linkedin en iyi sekilde nasil

50 milyondan fazla kullanici ile, LinkedIN profesyoneller için en popüler sosyal ag sitesi biri haline gelmistir. LinkedIN sadece yüksek profilli yöneticiler ve CXO en herhangi bir sosyal ag üzerinde en fazla sayida bir milyar dolar üzerinde biraz degerinde var. Burada, daha derin iliskiler kurmaya daha fazla mesgul alma ve Linkedin aktif bir üyesi olma yolunda ariyorsaniz yardimci olabilecek bazi ipuçlari:

1. Görünür olun – mümkün oldugunca çok baglanti olarak ekle. Baglantilari ekleyerek, insanlar bir sey ararken insanlarin arama ilk görünme olasiligini artirir. Insanlar yerine yeni bir saglayici aramak için varolan bir baglantiyi yerine biriyle çalisacak.

2. Takabilme gelistirin – profilinize güncel ve tüm profesyonel ayrintilari ekledik emin olun. Birçok kisi kendi profilinde sadece son sirket bilgileri koymak ve böylece onlar ciddi insanlarla baglanti yeteneklerini sinirlar. Profesyonel ayrintilari dayanarak, LinkedIN sizinle baglayabilirsiniz potansiyel arkadaslari için tavsiye eder. Ayrica, bir isçinin veya müsteri arar zaman, adi listede görünür.

3. Etkileyenler ile baglayin – etkili insanlarin baglanmak için LinkedIN verileri kullanin. Veriler size iyi olaylarda konusma nisan katilmak ya da düzenlemek gerekir ag olaylari belirlemek yardimci olacaktir. LinkedIN ayrintili özgeçmis, benzer ilgi alanlarina sahip insanlari tanimlamak ve onlarla baglayabilirsiniz yardimci olacaktir. Etkili baglantilari kariyerinizde uzun bir yol yardimci olabilir.

4. Baglantilari koruyun – Çogu zaman biz baglantilari yapmak ama onlari korumak degil emin olun. Baglantilariniz ilgi gerçekten ol, faaliyetlerini takdir ve bir sonraki seviyeye iliski almak. Eger ag olay toplanan kart güverte kullanmazsaniz, zaman ve para etkinlige katilan atik gitti. LinkedIN, hisse düsünce tüm üyelerine bagli almak ve seyler tartismak. Eger haber çalistiriyorsaniz, onlarin e-posta kimlikleri almak ve mailler sistem bunlari koymak için iyi bir fikir olabilir. Bu sekilde, düzenli olarak onlarla iletisim saglamak. Insanlar rahatsiz degil gibi bu yüzden asiriya kaçmayin.

5. Sözlüge, katki, katkida bulun – en iyi uzak verin ve en iyi size gelecektir! Bir söyleyerek eski ama hala dijital dünyada çok etkili. LinkedIN cevap aga katki ve görünürlük ve güvenilirlik kazanmak için en iyi yolu biridir. Cevap sorular, diger insanlarin cevaplar cevap ve cevap 1. sirada yer ise, bir rozet bu sektörde bir uzman oldugunuzu belirten profilinizde görünür. LinkedIN cevaplari google gibi arama motorlarinda sirada ve size görünürlük elde baska bir yoludur alabilirim.

Daha fazla ipucu için okumaya devam edin ……