ne sosyal imleme ve neden yararli bir pazarlama teknigidir

Social Bookmarking web 2.0 hareketinin amiral gemisidir. Sosyal imleme arkasindaki temel kavram Firefox veya Explorer gibi web tarayicilari kullanarak en asina oldugu “Ekle” veya “Yer imleri” benzer. Olusturdugunuz yer imleri olsa bilgisayarinizda saklanir. Social Bookmarking bilgileri online saklamak için izin verir, böylece zaman, her yerde erisebilirsiniz. Fark bir sosyal imleme sistemi içinde bir sayfa imi zaman, yer imleri web üzerindeki görünmek için izin olmasidir.

En iyi bilinen web 2.0 Bookmarking siteleri bazi Del.icio.us, Blinklist, Blogmarks, Sarmak, Kaboodle, ma.gnolia, Simpy, Spurl, StumbleUpon, Digg, ve Wink içerir.

Burada kavram var: Bir kisi yer imleri bir sayfa, onlar bilgi yararli. Iki ya da üç kisi ayni sayfa imi, sayfa daha fazla internet kullanicilari için faydali olabilir. Siralama sistemi daha yüksek birden fazla kullanici tarafindan sik olmustur sayfalari hareket bu sitelerde bir siralama sistemi vardir. Birkaç yüz veya birkaç bin kisi bir sayfa imi Eger üzerinde son derece yararli bilgiler olarak kabul edildiginden, ve sosyal imleme ana sayfasinin ön sayfasinda kendini bulmak gibi, o sayfa daha yüksek sirada yer aliyor.

Agir kullanicilar tarafindan görüntülenebilir ve site Google ciddi siralama agirlik ve diger büyük arama motorlari tasir çünkü tek basina bir sosyal imleme sitesinin ana sayfasinda listeleri, bir gün zamaninda bu sayfaya bir milyondan fazla kisiye 10.000 gönderebilirsiniz .

Social Bookmarking en az on yil eski, Web 2.0 teknolojisi gelisine, Del.icio.us önemi ve sofistike bir tamamen yeni bir seviyeye getirdi. Eger Del.icio.us ön sayfasini ziyaret ederseniz, eylem sosyal imleme ön ucu göreceksiniz. Sol tarafta hotlist adinda bir sütun bulunmaktadir. Bu web sayfalari Google ve Yahoo dikkatini söz degil, binlerce insan yüzlerce ilgi çekmekte mevcut sicak web sayfalari vardir.

Benim için bu ne var?

Digg ve Del.icio.us gibi sosyal Bookmarking web siteleri web sitesine baglanti degeri yüksek / yüksek kalitede, trafik hizli bir günlük firsati temsil eder. Sosyal imleme siteleri web trafigi en iyi türü … VIRAL sunuyoruz. Isletme sahipleri en güvenilir müsteri baskasinin sevk gelen umutlari oldugunu biliyorum. Ve bu ne çevrimiçi Bookmarking siteleri teklif ve bu ne viral trafik veya ag tüm hakkinda bu.

Bir online imi sitesinden büyük ölçüde görüslerini almak için içerik ön sayfada web sitenizin liste gerektirecek kadar insanlarin onayini karsilamak için yeterli olmalidir. Onunla birlikte gider güvenilirlik açik ton ile web sayfasi için büyük bir kitle sevk Bu tutarlar.

Ben bahsediyorum trafik miktari kolayca tek basina Del.icio.us ön sayfasinda ulasan bir sonucu olarak 8.000 ila 10.000 ziyaretçi günde ulasabilir.

Bu hesaba da daha fazla bilesik trafik olusturur kendi sitesi ya da forum, sitenize bir baglanti yayinlayacagiz blogcular, web sitesi sahipleri ve normal arama motoru yönelik ziyaretçi almaz. Simdi bu gerçek viral pazarlama var!
Social Bookmarking siteleri de Google tarafindan yüksek sayfa siralamasinda yansitan olan çok popülerdir. Bu da, örümcekler endeksi yardimci olmak için sik sik bu siteleri ziyaret edin ve daha sonra organik listeleri yansitilir popüler web siteleri siralamak anlamina gelir. Örümcekler daha sik sitenizi taramasini yönlendirilir, sonuçlar her zaman olumludur.

Geri (sitenize dogrudan tek yönlü baglantilar) önemli ölçüde artmistir ve Arama Motorlari organik rütbe de bu yansitir.

Sitenizin bu kartopu da sadece usulüne uygun sosyal site ve tabii ki arama motorlari tarafindan not edilir popülerlik ekleyerek sitenizi imi daha fazla insan tarafindan görülür.

Çevrimiçi yer imi artan bir egilim ve basarili online pazarlama stratejileri gerekli, hatta önemli bir bileseni olarak sosyal imleme içerir.