E-ticaret dolandiricilik web yayiliyor

Internet dolandiricilarin karsi koruma büyük ihtiyaci proaktif bir yaklasim toplama dahil bir kisi yayilan, sahip kullanarak veya hassas dosyalari veya bilgi verici. Bir yanlis kisilerin eline geçmesini veri ve sistem önlemek için son ve en büyük teknik araçlarla gerçekten akilli alabilirsiniz, ancak insan unsuru bozuldugu zaman, kitle olabilir ve kolayca giris yapacak.

Güvenlik aslinda tüm yöneticileri e-ticaret yoluyla is kucaklayan ve en önemli alanlarda kredi karti sahtekarligi ve duyarli veri depolama sistemleri için büyük bir sorundur. Ayrica, günümüzde, hatta tehditleri onlari izleme gerçekten bir sorun haline gelmistir o kadar çesitli ve karmasiktir. Bu nedenle sadece, tüm büyük sirketler ve isletmeler depolama ve aktarma verileri korumak için güvenli sistemleri kurmak ve korumak için her yil dolar ve adam-saat on binlerce milyonlarca harciyorlar.

Bu Adres Dogrulama Servisi (AVS) ve Kart Kodu Dogrulama (CVV/CVC2/CID) olarak her müsteri hesabinin standart özellikleri, olarak entegre dolandiricilik araçlarindan yüksek kullanim tüccarlara dolandiricilik genel koruma saglar. Bu nedenle, sistem dolandiricilik algilama araçlari bir daha gelismis, gelismis set hileli islemler ekarte etmek için tasarlanmalidir. Birçok verimli Sahtecilik Tespit Suites simdi agirlikli olarak birlikte çalisma ve dolandiricilik uyarisi için islem tahmin etmek için pek çok filtre ve araçlar olusan bu piyasada tanitildi. Onlarin toplu mantik birçok hileli islemlere karsi güçlü ve iyi etkili bir savunma sunuyor.

Asagida e-ticaret is dolandiricilik maruz kalma riskini ortadan kaldirmak için kullanabileceginiz 12 büyük hileler, sunlardir:

• Her zaman e-posta yoluyla hassas bilgileri her türlü gönderme kaçinin. Benzer sekilde, kopyalama / e-postalar herhangi bir özel is ya da yerindelik herhangi bir potansiyel olarak hassas bilgilerin yapistirma tamamen atlatmis olmalidir.

• ihtiyaç-için-bilmek olarak sadece iç personeli ile paylasin müsteri verileri.

• durumda, yalnizca casus yazilim ya da daha da güvenlik uygulamalari zarar verebilir gibi virüs yakalama ihtimalini önlemek için güvenilir kaynaklardan tercih saglamak sonra belirli dosyalari ve yazilimi indirmek için var.

• onlar tasarlanmis edildigi sekilde aglar ya da web üzerinde özel veya gizli is uygulamalari ile sadece kullanimi ve arayüz emin olun.

• Bu bos bir dis USPS posta korumak için tavsiye edilir. Hiç simdiye kadar yoluyla, gece boyunca kutularina giden veya gelen USPS posta birakin.

• gizli sesli posta mesajlari birakin. Kulak misafiri olabilir hassas bilgileri içeren detayli mesajlar birakmayin.

• dikkatle kopya olun. Hassas belgelerin kopyalarini yapmak her zaman kopyalama makineden orijinalleri çikarmak ve korumak.

• kesme ve yapistirma potansiyel hassas bilgileri e-postalar herhangi bir özel veya gizli is uygulamasindan veya baska müsterilere güvensiz hassas bilgileri dagitmayin.

Ihtiyaç-için-bilmek olarak iç personel ile • Sadece paylasmak müsteri verileri.

Bugüne kadar • Isletim sistemi yamalari kadar gerçeklestirmek için oldukça bir zorunluluk faaliyettir.

• Düzenli web sitenizin sahte veya kopyalarini için internet kontrol edin. Durumda, herhangi bir karsilasirsaniz “parodi sitesi,” aninda web sitesinin saglayiciniza basvurun.

• sanayi tipik bilgisayar sistemleri güvenligi Istihdam ve verimli bir virüs algilama, güvenlik duvari ve güncel diger önleme seçenekleri korumak.