web 2.0 ‘in güçlü dünyasini kesfedin – hepsi hakkinda ne

Bir araya gelip kendi içerigini yaratmak için kullanicilar iletisim kuran bir internet düsünün. Açik iletisim tesvik katilimi üzerinde ag tabanli bir sistem düsünün. Hiç web artik bilgi çok izole web sayfalari ama her sey simdi bagli oldugunu söyleyebiliriz – Bu Web 2.0 ‘in güçlü dünya yenilik baslangicidir.

Birçogumuz sürekli web 2.0 ve ne kadar akilli ve zeki oldugunu duymak, ancak Web 2.0 gerçekten ne hakkinda? Ne yazik ki takip eden konusma için, düz bir cevap vermek için biraz zor. Kadar tüm Web 2.0 seyi toplanmasiyla için etkin bir ifade rastlamak her zaman, ben hemen bir muafiyet ya da anlamini gerçekten her yerde bizi almaz yollarini düsünün.

Insanlar açikça ne oldugunu anlamiyorum, onlar Web 2.0 Web 1.0 olarak daha önceki döneminden kalma evolvement ima söylüyorlar. Ama bakalim aralarindaki farkliliklari ve bu anlama daha kolay yol ne ilk anladim. Web 1.0 ve web 2.0 arasindaki fark kullanici tarafindan olusturulan içerik temeline dayanmaktadir. Bu insanlar motive çünkü diger kullanicilarla tepki ve sosyal etkilesimler ile ilgili sosyal ag unsurlari vardir en basarili yoludur. Esasen, fark sadece web teknolojileri kullanilan yol hakkinda ve ne onun amaçlidir.

Web 2.0 gerçekten ne için daha derin gidelim. Web 2.0 genellikle birçok kisi tarafindan yanlis bir terimdir. Bazilari grafik tasarim ve blog belli bir tip için terimini ilgili ama bu web 2.0 aslinda hakkinda ne degildir. Web 2.0 kullanici tarafindan olusturulan içerik ilgilidir. Bu zaman içinde yavas yavas büyümektedir bir evrim olarak basitçe.

Digeri için iletisim bir grup insan bir resim bir göz atin. Bu insanlar anlamak ve birbirleriyle etkilesim ve bir grup aittir. Web 2.0 gibi görünüyor gibi budur. Bu en büyük bir tek yönlü iletisim iletisim yöntemi karmasik bir sekilde gelistirdik web sayfalarinin içine. Bu dosyalari veya video yükleme, sohbet, kullanici veya yorum yapmak için okuyucu içerir. Bu konuda eski moda gazete ve dergi siteleri ve tüketicilerin de yaraticilari olan YouTube ve Flickr gibi yeni hizmetler arasindaki farklari isaret ediyor.

Temelde çok daha gelismis derin baglanti web mimarisi ile daha organize ve kategorize içerik olusturur. Ayrica World Wide Web’in ekonomik degerinin gemi içerir.

Bu bu süre içinde, Web 2.0 yeni bir internet tip degil, sadece kullanici etkilesimi kavrami kapsar. Iste bazi monte Web 1.0 örnekleri ve Web 2.0 uygulama yazilimi ve ilerleme vardir.

Çift tiklayin AdSense sitenizi okumak ve web sitenizin ilgisine göre sitenizde reklam tavsiye nerede Google AdSense bir Web 2.0 iken koymak-on için sitenizde içerik seçebilirsiniz bir Web 1.0 ‘dir. Flickr kullanicilari flickr topluluk olabilir, fotograf paylasimi insanlarin bir sosyal topluluk için fotograf yüklemek ve paylasmak Web 2.0 iken Kodak Express Kodak için resim yükleyebilirsiniz ve resimlerinizi baski ve sizin için gönderebilirsiniz web 1.0 herkes tarafindan basilmis.

Görüyor musun? Ne kadar güçlü Web 2.0 ‘in gelisme? Sosyal ag gücü ve kullanicilara bilgi yeni dagitim yöntemleri büyük bir olaganüstü oranda katkida bilgiler yaratiyor. Pek çok web sitesi geçis artik izole bir bilgi sitesinden gelistirmistir.

Web 2.0 sitelerinin gücü de dogru ve etkin bir sekilde, akillica kullanildiginda sekilde isaretleme için desteklenebilir. Bu web sitelerine daha fazla trafik olusturmak için sorunun cevabi ve ayni zamanda toplumda kendinizi engrosses ve otantik bir birey yerine ortak trafik nesil umuyor bilinmeyen bir pazarlamaci olarak kabul olur.

Simdi, dünya çapinda 200 milyon kisi üzerinde sosyal ag binlerce ve içerik paylasim siteleri kullanarak is kurmak.

Daha fazla Ücretsiz bilgi için asagidaki kaynaklari kutusuna baglantiyi tiklayiniz.