Bir e-ticaret is basarili çalistirmak için. En iyi ipuçlari

Basarili bir e-ticaret is sahibi olmak için, web saklamak için hedeflenen ziyaretçi olmasi gerekir. Eger taki, elektronik, giyim, aksesuar, ya da antika satiyorsaniz eger önemli degildir, siz Hedeflenen müsteri reklam yoksa, size çok para yapmaz. Zaten ne teklif bazi ilgi olmasaydi bazen itici alici web sitesinden satin var bile, ilk etapta orada olmazdi.

Peki e-ticaret web sitesi için potansiyel müsterilere hedeflerim? Iste birkaç önemli teknikleri sunlardir:

Ag-Sosyal. Myspace veya Facebook üzerinde benzer ilgi alanlarina sahip arkadaslar bir çok ekleyin. Onlara Reklam. Ayrica Yahoo cevaplar tavsiye edebilir; nis ile ilgili sorulara cevap ve “kaynak baglanti” olarak sitenin adresini kullanabilirsiniz.

-Viral Pazarlama. Siteniz için bir ticari olusturun ve youtube yükleyin. Video izlemek için mümkün oldugu kadar çok kisi almak için deneyin. Eger video görünür sitenizin url var emin olun. Ayrica, bir e-kitap yazmak ya da ürün ve hizmetleri hakkinda grafik yapabilir.

Forum ve sohbet odalari. Forum ve nis hakkinda konulari vardir sohbetler katilin. Konusmalari katilin ve herkes ne kadar bir uzman bildirin. Eger imza dogrultusunda sitenizin url var olmalidir. Sadece “spam” ya, gerçekten sik sik katilmak emin olun yok.

-Makaleler. Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkinda bilgi edinin ve sitenizin nis hakkinda yazi yazmak. Eger makaleleri önemli anahtar koymak, ancak madde vücutta sitenizin reklamini emin olun. Bu makale listesi sitelerinde makale paylasmak ve “kaynak kutusu” içinde url olabilir.

Geri baglantilari-çalisin. Sitenizin kendi benzer içerige sahip yüksek rütbeli sitelerden baglantili almak için deneyin. Kendi sitenizin siralamasini artirmaya yardimci olacaktir ve potansiyel olarak daha fazla ziyaretçi elde edebilirsiniz.

-Reklam. Sitenizde diger yüksek rütbeli sitelerden geri baglantili alamadim, o zaman sizin afis reklam için onlara ödeme sunuyoruz. Ayrica Google Adwords ile reklam deneyebilirsiniz. Google Adsense, bu yüzden kolay gitmek ilan vermek isteyen oldugunuz anahtar kelimelere bagli olarak, yine de pahali olabilir.

Her gün bu teknikleri ile zaman harcamak, zaman içinde web ticaret sitesi için hedeflenen ziyaretçi bir artis göreceksiniz. Sen sabirli ve siki çalisma, ve sonunda e-ticaret basaracaktir gerekir. Kendi patronu olmak olacaktir ne kadar büyük düsünün! Eger dogru nasil biliyorsaniz e-ticaret yoluyla para kazanmak için çok iyi firsat vardir.