bu kobilere dondurma maas zamlari

Bir yil önce de, analistler Hindistan’da bilisim sektörünün diger sektörlere göre yüksek bir büyüme ivmesini sürdürmek için daha iyi esneklik kapasitesine sahip oldugunu tahmin, durum son 6 ila 8 ay içinde degisti. Uzmanlar, küresel ekonomik kriz Hindistan’in bilisim sektörünün daha agir bir zarar verdi ve bu açikça son zamanlarda çalisanlara verilmistir zamlari yansitilmistir hissediyorum.

Kasvetli senaryo

Tahminlere göre, en IT firmalari 2002 yilindan bu yana ilk kez, kendi ortalama maas tek haneli artis bildirdin. Geçen yil, IT firmalari bu yil% 7 spiral ve 2009 geri kalan kismi boyunca daha fazla dip bekleniyor ortalama maas bir% 13.5 artis kaydedildi.

Bu maaslar söz konusu oldugunda “gibi Tata Danismanlik Hizmetleri (TCS) olarak sektöründe daha büyük oyuncular, Wipro ve Infosys zaten dikkatli ayakla basma vardir. Ancak, küçük oyuncular için, durum giderek kriz-hit ekonomide hayatta kalma çabasi ve çalisanlarina iyi bir zam vermek mümkün degildir gibi kötüdür, “D Padmanabhan, Appnomic Sistemleri MD, bir Chennai tabanli orta dedi ölçekli BT çözümleri firmasi.

Bay Padmanabhan küresel ekonomik kriz nedeniyle müsteri kaybi ile birlikte düsük kar marjlari, maas yapisini yorumlayan IT KOBI’lerin zorlayici oldugunu hissediyor.

Mühendislik yazilim ve hizmetleri içine ve Ar-Ge bir Cahilce düsük zam kaydettik “Orta ölçekli BT hizmetleri firmalari. Ancak, senaryo BT içine donanim ve BPO olan firmalar için daha iyi olan, “V Ranganathan, BNA Danismanlik MD, Chennai merkezli bir orta ölçekli IT danismanlik firmasi diyor. O bu firmalarin çogu da özellikle 2009-10 ilk çeyreginde büyük bir is-kesim, tanik oldugunu söylüyor.

Umut ray

Birçok ekonomide hemen hemen tüm çalisanlarin esit maas yapisinda azalma etkilenen ragmen, Bay Padmanabhan Hint Bilisim Sirketi maas zamlari ve tazminatlar azalma çogunlukla üst ve orta düzey yöneticiler ile sinirli oldugunu gözlemlemektedir.

Çogu firma dondurma maas zammi olmasina ragmen ayni zamanda, uzmanlar BT su anda çalisanlar için umut sadece ray onlar kadar yaptiklarini olarak degil birçok firma, maliyet azaltma için uygun bir seçenek olarak isten çikarmalar düsünüyorsaniz oldugunu hissediyorum 3 ila 4 ay önce.