alicilar ve saticilar için ebay ipuçlari

Bir alici olarak size en iyi fiyat (Simdi Satin Al Ürünler) veya en az teklif (Açik artirma Ürünler) ile listeleri ile pazarlik yani listeleri bulmak için çalisiyoruz. Genellikle bu liste ziyaretçilerin en az miktarda almak olanlar, ve çogu zaman çünkü baslik alaninda eksik anahtar kelimeler (Ürün Seri, imalati Adi … vb) tasimaktadir. Böylece, anahtar yanlis yazilmis anahtar kelimeler ya da baslik alaninda önemli kelimeleri eksik listeleri içeren listeleri bulgudur. Varsayilan eBay Arama kutusuna sadece baslik alani arar bu yana, sik sik “Ilan açiklamalarini” onay kutusunu isaretleyerek firsatlar bulma sansinizi artirabilir.

Bilmeniz gereken bir sonraki sey “eBay Bir Madde Fiyat Olcum Of Art” dir. Bir ürün için gidis fiyati bulmak için sik bir sekilde sona erdi listeleri bakarak. Sona erdi listeleri aramak için, sadece sag üst kösedeki arama kutusunun altinda bulunan “Gelismis Arama” baglantisini tiklayin. Ve sonra arama baslamadan önce onay kutusunu “sadece Tamamlandi listeleri” kontrol edin.

Her zaman “Ayrilmis Fiyat Müzayede bul”. Onlarin rezerv fiyat etiketi görünce sadece teklif aldirma kaç kisi hayran kalacaksiniz, çogu kez rezerv fiyat daha az öge büyük bir tasarruf anlamina gelir orani gitme% 10’dur. Son 10 saniye içinde teklif yere ancak unutmayin.

Ögeleri para kazanmak için bir sik yolu saticilarin bir son teklif erken seçenegi sunan geregidir. Burada anahtar, son zamanlarda listelenen öge (az 100 Defa Görüntülendi) bulmak ve daha az 50 geri bildirimler ile saticilardan zorunda olmasidir. Düzenli eBay fiyat hiçbir alt daha sonra% 10 (Madde Fiyat Olcum bakiniz) için ilk teklif tutmaya çalisin.

Eger eBay bir profesyonel iseniz o zaman büyük olasilikla sadece bir ögenin üzerine iki kez teklif edecek. Ilk teklifi istege baglidir ve bir açik artirma yoluyla daha düsük bir fiyata öge kazanmak için daha çok olacagindan, “Simdi Satin Al” basligini almaya geliyordu. Aramak kurulusu ise ikinci teklif bu belki daha uzun açik artirma, son 10 saniye gelmelidir

Onlarin teklif desen görmek için sirketler tarafindan kazandi ögeleri bakarak rekabet (diger teklif) hakkinda çok sey söyleyebilir. Sen sadece son 10 saniye içinde su çullugu onlara bir kurus eklemeniz gerekir, yani bir bütün dolar, son teklif tutmak kaç kisi hayran kalacaksiniz.

Daha sonra bir hafta içi bir hafta sonu daha düsük bir fiyata bir öge kazanma olasiligi artacaktir. Akil basit, daha az rekabet, isleri olan insanlarin çogu kullanilamaz ya da teklif için daha az olmasi ve bu nedenle daha düsük bir fiyata öge kazanma olasiligi artan olacaktir.

Zaman zaman eBay ürün için ödeme ne zaman (5% -10%) her yerde sizi kurtarabilecek Paypal kupon verir eBay biliyor muydunuz.

Çok az veya hiç geri bildirim saticilardan satin alma bir çok kaydedebilirsiniz. Eger yandi alamadim bu yüzden ama yine anahtari satici bilmektir. Burada bir teklif yere önce ne oldugunu, ilk ben ögenin durumu hakkinda ona / onu soran, satici e-posta. O / o ben uzaktan ip adresini almak için e-posta basliklarini kontrol sonra tekrar cevabi verirse, o zaman bir WHOIS veritabani gidin ve saticinin konumunu dogrulayin. Her seyi simdiye kadar Tamam, ben, madde dogrulamak için telefon araciligiyla kendi durumunu saticiyla irtibata geçebilirsiniz … vb EBay sadece $ 175 kapsar, bu nedenle sigorta isteyin ve her zaman izleme ile nakliye için sormak en iyisi unutmayin. Ayrica ben ödeme seçenegi olarak Paypal sopa ile en iyi bulundu.

Bir alici olarak asagidaki noktalari farkinda olmak gerekir:

• Düsük derece ile saticilarin süpheli olun.
• stok fotograf (üreticilerin web sitesinden resimler) kullanarak saticilarin süpheli olun.
Ücretsiz e-posta kullanimi • Saticilar (Hotmail, GmailScience Makaleler, Yahoo .. vb).
• Paypal kabul etmiyoruz Saticilar.
• e-posta cevap yok Saticilar.
1 gün listeleri ile • Düsük begeni saticilari.