asçi ilçe dogum belgesi dijital yapti nasil bir anlayis

, Yeni bir okul ya da spor takimi için bir çocuk kayit bir evlilik sonra soyadlari degisen bir pasaport için basvuran tüm yasal belgelerin orijinal, onayli kopyalari gerektirir. Çogu zaman, gerekli belgeleri alma ile birlikte gelen bas agrisi bir kabusa tüm süreci açabilirsiniz.

Birçok durumda, dokümanlar için istek bizzat yapilmis olmasi gerekir. Normal çalisma saatleri içinde çalisanlarin uzun bir ögle tatilinde ilçe ofisine çizgi, ya da hatta bazi durumlarda islerini zaman çikarmak zorunda kaliyor. Ofiste gelen, daha sonra kendi masasinda doldurmak için tercih olurdu formlari ile karsi karsiya konum, ama simdi genellikle küçük ve kalabalik bir odada, ayni belge arayan baskalari ile üzerinde iki büklüm palanganin gerekir. Gerçek dogum belgesi% 85 oraninda dahil oldugu tahmin edilmektedir sahtekarlik azaltmak amaciyla, önemli bir belge güvenlik çevreleyen uzun form ve daha fazla gereksinimleri anlamina gelir, çok daha siki hale gelmistir.

Evrak tamamlandiktan sonra, bu istegi hayati kayitlari ajansi bir ilçe isçiye sunulabilir önce, zaman herhangi bir miktar sürebilir baska bir çizgi, içine var. Bazen, gerekli belge hizla alinan ve talep tarafa teslim edilmesi yapabiliyor. Daha sik, ancak, kayit isteyen kisi, posta kayitlari almak ya da almak mümkün oluncaya kadar, bir gün de fazla beklemek zorunda kalir.

Bu süreç yorucu olabilir, ama olmak zorunda degildir. Ilçe kullanimi kendi is akisi gelistirmek için doküman yönetimi teknoloji güncel zaman dogum kayitlarina erisim büyük ölçüde basitlestirilmis olabilir. Tüm süreç mutlu bir müsteri elinde dogum belgesi ile birakarak, bes dakika içinde tamamlanabilir.

Cook County Katibi ofisi, hizmetleri Chicago ve bazi banliyölerinde, akici ve belge talep süreci basitlestirilmis olan bir hayati kayitlarin ofis büyük bir örnektir. Cook County dogum belgesi ve ölüm belgeleri ilçe katip ofisinde elde edilen ve genellikle yilda 500.000 müsterilerine hizmet edilebilir. Müsteriler Cook County Web sitesinden talep formunu bir dogum belgesi (ya da diger hayati kayit belgesi) bir kopyasini yazdirmak ve eglence de doldurabilirsiniz. Onlar ofis ve mevcut uygun kimlik varmak sonra, bir temsilci hemen Katibi otomatik bir sistem ile kayit erisebilirsiniz. Kimlik bir müsteri sadece kendileri veya çocuklari için bir rekor talep oldugunu kanitlamak zorundadir. Nitelikli müsterilerin yaklasik yüzde 80’i karsilandi bes dakika içinde kendi elinde istedikleri evrak var.

Daha da sistemi gelistirmek için bir çaba, Cook County dijital dogum belgesi ve ölüm belgeleri de dahil olmak üzere tüm hayati kayitlari, gerçek görüntüleri depolayan teknoloji yüklüdür. Yani, müsteriler orijinal belgenin bir dijital görüntünün onayli kopyasi alabilirsiniz. Birçok durumda, hatta babasinin orijinal imzasi vardir. Bu adim, daha verimli bir sekilde kayit korumaya hizmet eder.

Ülkenin daha fazla alanda Cook County su anda dogum ve ölüm belgeleri ile kamu saglamak için kullandigi teknoloji benimsemeye baslarken, hayati kayitlarin onayli kopyalari alma sürecini daha kolay hale devam edecektir.