ebay saticilari tavsiye – ebay dolandiricilik kaçinarak

EBay ürün satmak için tercih edenler satin olanlar gibi dolandiricilik kurbani olma itibariyle hassastir. Bu phishing gibi olagan dolandiriciligi ile birlikte, özellikle bu satis hedef için tasarlanmis diger bir dizi vardir. EBay satis zaman kurbani olmazlar emin olmak amaciyla, asagida yararli olabilecek bazi eBay saticisi güvenlik ipuçlari sunar.

Ipucu 1 – eBay gibi sitelerde mal satan kisiler tarafindan karsilastigi en büyük sorunlardan biri de sahte havale veya fatura kontrolleri almanizdir. Ancak, genellikle federal bir suç olarak siniflandirilir ve yakalanmis ise bazi çok sert cezalar gibi ABD’den suçlular aldatmaca için bu yöntemi kullanmaz göreceksiniz.

Eger yakalanmis alamadim emin olmak için, hemen banka hesabiniza yerine mevduat daha alinan havale nakit gerekir. Daha sonra sorumlulugu sirasini otantik veya havale paraya kisiye düsecek degil belirler. Eger elinizde nakit kadar size daha fazla kaybetmek degil emin olmak için, mal gemi asla.

Ipucu 2 – sizin müsterilere mal nakliye gelince size her zaman paketin yerini izlemenize olanak saglayan bir tasiyici kullandiginizdan emin olun. Onlar mal almadiysaniz ve tam bir geri ödeme talep olacagini iddia edecek online mal satin insanlarin oldukça çok sayida vardir. Ancak, mal izlemenize olanak saglayan bir sirket kullanarak, daha sonra saglanacak teslimat onay için düzenleyebilirsiniz.

Ipucu 3 – Her zaman için ürün satmak yerleri konusunda dikkatli olmalidir. Dolandiricilik yaygin ve kaçinilmasi gereken önemli olanlari Tayland, Nijerya ve Rusya olan ülkelerde oldukça çok sayida vardir.

Ipucu 4 – Eger eBay mal satan zaman saglayabilecegimiz en çok satan güvenlik ipuçlari biri kayitli adresi için PO Box veya Posta Servisi kullanmaktir. Digerleri hesabinizda bu ayrintilari eklerseniz ev adresi saglamak için eBay sistemde arama yapabilmek için çok kolay oldugunu unutmayin.

Ipucu 5 – Eger gerçekten onlari gemi önce eBay üzerinden pahali ürünleri satan olacak, bu iyi bir fikir onlar sigortali oldugundan emin olun, ayni zamanda detayli fotograf çekmek için degil sadece. Onlar ne istedigini degil karar verdik çünkü bu sekilde kolayca alindiginda mal kendilerini zarar vicdansiz alicilar tarafindan yapilan herhangi bir iddia karsi olabilir.

Bu sigortalanmasi ederek, sigorta sirketi için bir iddia yapabilirsiniz ve daha sonra daha ayrintili olarak inceleyebiliriz. Nakliye de açikça mal sevk edilmeden önce mükemmel durumda oldugunu gösterir önce fotograflari alinmis olmasi.

Yukarida, bunu eBay satis söz konusu oldugunda son derece yararli olabilecek birkaç satici güvenlik ipuçlari sagladi. Eger yukarida tartisilan ne akilda tutmak o aldatmaca her türlü kurbani olma size riski azalir.