motzilla – en iyi kisisel ayarlarinizi

Internette sörf önce, dikkat çekmek için önemli bir görev Mozilla Firefox 2 tarayicisi için kisisel ayarlarinizi oldugunu. Araç çubugundaki [Araçlar] tiklayin; [Seçenekler] açilir menüden tiklayin. Bir ekran belirir, [Ana] tiklayin ve göründügü gibi baslangiç ??kutusu birakin. Asagi hareket ettirin [Dosyalar] ve kutusunu tiklatin, [için Kaydet Files] tiklayin [Dosyalar Page göster]. Ekran dosya isimlerini tiklayiniz listesi göründügünde [C :/ Documents and Settings …], ya da göz ve Firefox gelecek indirilen dosyalari yatirmak istediginiz yere tiklayin. Eger bir dosya indirdiginizde gelecekte daha sonra, simdi indirilen dosyalar için bir yer atamak için seçerseniz, Firefox nerede indir yerlestirmek isteyecektir. Her ayri bir yükleme için karar verebilirsin. Firefox ne dosya ile yapmak için sormadan bir indirme tamamlamak olmaz.

Firefox Seçenekleri Sayfanin basina geri git, [Sekmeler] tiklayin, açilan menüden görünecektir, üzerine [Yeni Sekme] tiklayin. Bu bir web sitesi veya bir linke tiklayin her zaman anlamina gelir, bu yeni bir sekmede açilacak ve mevcut web sitesi linki göründügü Ayni sekmede, açilmaz. Bu adimi atlarsaniz, web sitesi ile açilan sayfa ilk sekmesinde web sitenize link yerini alacak. Bu durumda, geri dönün ve web sitesi yeniden gerekir. Firefox seçenekleri altinda [Sekmeler] tiklatin ve ardindan [Yeni Sekme] bir web sitesi kaybetme ile herhangi bir sorun önlemek için: Yani, bu ilk adimi.

Sonra, Firefox Seçenekleri Sayfanin en üstüne geri dönün ve Içerik tiklayin. Menüyü Yeni açilan bu nedenle içerigi ile ilgili takip Firefox, kurallar verebilir görünür. Menü bu asagiya açilan, o bilgisayarinizda gereksiz bilgi tutarak yavaslar çünkü dört ifadeleri kontrol etmek için iyi bir fikirdir.

Yazi Tipleri ve Renkler altinda, kisisel tercihi için baska degisiklikler yapmak gerekli degildir. Bunlari degistirmek için, Windows bunlari degistirecek gibi degisiklik yapmak sonra her tiklayin. [Içerik] altindaki Üçüncü bölüm [Dosya Türleri] bir açiklamasidir. Bu alanda teknik olarak yetenekli sürece, [Dosya Türleri] altinda hiçbir sey yapmak iyi bir fikirdir. Bu ekrani kapatmak için, altindaki OK dügmesini tiklayin ve ardindan seçenekler ekranin üst kisminda [Feeds] tiklayin.

[Feeds] seçenekler ekraninda tiklama. Burada, bilgisayarinizda çalisan canli yayinlari herhangi olmasini isteyip istemediginizi Firefox söyle. Seçenekleri sayfanin altindaki yardim linke tiklayin ve bir açiklama seçmeden önce yayinlari hakkinda okuyun.