E-ögrenme ve çesitleri

Elektronik ögrenme temel olarak teknolojinin yardimiyla seyler ögrenmek demektir. Daha önce ögrenme sinif oda notlari, paperbound kitap, dergi, gazete vb ile sinirli Ama bilgisayar ve internet gelisiyle, ögrenme tamamen yeni bir boyut alir oldu. Onlar içerigi hakkinda daha fazla canlilik ve canlilik ekleyin. Ögrenci bazen sikilmis ve kitap seklinde yazarin yazma ve açiklama monoton tarzi ile tasinan alir. Öte yandan e-ögrenme çözümleri içerigi animasyon, ses, video, mesaj panolari, canli rehberlere (24 * 7) içerir ve etkilesim birden fazla modlari izin verir. Bu özellikler yararli bilgiler ögrenen telkin egilimindedir.

Temelde E-egilimli iki türü vardir, bir web tabanli egitim ve diger bilgisayar tabanli egitim oldugunu.

Bilgisayar Tabanli Egitim: Bu egitim saglamak için önemli bir bileseni olarak bilgisayar içeren ögrenme türüdür. Bu biçimde, ders materyali CD veya daha bilgiye dayali egitim vermek için açilabilir ROM yanmis. Genelde çok bir online kitap okuma gibi dogrusal bir sekilde içerigini temsil eder. Ayrica Word yardimi ile kendi notlari olusturabilirsiniz, Excel, PowerPoint sunumlari, PDF okuyucu vb zengin medya içeren ve sistem hizini etkilemeden görsel efektler olusturabilirsiniz. Bilgisayar tabanli egitim bir diger avantaji da herhangi bir internet baglantisi gerektirmez olmasidir. Bu bagimsiz tarayici.

Web Tabanli Egitim: Bu bilgi bir tek saglayicisi olarak internet kullanimini içerir ögrenme türüdür. Web tabanli egitim çarpici özelligi daha büyük ve daha cografi olarak daginik kitleye ulasma potansiyeline sahip olmasidir. Ana özellik bir tiklama pahasina zaman ve her yerde erisilebilir ve alinabilir gerçegi yatiyor. Bu bakis ögrencinin açisindan zaman hem de çaba azaltir. Bugün hayatinda genis bir uygulama yelpazesine sahiptir. Bu web konferansi, uzaktan egitim, bu ögrenci, sosyal ag siteleri vb videolari bile bilgisayar tabanli egitim ile karsilastirildiginda bu yöntem iki yönlü iletisim saglar anlamina gelir içerik saglayici ile etkilesim içerir.

Yani, bu sekilde e-Ögrenme bakis ögrencinin açisindan büyük memnuniyet saglamak için çözümler saglayabilir.