pazarlama olanaklari – uluslararasi etkinlikler

Geçen hafta Wall Street Journal okumak bir makalede, önemli uluslararasi olaylar markalasma ve pazarlama amaçli sirketler için ne kadar fark etti. Mars yildir Çin’de kendi sekerler reklam çabalarini artirmak için çalisiyor edilmistir. Onlar Snickers Yaz 2008 yilinda Pekin Olimpiyat Oyunu resmi çikolata olarak ilan zaman anlasma geçti. Ayrica onlari farkli stratejiler üretmek ve tüketici duygular içine anlayislar kazanmak yardimci belirli bir tüketici hedef, hedef.

Sirket, Mars, Snickers çikolata tanitmak için Pekin Olimpiyat Oyunlari firsati buldu. Tüketicilerin dikkatini çekmek için, onlar melez spor bir Snickers Sokak Olimpiyat turnuva ev sahipligi yapti. Onlar dahil oldugu olaylar “basoccer” ve vardi “streetminton.” Mars da insanlarin mümkün oldugunca çok sayida gofret gibi atlamak için gerekli olan “Snickers Jump Memnuniyeti”, ve, sonunda adlandirilan bir oyun, olusturulan, kazanan olur Olimpiyat Oyunlari için bilet kazanacak. Pazarlama departmani tüketici çekti bu “eglenceli ve ilginç” oyunlar olusturmak için akilli oldu. Mars’in ana odak gençler hedef oldu. Pazarlama departmani gençler denemek istiyorsunuz bir kez, onlarin arkadaslari söylerdim ve agiz Snickers kelime ile gençler arasinda bir trend haline biliyordu. Bunu açiklamak için daha iyi bir deyisle, Paulette Velasco, Helio ortaklari baskan yardimcisi “Bu vizilti olusturma hakkinda oldu” belirtti.

Bu düsünülmüs ve dogru bir sekilde uygulandiginda ise bazi pazarlama stratejileri nasil çalistigini gösterir. Sirketlerin düsünmek gereken temel sorular “ürününüzü satin alacak kim?” “? Müsterileriniz kimlerdir” ve Mars hedeflenen gençlik ve açtik durumda satin almak için gençler için uygun bir seker olarak kullanilir Snickers. Belirli bir tüketici ürünün odaklanmak için bir pazarlama departmani olarak önemlidir, bu demografik çok genis ise basarili olmasinin çok zor, çünkü herkes hedef istediginiz iyi degil.

Bir diger önemli faktör Mars Olimpiyat Oyunlari oldukça kamuya olay oldugunu olmak, hem de belirli bir demografik Snickers tanitmak ve tüketiciler ile iletisim kurmak için Olimpiyat oyunlari kullanilir nasil. Pazarlama departmani tüketicilerin de bu ürün hakkinda nasil hissettiginizi düsünmek zorundadir. Tüm tüketicilerin ayni sekilde düsünmüyorum ve ayni zihniyet yok. Yasli nüfus çikolata bar kalori bakacagiz ve besi olabilir aslinda sevmiyorum. Sonra onlar için pahali oldugu için henüz çikolata bagimlisi aliyorsaniz ancak genç tüketiciler her gün satin alma biraz dayaniklidir bakin. Bu pazarlama departmani için bir meydan okuma asagi gelir. Nasil tüketiciler tarafindan sevilen ama günlük kullanim için pahali olarak görülüyor bir ürün fiyatlandirmak mi? Eger fiyat azaltmak mi fazla tüketici satin var ya da fiyati yüksek tutmak mi?

Bu sorunun cevabini belirli bir strateji (fiyat kaymagini, penetrasyon fiyatlandirma vb) baglidir iken, Mars yeni bir pazar için kendi bar tanitimi için bir dünya olay yararlanmistir hiçbir soru. Biz orada bizim adlari ve müsterilerimize almak için dünya olaylari ve son gelismeler tüm kaldiraç olmalidir.