büyük silindir ölçekler klor ve diger sivilastirilmis gazlar tartmak

Gazlar, çok çesitli sivilastirilmis biçimde basinç altinda depolanir. Bu, gazin büyük miktarlarda saklanir ve endüstriyel islemlerde kullanilmak üzere saglar. Genel olarak, bu gazlarin silindir, Dewars veya tank içinde yer alir. Gaz gereklidir ve tanktan serbest olarak, sivinin küçük bir miktar gaz içine kapali kaynatir. Bir valf bu gaz gerekli alana tasiniyor olmasini saglayacaktir. Daha fazla gaz gerekli kadar diger içerigi sivi halde kalacak.

Klor gerekli olan daha yaygin maddelerden biridir. Ancak, sivi ve gazlarin diger türleri genis bir çesitliligi de bu sekilde saklanir.

Tabii ki, bu tank içinde gaz miktari bilmek önemlidir. Gazin akis orani, sabit bir zaman süresi içinde agirlik degisiminin ölçülmesi ile hesaplanabilir. Agirligi da tankin gaz bitmek üzere belirlemek için kullanilir ve degistirilmesi ve yeniden doldurulmalidir.

Silindir ölçekler bu amaçla endüstriyel ölçekte en uygun türüdür. Bunlar gaz silindirleri farkli kabul etmek için tasarlanmistir. Silindir en standart tip kolay yaklasik 9 “x 9” boyutlarinda küçük bir platformda uyacaktir. Bu elektronik ölçek kapasitesi 300 £ Ama büyük tanklar çok daha büyük bir platform gerektirir. Büyük standart boyutlarda iki 3 ‘x 4’ ve 4 ‘x 4’ vardir. Bunlar sirasiyla 3000 £ 5000 lb kapasitesi olan.

Göreve bunlarin dogrulugu, uygunlugu etkisi ve kullanim kolayligi olacak büyük silindir ölçekler tasarim yönlerini bir dizi vardir. Kesinlik öncelikle ölçekte kullanilan yük hücre tipi ve sayisi ile iliskilidir. Yük hücreleri bir elektrik sinyali bir agirlik dönüstürmek elektromekanik cihazlardir. En dogru ölçekler sadece bir yük hücresi kullanir. Bu bir büyük silindir ölçekli üretme en ucuz yol olsa, bu yük hücresi için ölçekli platform üzerine oturtulmus bütün agirligini getirmek için mekanik yataklari dayanir. Mekanik yataklari asinma ve zaman içinde zarar olarak, ölçek daha az dogru olacaktir. Bu platform üzerinde dogru bir gaz tanki konumlandirmak için de son derece önemlidir. Silindirler ve kenarlarin farkli türde çesitli bu amaç için kullanilir. Bu konumunu hassas bir zaman tüm muhafaza edilmesi için ama mümkün degildir. Bir biraz daha iyi, ama benzer bir tasarim iki yük hücreleri kullanir. Bu durum, tankin uzun ekseni boyunca konumlandirma gereksinimleri bazi hidroksiprolin.

En iyi dogruluk ve bu Arlyn Ölçekler tarafindan üretilen gibi yüksek kalitede büyük silindir ölçekler, dört yük hücreleri olmak üzere toplam, ölçek platformu her kösesinde bir yük hücresi kullanir. Ölçek Bu tür aksi gerekli olan miller veya yataklarin olmadan, tamamen elektronik ortamda yapilir. Gaz tanklari agirlik okuma dogrulugunu etkilemeden platformda herhangi bir yere yerlestirilebilir. Ek bir avantaj olarak, dört yük hücresi endüstriyel ölçekte de zarar hiçbir hareketli parça oldugu gibi, diger tiplere göre daha saglam olacaktir.

Yük hücresi için kullanilan malzeme türü de oldukça önemlidir. Birçok hücre alüminyum veya nikel ile kapli çelikten imal edilmistir. Bu ilk basta iyi çalisacaktir ragmen, silindir ölçekler bu tür yasayacaksiniz ortamlarinin türlerinden uzun vadeli bozulmaya daha yatkindir. Asindirici sivi ya da buhar, hem de nem ya da su buhari sonunda yük hücresi korozyon katmanlari üretecektir. Arlyn Ölçekler endüstriyel terazi onlarin bütün hatti için paslanmaz çelik isil islem sadece özel bir alasim kullanir. Korozyona karsi mükemmel bir direnç sergileyen Bunun yani sira, ayni zamanda daha yüksek bir elastiklik modülü saglar. Bu da tanklar kaldirilir veya ölçekli bir platform üzerine yerlestirilir olusabilecek hasar türüne kaçinarak mükemmel özellikleri verir.

Ölçegin Platformun malzeme ilgi de. Bazi ölçekler korozyona karsi korumak için boya çesitli tipleri ile kaplanmistir çelikten imal edilmektedir. Bazi özel plastik platformlar saglar. Ama kalan metal yapi elemanlari hala korozyona tabidir. En yüksek kalite ölçekleri tam paslanmaz çelik konstrüksiyon kullanmaktadir.

Kablosuz iletisim cihazlari da dahil olmak üzere elektronik cihazlarin diger türleri, çok çesitli oldugu yerde birçok silindir ölçekler ortamlarda kullanilir. Bu kolay elektronik terazi içinde üretilen çok düsük düzeyde elektronik sinyaller engelleyebilir. Bu sorunlari önlemek için, Arlyn Ölçekler kalkan elektromanyetik ve radyo frekansi paraziti hem de büyük silindir ölçekler.