E-ticaret – ticaret yeni trend

E-ticaret (e-ticaret) ve elektronik ticaret satis ve islem veya satis açisindan elektronik icra etmek üzere bilgisayar aglari (Internet gibi) üzerinden mal ve hizmet alisverisi, satin alma oldugunu. Sanilanin aksine, e-ticaret sadece Web üzerinde degil. Aslinda, e-ticaret canli ve iyi ticari islemler için is oldu VAN (Katma Deger Aglari) ile EDI (Elektronik Veri Degisimi) ile 70s Web geri önce. Bu yeni sanayi ortamda E-ticaret modern is development.In önemli bir faktör bu dinamik dönemde e-ticaret dört ana kategoriye ayrilabilir oldu: B2B, B2C, C2B, ve her birine C2C.A kisa bir bakis;
B2B (Business-to-Business)
Sirketler bu tür üreticilerin perakendecilere satis distribütörler ve toptancilar için satis olarak birbirleri ile is yapmak. Fiyatlandirma siparis miktarina göre ve genellikle kiymetli oldugunu.
B2C (Business-to-tüketici)
Isletmeler genellikle alisveris sepeti yazilim kullanan katalog üzerinden halka satis.
C2B (tüketici-to-Business)
Bir bütçe çevrimiçi ve saat sirketler içinde bir tüketici Mesajlari projesini proje üzerinde tüketicinin ihtiyaçlarini ve teklif gözden geçirin. Tüketici teklifleri inceler ve projeyi tamamlayacak sirket seçer.
c2c (tüketici-to-tüketici)
Bireyler insanlar kolaylikla çevrimiçi göndermek ve para alabilirsiniz PayPal gibi online ödeme sistemleri sayesinde satin almak ve satmak ücretsiz seri ilanlar, ihale, ve forumlar sunan birçok site var. ebay açik artirma hizmeti kisiden kisiye islemleri 1995 yilindan bu yana her gün gerçeklesecek nerede büyük bir örnektir.
Yukarida belirtilen kategoriler disinda ortaya çikan biraz daha formlari vardir;
Web üzerinde mutlaka çevrimiçi degil – – Online çalisanlari ürün ve hizmet sunmak için iç aglar kullanan sirketler e-ticaret (Business-to-Personel) B2E çekici bulunmaktadir. G2G (Devlet-için-Devlet), G2E (Devlet-için-Personel), G2B (Devlet-to-Business), B2G (Business-to-Devlet), G2C (Devlet-to-Vatandas), C2G (Vatandas için -Devlet) hükümet ile islemler dahil e-ticaret diger formlari vardir – tedarikinden yenileyen lisans is kayit için vergi dosyalama için.
Belki de küresel ekonomide e-ticaret giderek artan önemini en açik göstergesi Internet kullanimi son on yilda büyüdü ve yayildi hangi ile hiz oldugunu. E-ticaret patlamasi ayni zamanda telefon, televizyon, faks ve elektronik ödeme olarak ticaret için diger medya artan kullanimi, içerir. E-ticaret, küresel ekonominin ayrilmaz bir parçasi oldu çünkü, DTÖ bu çok tarafli ticaret çerçeve sigar nasil dikkate almak basladi, ve kurallar veya yönetmelikler geçerli ne. 1998 yilinda Cenevre’de Ikinci Bakanlar Konferansi’nda, DTÖ üyelerinin dikkate ekonomik, mali alarak, küresel elektronik ticaret ile ilgili tüm ticaretle ilgili konulari incelemek için bir çalisma programi “kurulmasi için çagrida Küresel Elektronik Ticaret, Bildirgesi yazdi , gelismekte olan ülkelerin ve gelisim ihtiyaçlarini. tür hizmetler ve fikri mülkiyet haklari gibi diger birçok önemli DTÖ konular arasinda e-ticaret kesim, DTÖ e-ticaret etkisini arastirmak için her ‘kesisen’ sayisindan konseyleri atadi Çünkü küresel ticaret. Bu kurullar Ürünler Ticareti Konseyi, Hizmetler Ticareti Konseyi, Ticaretle Baglantili Fikri Mülkiyet Konseyi ve Ticaret ve Kalkinma Komitesi içerir.
internetin rolü
Yeni yüzyila Yedi yil, bu internet ana etkinlik haline gelmistir açiktir. Bugün birkaç büyük isletmeler mallarini tanitimi ve satmak için bir internet sitesine sahip olmak degil gelemez. Ve bir çok insan satin almadan önce ürünleri, fiyatlari ve yer durumu çevrimiçi kontrol etmek için ikinci doga haline gelmistir. Bir bütün olarak ekonomi bakis açisindan, internet önemli ölçüde özellikle hizmetler sektöründe, islemlerin maliyetini düsürmek oldu.
Dünya çapinda internet bu kadar yükselen kullanim deseni ile, küresel e-ticaret artan tercih arkasindaki itici güç haline gelmistir. Çok düsük bir yatirim ile, herkes internette bir web sayfasi olabilir. Bu sekilde, hemen hemen her is olursa olsun boyutu veya isinizin konumu, hizli ve ekonomik olarak, dogrudan, çok büyük bir pazar ulasabilirsiniz. Çok düsük bir yatirim ile okuma ve yazma hemen hemen herkes World Wide Web erisebilir.
Ayrica e-ticaret tarihinin Amazon ve elektronik islemlerin izin veren ilk internet sirketleri arasinda yer aldi Ebay olmadan düsünülemez. Onlarin kuruculari simdi yakisikli bir e-ticaret sektörü ve Dünya Web alis ve satis yararlanacaklar tesekkürler.
E-ticaret de “tugla ve harç” magaza ve posta ile siparis kataloglari üzerinde avantajlari bir teklifi mutlaka var. Tüketiciler kolayca ürün ve hizmetlerin büyük bir veritabani arama yapabilirsiniz. Onlar, gerçek fiyatlarini görmek birkaç gün içinde bir siparis olusturmak ve birinin kendi seçilen mallar için ödeyecek umut bir “istek listesi” olarak e-posta gönderebilirsiniz. Müsteriler bir fare tiklamasi ile fiyatlari karsilastirin ve iyi fiyatlarla seçilen ürünün satin alabilirsiniz.
Online saticilardan, onlarin da, ayni zamanda farkli avantajlar olsun. Web ve arama motorlari pahali bir reklam kampanyasi olmadan müsteriler tarafindan bulunmasini için bir yol saglar. Hatta küçük online magazalar küresel pazarlara ulasabilirsiniz. Web teknolojisi ayni zamanda müsteri tercihlerini izlemek için ve bireysel-özel pazarlama sunmasini saglar.
Cisco, üzerinde çogu Internet trafik akisi yönlendiriciler saglayan bir sirket, siparislerin yüzde 72 ve Internet üzerinden müsteri destek yaklasik dörtte üçü yönetir. Cisco Internet siparis alma ve Net üzerinden müsteri destegi sunan sirketin yilda 500 $ milyon dolar tasarruf tahmin ediyor. Bu alt satirinda dogru düser buçuk milyar dolar.
Intel çevrimiçi yaklasik yarisi kendi siparislerini doldurarak hakkinda ötme oldu. Bu sadece bir sirket tarafindan internet üzerinden yapilmaktadir is degerinde milyarlarca dolar var. Is Intel miktari net iki yil önce neredeyse sifir oldu rezervasyonu.
ABD’de, internet üzerinden perakende satis tahmincileri Avrupa’nin online pazar 2010 yilina kadar ABD sollamak olacagini isaret ederken, 2006 yilinda $ 170bn ulasmasi bekleniyor. Çin daha hizli büyüyor, ve bu on yilin sonuna kadar ABD daha fazla internet kullanicilari olabilir. Ingiltere en büyük süpermarket, Tesco, ayni zamanda ülkenin en büyük online perakendecisi oldugunu, ve ABD, WalMart, en büyük magaza simdi büyük web sitelerinden biri vardir. Internet hala dijital müzik indirme ve internet telefon üzerinden ses olarak kullanilabilir hizmetleri, araliginda artan devrimci görünse de, ayni zamanda günlük rutin bir parçasidir.
Is yapma geleneksel yollarla
Geleneksel olarak, arasi ticari islemler girisi veya mal ve hizmetler için alici s arayan bir tedarikçi arayan bir alici ile baslar. Alicilar ve reklam, fuarlar, aracilar ve bayileri araciligiyla birbirlerine tedarikçiler arama. Tedarikçi satis agents.Buyers sonra ürün özellikleri ve fiyatlari ile ilgili potansiyel saticilari ile müzakere ve haps basina nokta islem sonucuna ya da uzun vadeli bir sözlesme formu göndermek. Anlasma sonra, islem hala siparis, fatura, ödemeler ulasim, onay için düzenlemeler ve teslimat kabul içerir.
Is e-ticaret yolu yapmak
E-ticaret yenilikleri islem sirasinda ve sonrasinda, önce satin alma maliyetini t azaltmak hedefliyoruz. Her asamada, e-ticaret kagit belgeleri, genel hatalari, gecikme ve maliyetli büro personeli içeren bir süreç içine bilgisayar dosyalari çevirmek için gereksinimini ortadan kaldirir. E-ticaret Web siteleri ve elektronik veri degisimi (EDI) yoluyla islem aracilik ederek bu süreci otomatik hale getirir.
Islem öncesi, internet teknolojisi tedarikçiler ya da alici için arama ve fiyat ve ürün karsilastirma yapma maliyeti düsürebilir. Arama maliyetleri özellikle f veya küçük alimlari, ürünün degerine önemli göreceli olabilir
Islem sirasinda, e-ticaret islem detaylari ile ilgili diger sirketlerde meslektaslari ile iletisim maliyetini düsürebilir. Bilgisayar aglari üzerinden islemler seyahat masraflari da dahil olmak üzere kisiler arasi ekonomik Döviz ilgili maliyetleri, toplantilar için zaman s iletisim bastirilmis, fiziksel alan ve isleme kagit belgelerin birçok kaçinin.
Islem sonrasi, elektronik ticaret sirketleri, iletisim maliyetlerini düsürmek için sözlesme performansini izlemek için, ya da teslim onaylamak saglar. Buna ek olarak, sirketler otomatik olarak satis, satin alma ve operasyon da dahil olmak üzere firmanin tüm yönleriyle yönetmek için kullanilan yazilim islemlerini baglayarak kendi stok, üretim ve muhasebe kayitlari güncellemek için islem tarafindan üretilen bilgi uygulayabilirsiniz.
Bugün en büyük elektronik ticaret Business-to-Business (B2B) ‘dir. B2B katilan isletmeler diger isletmelere mal satmak. Bu gelirler, 2006 yilina kadar kadar,% 40% 50 yillik büyüyecegi tahmin edildi. Ayrica kisilere satan online sirketlerin oldugu Business-to-Consumer (B2C) e-ticaret, büyük bir büyüme köseyi de.
Son gerçekler
Son on yilda e-ticaret is ortaya çikmasi ile, e-ticaret yazilim gelistirme çözüm saglayicilar bir dizi büyüdü edilmistir. Hiç kimse güvenilir bir e-ticaret yazilim gelistirme çözüm saglayici yardimi olmadan bir e-ticaret is basarili hayal edebiliyorum. E-ticaret servis saglayiciniz e-ticaret magazasi ve online siparis sistemi için trafik aliyor, bu pazar arastirmasi yapiyor gibi, isiniz için çok faydali isler yapar.
2006 yilinda dünya çapinda e-ticaretin hizli bir gelisme tanik oldu. E-ticaret ekonomik küresellesme için bir güç merkezi haline geldi. E-ticaret genis uygulama, isletmelerin isletme ve yönetim maliyeti ve is faaliyetleri maliyetini düsürür dünya çapinda sermaye, teknoloji, ürün, hizmet ve insan kaynaklari akisini kolaylastirir ve ekonomik küresellesme sevkeder. Su anda, e-ticaret uygulamasi isletmelerin uluslararasi rekabet gücünü belirleyen önemli bir faktör haline gelmistir. ABD ve Çin’in Alibaba Amazon ve eBay basarisi e-ticaret küresel hizmet sektörünün gelisimine öncülük ve gelecekte ticaretin kalkinma modeli etkileyen oldugunu gösterir.
2006 yilinda e-ticaret cirosu mallarin küresel ticarette% 18 alarak, ABD $ 12800000000000 vurdu. Çin gibi gelismekte olan ülkelerde ortaya çikiyor ise ABD liderligindeki gelismis ülkelerin hala küresel e-ticaret pazarinda önemli bir güç haline, bu alanda oyuncular lider vardir. 2006 yilinda, B2B e-ticaret hakim konumda hala ve B2C, G2C, G2B ve C2C e-ticaret hizli bir gelisme elde etti. Genel olarak, sanayi çesitlendirme egilimi göstermektedir. Büyük omurga isletmelerin liderligindeki Sanayi E-ticaret B2B temel güçtür.
endiseleri
Tüm bu gelisme yaninda Internet is / e-ticaret bazi endiseler hala var. Ne olursa olsun gelecegi bozulabilir mal ve yüksek maliyet kalemlerinde tasarlanmis olabilecek teknolojiler uzak bir yerden kontrol etmek zor oldugu gibi, Internet is borç asla. Bu yatirimin geri hesaplamak zor oldugu bir sonucu olarak Internet is ve maliyet avantajlari ölçmek için çok zordur. Bu stratejik güçlükle, yasal konular, vergi, ilgili faktörler belirsiz ve Internet is bu alanda standart degildir ve bunun için büyük bir nedeni, dünyanin siyasi yapilarin Internet teknolojisi ile tutulur degil bir
Özetle, e-ticaret gerçekten insanlar ve çesitli kuruluslarin is yapma hakkinda gitmek sekilde degisti. Bu kez sikici is süreci yenilik ve yaraticilik kullanimi için de asfalt yol var. Ve bu egilim ile, dünya çapinda yazilim gelistirme sirketleri en basarili ve becerikli e-ticaret is modelleri ile isletmeler saglamak için siraya vardir.