ssl sertifika sifreleme nedir

SSL Secure Socket Layer anlamina gelir. SSL internet üzerinden iki makine arasindaki veri sunmak için güvenli bir araç saglayan bir güvenlik protokolüdür. Teknolojinin günümüz dünyasinda, biz genellikle bir düzenli olarak bu bilgileri kullanmak gibi veri, internet üzerinden güvenli olmasini saglamak için son derece gerekli hale geldi. SSL Sifreleme çalisir.

SSL Sertifikasi Sifreleme SSL protokolü kullanmak isteyen herhangi bir organizasyon için gerekli olan bir belgedir. SSL Sertifikasi genellikle internet üzerinden gönderirken verileri sifrelemek için kullanilan bir sifreleme anahtari tutar. Bu SSL Sertifikasi Sifreleme kendi sunucu ve sertifika bagli olarak üzerinde kurulus tarafindan yüklenir, bir kurulusun denetim farkli seviyeleri ile gitmek zorunda.

Kurulusunuz için bir SSL sertifikasi satin aldiktan sonra, size müsteri sadakatini ve güvenini kazanmak emin olmak gerekir. Onlar internet üzerinden örgüt ile kisisel veya mali bilgi paylasimi sirasinda müsteri memnun emin olun SSL Sertifikasi Sifreleme bazi ipuçlari ardindan vardir.

ssl sertifika sifreleme ipuçlari

1. ssl asma kilit aktif hale

SSL asma kilit kullanici SSL Sertifikasi sifreleme yüklü oldugu bir güvenli web sitesine erisim ise tarayici görünen bir kilit simgesi oldugunu. Bu kahverengi renk kilit sadece adres çubugunun sag kösesinde görünür. Ayrica SSL sertifikasi dogrulanmis ve orijinal oldugunu gösterir. Asma kilit aktif ile, müsterilerine her zaman onlarin bilgi güvenli ve güvenli bir sekilde iletilecektir inandiginizda.

SSL Sertifikasi sifreleme asma kilit

Sertifika bilgilerini görmek için asma kilit tiklayin.

2. güvenli bir site mühür görüntülemek

SSL Sertifikasi Sifreleme ile korunan Her güvenli web sitesi kullanicilarinin web sitesinin orijinalligini dogrulamak için kullanabileceginiz güvenli bir site mühür, alir. Adres çubuguna: Her zaman ana sayfasinda güvenli bir site mühür veya güvenli ve “https” içeren web sitenizin her sayfasinda kullanmalisiniz. Ayrica SSL Sertifikasi Sifreleme yararlari tanimlamak bir sayfa içermelidir.

Verisign güvenli mühür

Insanlarin güvenlik mühürleri ve diger güvenlik seyler daha hizli tepki egilimi fark edilmistir.

3. Veri gönderen her sayfada SSL Sertifikasi Sifreleme kullanin.

Bu veri gönderme degil, kredi karti veya diger finansal bilgileri göndermek için kullanirlar sadece sayfalari içerir her bu sayfada SSL sifreleme kullanmalisiniz. Bu müsteri verilerinizi güvenli ve tehlikeye olmayacak saglayacaktir. Ayrica, web sitenizin korsanlara karsi daha güvenli olacaktir.

4. Genisletilmis ssl dogrulama (ev) için gitmek

EV SSL Sertifikasi SSL ile maksimum veya genisletilmis güvenlik saglayan yeni bir standarttir. Bu tür web siteleri ile ugrasirken Ayrica, kullanicilar oldukça memnun. Genisletilmis SSL dogrulama, adres çubuguna Yesil döner, bir asma kilit görünür ve bir https url öncedir. Müsteriler her zaman yesil bir adres çubugu ariyoruz ve onlara güven ve güvenlik en üst düzeyde göstererek ödeme yapan bu müsterilere açmak için zamani.

uzun ssl dogrulama

5. Her zaman sunucu yazilim güncellemesi

Bu web sitenizin güvenlik yönelik müsteri memnuniyeti karsi daha az ve daha fazladir. Her zaman yaklasan ve yeni tehditlere karsi maksimum güvenlik saglamak için sunucu yazilimi ve uygulama güncelleyin. Güvenlik teknolojisi ve zamanla büyümeye devam ediyor.

http://www.clickssl.com