Web sitenizin amaci kurulmasi

Çakisan amaçlari ile sona kalmamak sizin için bir web sitesi çalismasi için, aklinizda net bir gerekçe olmalidir.

Bu tespiti yaparken kendi ihtiyaçlari tanir. Ancak, is ihtiyaçlarina tanimak ve bu birincil olmalidir gerekir. Diger bir deyisle, is açisindan, bu web sitesinin basarili olacak ve bunu nasil onlar için çalismak yapabilirsiniz, karar vermeniz gerekir.

Bir web sitesinin amaçlarindan bazilari nelerdir? En olabilecek olasi bazi konulari ele alalim.

Markanizi Bina … potansiyel müsteriler yardimci olabilir online bir brosür olusturarak, insanlar marka veya sirket hakkinda bilgi edinmek ve bu potansiyel müsteriler tarafindan olumlu görülecektir. Bu nerede, ne yapmak, marka bilincini tesvik ve nasil temas almak için, yerel isletmeler ve kuruluslar web sitesinin bir çok mesru bir tür olarak görüyorum.

Satislari için … ürün ve satici yerleri bu bilgileri saglayarak bilgi, insanlar ürününüzün hizmetin en yakin noktaya bulabilirsiniz. Bu, oto galerisi ve hizmet noktalari olarak isletmelerin özellikle iyi çalisir.

Reklam Satis … bazi siteler reklam satmak için öncelikle tasarlanmistir. Ancak, çok fazla reklam alani var noktaya aldi. Internet reklamciligi altinda reklam diger formlari göre fiyatlandirilir. Hala sitenizde Google AdSense koyarak biraz para kazanmak mümkün olabilir ama bu sekilde servet yapmak için beklemeyin.

Ürün veya hizmet satmak … Bu ulusal veya uluslararasi satmak için harika bir yoldur. Bazi siparis sistemi ve bir online katalog olmasi gerekir. Bu muhtemel alici size sunulan ne göz atmak için ve gecikmeden satin baslatmak için izin verir.

Bagli komisyon kazanmak … Bu diger web sitelerine baglanti ve bu baglantilar üzerinden satis üreterek yapilabilir. Web sitesi ziyaretçi onlar ürünleri satin alabilirsiniz bir e-ticaret sitesi adlandirilir. Daha sonra bu satis üzerinden komisyon ödenir.

Müsteri hizmetleri ve destek … teknik bilgi, sorun giderme kilavuzlari, sikça sorulan vb bir web sitesine koymak için tüm iyi seyler sordu saglayin. Sen müsteri sizinle iletisim hangi çesitli sekillerde saglayabilir.

Tasarruf … internet seyler gerçek zamanli kredi karti yetki kullanarak yerine çagri merkezi personeli ödeyerek yapilir gibi satmak için çok etkili bir yoldur. Ayrica veri girisi hatalari azalir. Ayrica, çevrimiçi kataloglar alarak kagit, baski ve dagitim yapilacak tasarruf vardir.

Gördügünüz gibi, yapilacak pek çok unsuru vardir. Yani, tüm bu mesaji size baslamadan önce web sitenizin hedefleri ve amaçlari hakkinda açik ve odakli olmasi gerekir olmasidir.