profesyonel web analitik hizmetleri

Web Analytics bir web sitesi ile web kullanicilarinin etkilesimi çalismadir. Bu bilgi de para kazanmak ve para kaybetme arasindaki fark olarak kanitlayabilirim olarak Optimum7 Web Analytics Veri yakin önem veriyor. Veri kullanicilarinin etkilesim toplanan ve raporlarindan is sonuçlara varmak için olarak görüntülenir.

Dogrudan müsteri görüsleri disinda kendi web sitesi ile ilgili sirketler için tek bilgi kaynagi var gibi çogu is kararlari Web Analytics dayanmalidir. Web Trafik Raporlari gibi kullanicilarin konumu, arama terimleri, giris sayfalari, çikis sayfalari, hemen çikma orani, dönüsüm orani ve sitede geçirilen ortalama süre gibi bilgileri saglar. Bu online pazarlama ve tanitim ile ilgili ciddi kararlar almak için gerekli tüm parametrelerdir.

Optimum7 sonuçlari, müsterilerimizin yatirim getirisi odakli, gibi, bu elektronik verilerin analizi büyük önem veriyoruz. Istatistiksel gerçeklere dayali stratejilerin analitik ve uygulama herhangi bir online pazarlama kampanyasinin basarisi dogru önemlidir. Web analitik veri en önemli tanimlari bazilari;

Hit – web sunucusundan bir dosya için bir istek.

Sayfa Görünümü – tipi bir sayfa olarak tanimlanan bir dosya için bir istek. Bir sayfa olarak tanimlanan dosyalari bir sayfa komut dosyasi ve bir sayfa görünümü olarak komut sayilari olusumunu tetikler.

Ayni benzersiz tespit ziyaretçi gelen isteklere bir dizi – / Oturum ziyaret edin. Bir ziyaret birden fazla isabet ve sayfa izlenimi içermesi bekleniyor.

Ziyaretçi / Benzersiz Ziyaretçi / Benzersiz kullanici – belirli bir süre (örnegin gün, hafta veya ay) içinde web sunucusu veya manzarasi sayfalarda istekleri olusturur digerlerinden tamamen ziyaretçi. Essiz Ziyaretçi belirtilen süre içinde bir kez sayar.

En az bir önceki ziyaret yapti Bir ziyaretçi – Ziyaretçi tekrarlayin. Son ve güncel ziyaret arasindaki süre ziyaretçi “yeniligi” olarak adlandirilir ve gün olarak ölçülür.

Gösterim – Bir izlenim kullanicinin ekraninda bir reklam yükler her zaman. Örnegin, her zaman size bir afis bir izlenim esittir bakin.

Arasinda site (bir sayfanin ziyaret) herhangi bir diger sayfalari ziyaret etmeden ayni sayfada ziyaretçi girer ziyaret ve çikar yüzdesi – Oran /% Çikis siçrama.

Sitede Geçirilen Ortalama Süre – tek bir kullanici bir web sitesinde geçirdigi zaman.

Toplam benzersiz ziyaretçi bölünmesiyle satis sayisi / yol açar – Dönüsüm Orani

Optimum7 müsterileri için online kampanya ilerleme ve dönüsümleri izlemek için Google Analytics kullanir. Düzgün bir sekilde uygulanmasi, optimizasyon ve Web Analytics sürekli bakim çevrimiçi basari ve Optimum Iade için çok önemlidir.