaklasik% 50 yil büyüyor.

Mobil, iletisim gözlem ve her zamankinden daha hizli, daha kolay ve daha otomatik satin alma, sosyal ag dünyasinda devrim yaratti. En pazarlama yöntemleri etkinin bir azalma gördük nerede, arama motorlari ve sosyal platformlarinin kullanimi artti ve Birlesik Krallik nüfusunun% 36 simdi akilli telefonlar (günlük internet tarama% 23) sahip büyüyen ile, mobil devrim üzerimize de zaten , akilli telefonlar ve tablet satis simdi dizüstü ve pc satis dwarfing ile.

Ama bu is için ne anlama geliyor?

Auto Trader kendi web sitesi için 900.000 ziyaret her ay zevk, istatistikleri Bu ziyaretlerin% 45 mobil geldigini göstermistir ve bir umudu bir garaj avlu üzerinde durdu zaman bu çok olan – fiyat Auto Trader kullanarak bir indirim karsilastirin ve müzakere orada ve o garaj ile. Tesco Bir müsteri alisveris listesi için özel raf yerleri belirlemek için GPS kullanan bir uygulama gelistirdik. Otel rezervasyonu 58% mobil web için otel sayesinde 20 mil içinde ortaya çikar. Köse artik mobil üzerinden tüm bahisler 10% alir. Cep Ingiltere’de ebay saniyede 274bids bir ortalama vardir. Bazi isletmeler mobil manto almis yerlerde, birçok henüz hala un hazirlanmis bulunmaktadir.

Perakende, mobil dokunur söz konusu oldugunda perakende her yerinde, sadece E-ticaret degil. Mobil genellikle magazalarda müsterilerin personel daha fazla ve Auto Trader örnekte oldugu gibi, bilinçli satin alma kararlari için bu bilgiyi kullanmak biliyorum, çok hizli bir sekilde paylasilmasi gereken bilgileri saglar. Ama mobil büyük bir etki yapmak için ayarlanir E-ticaret dünyasinda oldugunu. Analistler 3300000000 £ 2013 yilinda mobil ile Ingiltere’de islem edecegini tahmin ediyor.

Peki isletmeler için ne yapilabilir?

Eger perakende de eger açik ve mobil teknolojideki gelismeler ile size büyüyen mobil harcama yapan hitap web sitesi ile bir sey yapmak zorunda degilsiniz düsünebilirsiniz. Anlayisli perakendeciler onlarin satin alma deneyimini gelistirmek için uygulamalar ve mobil dostu siteler gelistiriyoruz. Bir pc onu görmek gibi bir akilli telefon bir web sitesi görüntüler olsa da, istatistikler mobil kullanicilar en kisa yavas tepki süreleri ve yanlislikla seçim ile sinirli almak, ekrani sikistirarak ve genisletmek için tercih oldugunu göstermektedir. Ingiltere’de Ingiliz isletmelerin% 79 bir mobil optimize edilmis web sitesi veya uygulamasi, sunshines ise saman yapiyoruz yok olanlar yok. Kelime mobil (ucuz tatil cep telefonunuzdan tiklayin örnegin) mobil cihazlardan oranlari tiklama çok büyük artislar gösteriyorlar içerir anahtar kelime pazarlama ile birlikte mobil cihazlar için optimize edilmis bir site, var isletmeler.

Online ticaret yok ama bir tüketici odakli isletme faaliyet bile, mobil bir cografi belirli bir anahtar kelime dahil olmak üzere 1 3 mobil arama ile, yerel arama kullanimi dogrulama edilir. Google açikça yerel sonuçlar için dizin öncelik oldugunu ve simdi cep yerde kullaniliyor, tüm isletmeler yerel kapali olmalidir, trafik sadece artirabilir.

Herhangi bir tür bir is varsa, sadece mobil önemini göz ardi edemeyiz. Hepimiz bir tane var, nadiren bizim tarafinda eksik ve piyasada her yil milyarlar harcamak. Yalnizca ABD’de 2010 yilinda $ 1billion cep telefonu aksesuarlari harcandi, $ 15billion uygulama magazalari geçti ve bir tahmin $ 119billion 2015 yilinda mobil ticaret harcanacak. Avrupa hala gelistiriyor, ama her zamanki gibi bu tüketici odakli devrimin arkasinda çok uzak olmayacaktir.

Hala geride degil zaman var, mobil devrim göz ardi etmeyin.

Çesitli kaynaklar Comscore, Mobilesquared.co.uk ve Google dahil olmak üzere bu maddenin üretiminde kullanilmistir.