Internet ticaret dolandiriciligi outsmarting

Internet suç kadar tekrar-ve büyük ölçüde, 2009 at bu-için. Bu, tabii ki, sürpriz olarak gelmelidir, bu veba saat uzak ve derin yayiliyor oldugu bir sir degil.

Ve burada haber baska sasirtici parçasi: paketinin basinda, son yillar ayni: Internet Ticaret Dolandiriciligi.

FBI numaralari

Internet Suç Sikayet Merkezi (IC3), FBI ve National White Collar Crime Center (NWC3) arasinda bir ortaklik, son gelen siber suçlar sikayetler üzerine 2009 yilina yayimlanan ve kolluk anilacaktir.

1 Ocak 2009 ile 31 Aralik 2009 tarihine kadar, (IC3) Web sitesini 336.655 sikayet basvuru aldi. Bu 275.284 sikayet edildi 2008 yilina göre bir% 22.3 artis oldu. IC3 sunulan 336.655 sikayetlerin, 146.663 daha görüsülmek üzere yerel, eyalet ve ülke çapinda federal kolluk sevk edildi.

Intikal eden davalarin büyük çogunlugu dolandiricilik unsurlari içerdigi ve sikayet tarafindan finansal açidan zarara dahil. Tüm sevk olgulardan toplam dolar kaybi 575 $ bir ortalama dolar kaybi ile 559.700.000 $ oldu. Bu 2008 yilinda toplam bildirilen kayiplara 264.600.000 $ kadar olan ve 2008 rakamlari üzerinde 111.2% artis, internet suç ödemek gibi görünüyor üzücü bir göstergesidir.

Yine, sayilari Internet ticaret-ki ile ilgili suçlar Mal / Ödemeler teslim edilmedi, Advance Fee Fraud, Azaltilmasi Dolandiricilik, hem de Açik artirma içeren gösterdi Dolandiricilik-vardi onlar 34.7 yaptim de kapsayan, 2009 yilinda en çok rapor edilen suç farkla tüm sikayetlerin%.

ilk 10 sikayet türleri-tanimlari

1. Bu FBI (örnegin, para, kimlik bilgileri, vb) sikayet bir sey almak için çalisiyor göründügü FBI Dolandiricilar-Dolandiricilar.
2. Advance Fee Fraud-An insanlar bir sey almak için inanmak gerekir iletisim içeren olay, öncelikle tesadüfi maliyet veya gider çesit karsilamak için para ödemek zorundadir.
3. ID birisi çaldi ya da bir kimlik (veya kimlik bilgileri), ancak sadece ilgili baska ayirt suç yoktur çalmaya çalisti hangi Hirsizlik-bir olay (örnegin, kredi karti hirsizligi).
4. Sikayet bir sey aldim, ama asla geldi mallarin teslim edilmedi (non-açik artirma)-Bir olay oldugu.
5. Fazla ödeme sikâyetçi bir banka hesabi içinde yatirmak ve gönderene geri fazla para veya yatirilan para yüzdesi göndermek için talimatlari, geçersiz bir parasal enstrüman aldigi Dolandiricilik-bir olay
6. Para göndermek için ve hiçbir sey satin veya satildigi sikayet almak için sahte bir girisim içeren Çesitli Dolandiricilik-Olaylar.
7. SPAM-Istenmeyen ve istenmeyen e-posta, genellikle kitle dagitilmis.
8. Kredi Karti Dolandiriciligi-Bir kimse sikayetçinin kredi karti veya hesap mal ve hizmet sarj etmek için çalisiyor hangi olay.
9. Bir online açik artirma sitesi baglaminda ortaya Ihalesi Sahtecilik-A hileli islem veya degisim.
10. Bilgisayar Hasar-(Yikim / Hasar / Emlak Vandalizm) – Bu kategori suçlari hedef ve zarar ilgili sikayetleri siniflandirmak için kullanilir.

online satin alma ve satis

Hiç büyük garaj satisi olarak internet görmek ve hala büyüyor olabilir.

Ancak, bu garaj satisi ile sorun saticinin (veya alici) bilmiyorum olmasidir. Evrensel dürüstlük ve karsilikli güven bir dünyada, bu bir sorun olmaz, ama, ne yazik ki, bu içinde yasadigimiz dünya (yukarida yeni Internet suç rakamlari ile kanitlandigi) degildir.

Gibi bir satici-ister, bir online ihale üzerinde satin alma ya da bir online seri gibi ile Craigslist-da endise alici kendi kontrol siçrama olacaktir aslinda ödeme, ve bu olup olmadigidir.

Bir alici olarak, sizin endise Ödeme alindiktan sonra satici gerçekten size ögeyi göndermek olup olmadigidir.

Bu sorunlar tüm bu gibi yüksek bilet ögeleri alaninda çok tanidik gayrimenkul-ister online ya da degil-ve (iyi niyetli) emanet sirketleri parlaklik nerede oldugunu.

internet ihaleleri

Ne çok fazla kullanici gerçeklestirmek için basarisiz bir sey bir internet açik artirma ile satin alindiginda, bu müzayede evi (eBay söylemek, ya da Yahoo) gelen ancak bir birey veya sirket satin olmasidir. Açik artirma bir go-arasinda-sadece bireylerin birbirleriyle ticaret bir forum sagladigi sitesi-hareket ve genellikle benimser ve belirgin onlarin hizmetini kullanarak zarar herhangi bir zarar için yasal sorumluluk ellerini yikama görüntüler-bir firma politikasi .

Ihale sonucuna sonra için ödeme ve alinip satilan mal teslim alici ve satici arasinda görüsülür. Bunun için ödenen veya açik artirma sitesinde temsil degildi ne sonra öge teslim degilse, müzayede evi herhangi bir para iade edilmeyecektir. Bu adil ve uygun bir anlasmaya satici yaklasim kadar alici etmektir.

Normalde ticaret kapak kanuni garantilerin on-line açik artirmada satin alinan mal kapatmayin. Satici için tek yükümlülük net bir baslik vermektir.

Bu nedenle, on-line müzayede ile ugrasirken akilda asagidaki tutmak, ya da özellikle özel bir parti online, bir sey satin zaman:

• ihale nasil çalistigini anlamak, ne yükümlülükleri bir alici gibidir, ve saticinin yükümlülükleri Teklif önce ne;
• müzayede evi bir sorun çikmasi durumunda almak ve islem ve sevkiyat sigortalanmasi düsünün ne eylemleri ögrenin;
• Bir sorun bir müzayede islem ile meydana gelir, bu ülke için çok ülkeye farklilik satici ABD-yasalar disinda bulunuyorsa çözmek için daha zor olacaktir unutmayin;
• sahip oldugunuz tek bilgi bir e-posta adresi, özellikle Satici hakkinda mümkün oldugunca fazla bilgi edinin;
Eger bir müzayede satin almak için bir ödeme yapmak • önce, saticinin kimligini dogrulamak ve ögenin teslim ile ilgili bir sorun olmasi durumunda ayrintilari basvurmalisiniz;
• teslim beklenebilir ve bu degisimi gerekiyorsa mal garanti kapsaminda olup olmadigini satici sorun;
• izleme etkinlestirmek için kayitli veya onayli posta kullanin, bu parsel gönderildi ama olmasi gerektigini iddia ortadan kaldirir “posta kayip;”
• ihale hesap bilgileri e-posta, telefon numarasi ve herhangi bir banka hesabi ve konum bilgisi ayni oldugunu kontrol edin;
• herhangi bir para ödemek kabul etmeden önce saticinin tarihini kontrol etmek müzayede evi geri bildirim forumlari kullanin. Ancak unutmayin, bu saticilarin bazen kendilerini olumlu geribildirim göndermek ya da diger insanlarin onlarin adina bunu düzenlemek.

Ve burada en önemli tavsiyem:

• Eger bir on-line müzayede bütünlügü hakkinda herhangi bir süpheniz varsa satici-ve olmasaniz bile: bir emanet ajan kullanin. Bir emanet ajan veya sirket alici alir ve saticinin ürünlerini kabul kadar güven ödeme tutan bagimsiz bir üçüncü taraf vardir. Bu hizmeti bir ücret tahakkuk yok iken, bu mallarin muayene, iyi durumda alinan ve kabul edilen kadar üçüncü para tutun çünkü alici korur ve ancak o zaman saticiya yayinladi.

Internet emanet

Internet emanet ilkesi ve süreç gayrimenkul-nerede alis ve satis ile aynidir, tabii ki, emanet sirketin ilgili miktarda nedeniyle vazgeçilmez sayilir.

• alici veya satici online emanet sirket ile bir hesap açilir;
• Bir ögenin muhtemel alici emanet sirkete havale, çek veya kredi karti ile ödeme gönderir;
• emanet sirket fonlari gerçekten var oldugunu dogrular, ya da alici kendisi olarak temsil eder ve kullanilan kredi karti sahibi kim oldugunu;
• Bir kere bu kontroller, emanet sirketin mal gemi için satici sorar;
• Mal sevk edilir ve satici bilgileri izleme sunar;
Nakliye site olarak alici elinde mal olan saglamak için emanet sirket çift çek teslim mal gösterir • Bir kez;
• Alici simdi ya mal kabul veya saticiya iade için bir zaman anlasilan miktarda vardir;
• Bir kez alici tarafindan kabul, emanet sirket daha az herhangi bir islem ücret ve komisyonlar, saticiya para serbest birakir.

Yeterince basit. Yani, ise, mesru bir online emanet sirket ile ilgileniyor.

Internet emanet dolandiriciligi

Ama dünya, bildigimiz gibi, bize egrileri atmak için seviyor ve egri bu durumda emanet dolandiricilik kiliginda gelir.

Yaptigi gibi tasima, para önemli miktarda, emanet sirket genellikle kendi basina bir hedef dolandiricilik-nereye bakilacagini-hem phishing sitesi tarafindan da yerine iyi niyetli siteyi kullanarak sizi con deneyin ve emanet sirket kavraminin kendisi de Eger sizden uzaga, bunu tahmin: flagrantly para sadece tek yönlü yolculuk nereye sahte emanet siteleri kurmak suçlular tarafindan istismar.

Aslinda, sahte on-line emanet sitelerin sorun bazi saygin ve mesru emanet siteler sadece havlu atilmis o kadar büyüktür.

Alici Guardian, örnegin, bir süre önce kendi is çalmak internet dolandiriciligi nedeniyle kapilarini kapatti ve kendi sitesinde su notu gönderdi: “Dikkatli ve uzun düsündükten sonra biz de operasyonlari durdurma karari yapmis oldugunu bildirmek için üzgün BuyerGuardian.com. Bu çok zor bir karar, ve çevrimiçi emanet dolandiricilik hizli büyüme nedeniyle öncelikle yapilir biridir. ”

Ceza zenginlestirmek amaciyla kurulan bu görünüste iyi niyetli emanet sirketleri, çogu Rusya ya da Çin-nerede gevsek siber suç yasalari (ve ABD yetkilileri ile bazen tartismali isbirligi) daha zor hale getirir off-shore-agirlikli olarak ayarlanmistir siteleri kapatin ve adalet önüne getirmek için.

girin: escrow.com

Aslinda, Escrow.com dot-com patlamasi sirasinda yaklasik on yil önce bu mücadeleye girdi ve yillar kendini güvenli ve dolandiricilik-daha az açik artirma ve diger online satis / satin alma islemleri-ile için için açmak için çevrimiçi emanet sirket oldugu gösterilmistir üzerinde bulunmaktadir kimlik bilgilerini ve bunu kanitlamak için dayanma gücü.

Devlet tarafindan Kaliforniya yani sira ayri lisans-Escrow.com Birligi her devlet hizmet credentialed sadece on-line emanet sirketi, ve gerçekten yapar kim gerektirir Idaho ve Arizona Devletleri, tarafindan lisansli 24 / 7.

Escrow.com her boyutta islemleri idare edecek olsa da, kendi islem ücreti 25 $ ‘dir itibaren düsük maliyet kalemleri için onlara açmak için mali mantikli olmayabilir, ve komisyon ödeme kredi karti ile ise islem 1.000 $ deger basina 63’tür ve havaleler için 1000 $ basina $ 32,50.

Eger uyku deger Ama, eger Escrow.com yukari 250 $ herhangi bir islem için vazgeçilmez olacaktir.

iç huzuru

Ekipman ayni fikirde anahtarlama pahali telekomünikasyon satin alir ve satar Michigan merkezli telecomclassifiedads.com,,, Mickey Fivenson göre, Escrow.com olmadan herhangi bir online islemlerini tamamlamak olmaz.
“Ben bütün ekipman islemleri için Escrow.com kullanin ve onlar olmadan ben is olmaz. Bu kadar basit.

“Ben birbirlerini tanimak ve dünyanin farkli bölgelerinde yasayan olmayan bir günlük olarak alici ve satici ile anlasma. Escrow.com Ben aralarinda bir islemi tamamlamak tek yoludur.

“Sonuç olarak, Escrow.com ile is yapmanin bes yil sonra bir sey ama memnun müsteri yoktu.”

Pleasant Hill Toptan RPM Otomatik Dave Kurko, CA daha anlasamadi:

“Escrow.com belirsiz bir dünyada kesinlik teslim, satici ve alici hem de bir güvenlik agi saglar.

Onlar bir emanet sirketi yerine bir gayrimenkul islem yerlesmek için bir avukat kullanan bir yargi gayrimenkul alinip satilan özellikle “Çogu insan, emanet kavramini anlamak, aslinda, biz gayrimenkul islem tarihinde islem model var . Escrow.com bu yaklasim, sadece mümkün degil, ayni zamanda çok etkili bulunmustur.

“Onlar da çok müsteri odakli ve onlarin teknik destek sayesinde bizim CRM yazilimi güvenli bir baglanti üzerinden kendi veritabanina dogrudan konusmak için izin, kendi web barindirilan uygulama içine bir emanet hesabi açilmasi entegre mümkün olmustur.

“Gerçekten, sehirdeki tek oyun sensin. Biz diger sirketler arastirdim, ve kimse kadar ölçer. ”

escrow.com-dedektif

Internet emanet sirketin günlük olarak, e-ticaret huzur, kendi personeli için dönüp olarak Escrow.com artan tanima kazaniyor olsa da, ayni zamanda av ve özenle günlük karsilasilan hileli sahtekarlar, kapatmaya çalisiyoruz.

Ve mantar, bu sahtekarlar gibi bahar: Escrow.com personel olarak on bir yeni tür sitelere kesfeder gün vardir.

Akilli bir dolandiricilik örnegi Emanet-Fraud.com göre, bugüne kadar (ortak sahte emanet sablonu kullanan koruma-escrow.com, da (onlar baski süresi kadar hala varsa) bulunabilir, bu 336 kez kullanilmistir .) Kesinlikle kaygan tasarimlari olmadigi için hata bu suçlularin olamaz.

Iyi haber bu siteler asagi izlenir gibi, yetkililer uyari ve siteleri yakinda hava kapali olmasidir.

ebay agirliginda

: Hepsi en büyük açik artirma sitesi eBay, alinti

Güvenli ödeme – Eger eBay öge ödemek için bunlari kullanarak düsünüldügünde sahte emanet hizmetleri sakinin.
Www.escrow.com: eBay islemleri için, eBay’in Yalnizca onayli Emanet Sirket kullanmalisiniz.
Sahte emanet hizmetinden sahte e-posta ile aldatilmak önlemek için, e-posta yoluyla gelen bilgileri dogrulamak için emanet hizmeti Web sitesini ziyaret etmelisiniz.
Eger Web tarayicisina tüm Web adresi (örnegin, www.escrow.com) yazin emin olun. Web tarayicisi için Web adresini otomatik olarak tamamlamak izin vermeyin. Bu yanlislikla sahte bir Web adresi otomatik olarak tamamlamak olabilir.

escrow.com-marka

Daha da önemlisi, ancak, Escrow.com kazançlari daha fazla ve bir marka olma yolunda daha fazla tanima gibi, onlar Escrow.com-tek isim olmadigini mükemmel nedenle kamu dolandirmak için sahtekarlar için daha da zor alir Güvenebileceginiz biliyorum.

Burada huzur ve iyi bir gece uykusu için var.