endüstriyel ölçekler farkli görüntüler

Grafik Kullanici Arayüzü, veya GUI, insan etkilesimi için bir makine açiklamasinda çok popüler bir kelime. Insanlara faydali olmak için, hemen her mekanik veya elektronik cihaz ne söylüyorum, ve ne yaptigini görme bir yöntem sahip olmasi gerekir. Kullanici arayüzleri en eski türlerinden bazilari bir mekanizma bir durum ya da baska bir yerlestirilir izin basit kollari, vardi. Bu bir pulluk veya diger benzer bir cihaz için olabilir. Mekanik vites hala eylem bu tip kullanimi kaydirir. Bir makineden istenen sonuçlara daha genis ortak oldu gibi, bu ayarlanabilir kollari gibi kontrolleri konuslandirildi. Radyolarda ses kontrolleri bu tür vardi. Aslinda, ayarlanabilir bir dügme hatta yeni dijital cihazlar ses seviyesini ayarlamak için bir dügme taklit oldugunu, kullanimi çok sezgisel.

Makineden çikti görüntülemek için kullanilan yöntemler de arama yerini gösterebilir numaralari bir kolu basit belirgin konum, dönüsmüstür. Mekanik kizak sistemleri, ayni zamanda, örnegin, bir radyo ayar kadrani konumuna içeri olabilecegini kanal formasyonu için kullanilan

Endüstriyel baskül makineleri diger türlü kullanilan giris ve çikis gösterimler hem tipleri çok tipiktir. En eski pan dengesi ölçekler pivot noktasinda bir isaretçi olurdu. Isaretçi gösteren merkezin hangi tarafinda isaret ederek, kullanici agirligi daha büyük bir miktarda vardi dengenin hangi tarafta belirleyebilir. Ölçekler daha gelismis türleri bir denge kolu boyunca kayabilir agirliklari vardi. Agirliginin konumu, denge saglamak zaman, ölçek platformda oldu agirlik miktarini gösterir. Bu yöntemin bir varyasyonu ortak doktor ofisi ölçekler bugün hala kullanilmaktadir.

Elektronik terazi çok daha yararli ve dogru kullanici arayüzü baslatti. Bir ölçekte platformunda agirligi çok az miktarda egecek bir yük sensörüne bir yük uygular. Bu yük sensörü üzerindeki yükü ölçer direnç degerlerini degismesine neden olur. Dikkatle direnci bu degisiklik ölçme ve çikis gerilimi sayisallastirma olarak, dijital ölçek platformda agirlik miktarini gösterir. Çok erken ölçeklerin biraz kilo ya da kilogram içinde voltaji çevirmek için sayisal göstergeler tüp türleri kullanilir. Bir analog topuzu ölçek sifir ya da bir kabin darasi çikarmak için kullanilabilir.

Sonunda, LED sayisal ekranlar daha kolay görüntüleme amaçli kullanilmistir. Yeni Likit Kristal Ekranlar, LCD’ler, farkli isik kosullarinda okumak için operatör için daha kolay olma avantaji ve tüketen çok daha az güç var. Çesitli efsaneler gibi ölçü birimleri, ya da net ve brüt modlari gibi ölçek isletme parametreleri, göstermek için ekran eklenmistir. Istikrar göstergeleri çesitli kullanim kolayligi ekleyebilirsiniz.

Bu aktif etiketler yararli iken, hala oldukça LCD ekranda kullanilabilir alan miktarini sinirli idi. Bir grafik LCD degistirme endüstriyel ölçekte en güncel çalisma moduna uygun oldugu gibi mesajlari herhangi bir sayi, gösterilen izin. Menüler kurulum ve kalibrasyon rutinleri sirasinda kullaniciya yol yardimci olmak için programlanmis olabilir. Resimli en az egitimli kullanici alinmasi gerekebilir çesitli adimlari anlamak bile yardimci oldugu gösterilmistir olabilir.

Çikis seçenekleri daha detayli olurken, girisleri genellikle hala kontrol panelinde etiketli tuslar ve dügmeler ile sinirli kalmistir. Ölçegin fonksiyonlarinin sayisi arttikça dügme sayisi, oldukça büyük alabilirsiniz. Tam bir sayisal tus takimi herhangi bir deger girmek için gerekli. Birimler dügmeleri, dara ve brüt, menü seçimi dügmeleri, oklar, ve digerleri karisikliga ekledi. Ayrica kontrol paneli ekledi özellikleri ile daha büyük olmak için gerekli olarak, maliyetine dahil.

Ne ideal bir Grafik Kullanici Arayüzü, bir renk dokunmatik panel, simdi bu tür endüstriyel terazi Arlyn Ölçekler hatti olarak en yüksek kalite ölçeklerinin bazi, geçerli hale gelmistir dikkate alinmasi gereken geldi. Tam VGA ekran çok ayrintili bilgi verdi saglar. Onlar belirli bir görev için gerekli olan sadece büyük ekran boyutu, ekranda görünmesini dügmeler genis bir yelpazede izin verir. Bu daha kolay ölçek kullanmak için yapar, ama yine de sofistike bir yüksek düzeyde saglar. Mükemmel beyaz LED arka ölçekli hemen hemen her endüstriyel ortamlarda kullanilmak üzere izin verir.