cashtronics ödeme ag geçidi ödeme tüccar toplama tehlikelere karsi uyariyor

Bu e-ticaret tüccarlar ile çalismaya onlar ile faaliyet IPSP ya da plani hakkinda mümkün oldugunca ögrenmek için zaman ayirin sarttir. Bu gün ‘tüccarlar çok sik risk altinda kendi islemlerin güvenlik ve kendi web sitesinde kredi kartlarini kabul yeteneklerini koyarak, yerine IPSP sayginligi daha ödeme saglayici tarafindan sunulan banka oranlari odaklanmak.
Her tüccar kendi tüccar hesabi ve banka ile sözlesme alacaksiniz eger onlarla imzalamadan önce bir IPSP ögrenmek için en önemli seylerden biridir. Bir tüccar tek bir tüccar hesap numarasi ile birlikte degilse IPSP tüccarlar topluyor her olasiligi vardir.

Tüccar toplama oldugunda bir ana tüccar hesabi altinda bir IPSP gruplari çok farkli tüccar. Bu MasterCard ve Visa yönetmelikleri uyarinca yani sira PCI Uyum kurallara karsi yasadisi ve sirayla ciddi risk altinda bir tüccar is koyar IPSP, ciddi sonuçlara yol açabilir.
Ne yazik ki bu senaryo nadir degildir. Bir IPSP toplayarak ise,, bir tüccar için felaket olan sonuçlari da yakalanmak edecek bir soru degil, daha ziyade ZAMAN. Elde banka da bunlari hesaptaki tüm fonlarin dondurmak ve daha fazla islem durdurmak için neden büyük bir para cezasi verilir. Tüm tüccar fonlarinin sonra düzenlenen ve IPSP ile kartlari isleme kapasitelerini sonlandirilir. Bu fonlar kurtarilamaz asla veya banka aslinda o zamana kadar iflas olabilir IPSP için para yayinlamadan önce en iyi, bu yil olabilir.

Cashtronics online ödeme sisteminin Carl Buchalet CEO’su açikliyor:

“Son birkaç yildir bize kendi hatasi olmaksizin Visa ve MasterCard kesilmis sonra kendi mesru ticari hesap numarasi talep gelen tüccarlarin sayisinda keskin bir artis gördük.”

Bir internet ödeme servis saglayicisi asagidaki sorulari sorarak potansiyel ciddi sorunlara bir tüccar kurtarabilir:

• Bu PSP PCI-DSS 1 sertifikali mi?
• Her tüccar kendi tüccar hesabi aliyor mu?
• ticari banka ile dogrudan bir sözlesme imzalamak mu?
• tanimlayici müsterinin kredi karti ekstresinde ne diyecek? (Bu tüccar sirket veya ISPS adi-in bu durumda onlar toplayarak olabilir olacak)
• kablo fonlari, IPSP veya banka kim? (Kim para isleyen iyi mali saglik olmalidir)

Not-zaman basvuru süreci ise bir ISPS arayan kolay orada yanlis bir sey! Iyi internet ödeme hizmeti saglayicilari bireysel tüccar için bir tüccar hesabi vermeden önce çaliskan uyum süreci gerektirir.

cashtronics hakkinda

Cashtronics Avrupa’nin önde gelen tabanli online ödeme sirketidir. Güvenli bir yüksek ciro tüccarlar için ödeme (PCI uyumlu, Seviye 1), esnek ve uygun maliyetli ödeme çözümü isleme konusunda uzmanlasmistir. Rekabet gücü yüksek sanayi oranlari ile bireysel ticari hesaplar saglar.