online perakende – müsterilerinize psikoloji bilmek nasil

Bir online magaza perakende is için eksiksiz getirebilir. Online magaza sayesinde, hem perakende isinizi gelistirmek ve müsterilerin ürün satin almak için nasil etkilesimde düzene fiziksel pazarlama kaynaklari seferber edebilir. Ancak, müsteri zihniyet bu web üzerinden bir sey satin almak için geldiginde tamamen farkli olur. Onun fiziksel hareket (o online magaza ziyaret ettiginde onun alisveris kavramlari biraz ‘önceden programlanmis’ olan) sinirli olarak onun alt bilinç, müsteri genellikle daha iyi bir anlasma arar. Dogal olarak, bir online perakende magaza sahibi olarak, sorumluluk müsterilerinizin psikolojik yönelimleri göre magaza bir seyler sunmak için size açik.

Bir online perakendeci faydalari alabilir gibi online alisveris söz konusu ve nerede müsterilerin ‘psikolojisi yöneten bir kaç sey vardir:

Nöropazarlama teknikleri – Beyin-arastirma çalismalari bir ürün ya da harcama limiti satin almak için alisveris karari bu faktörler tarafindan belirlenir vb online alisveris büyük ölçüde arka plan rengini, ekranda ürünün konumu, fiyatlandirma ekran ile etkili oldugunu göstermistir . Örnegin, arastirmacilar bir online storeselling mobilya bir ürünün arka planda yesilimsi bir desen, ürünün fiyati onlari duyarli kilacak bir sekilde online müsterileri nöronlarin atesleme yardimci olabilecegini düsündürmektedir. Öte yandan, mavi renkli bir desen ürünün rahatligi açi dogru online alisveris nöronlarin uyarici yardimci olabilir. Ürününüz yüksek fiyatli ise basit bir deyisle, bir düsük fiyatli ürün için yesil arka plan tutmak ve “düsük fiyat” vurgulamak, benzer sekilde, bir mavi arka plan kullanin ve “konfor özellikleri” vurgulayin.

Ücretsiz nakliye için Affinity – ifade “ücretsiz nakliye” online satilan bir herhangi bir ürünün en çok aranan özelliklerinden biridir, en azindan online alisveris büyük bir bölümü sadece bunun için çalisacak! Tüketiciler fiziksel magazada alisveris deneyimi ile mukayese olarak ücretsiz nakliye sunmaktadir tercih, siz, saklamak için araç, sürücü almak gaz yakmak, ürün satin, tekrar gaz yakmak, trafik hareket, eve ulasmak, park edin araba ve son olarak oturma odasi masaya kutusunu açmak – iyi, perakendeciler zihin ifade “ücretsiz nakliye” ile tüm bu karsilastirir. Hatta 20 $ indirim ücretsiz nakliye adina bir 10 $ feragat daha hafiftir. Indirim? “Evet, bu Tamam, herkes verir.” Free-nakliye? “Neden, ben onu satin alacak!” Bu online alisveris büyük bir yigin psikolojisi oldugunu.

Ürünleri karsilastirmali fiyat – Online alisveris psiko-analiz raporu en alicilar benzer bir ürün bir grup orta sinif karsilastirmali fiyat öncelik vermek oldugunu göstermektedir. Eger iki benzer magaza kategorisi sayfadaki ögelerin (hem de kisa ayrintilarini gösteren), 100 $ fiyatli bir, ve 150 $ diger yer Örnegin, çogu müsterinin ucuz bir satin alacak. Simdi, $ 200 (hatta satis ilgilenmiyor oldugu bir) demek fiyatli üçüncü bir öge eklemek, siz çogu insan 150 $ için madde satis satin alacak görmek için hayran kalacaksiniz! Moral hikayenin – her zaman alici karsilastirmak için bir sey ver!

Online alisveris yapanlar ayni zamanda kendi para birimleri cinsinden fiyatlandirma tercih (Eger küresel satan varsa) ve ayni zamanda kupon için büyük bir ask var. Ayrica, satin alma desen de benzeri yas grubu, gelir-grubu, cinsiyet, egitim, toplum ve gibi çesitli demografik veriler ile degisir. Eger satmak çalissa da, – gözlemlemek ve müsterilerinize biliyorum!