adwords yönetimi ve onun önemi

Bir ppc kampanya para kazanmak ve kaybetmek arasindaki fark çogu zaman eksikligi ile direkt iliski, hatta, olmayan Adwords Yönetimi.

Adwords Yönetimi temel unsurlari sunlardir:

1. Kapsamli, hatta ayrintili anahtar kelime arastirma – bu “iyi” anahtar kelimeleri seçmek kesinlikle esastir. Bu mutlaka en popüler ya da en rekabetçi anahtar kelimeler anlamina gelmez. Bu olasi anahtar kelimeler TÜM için arastirma baslar. Daha sonra popülerlik, rekabet ve maliyet (üst teklifleri) için her biri arastirarak. En önemli belirlemek için filtreleme daha fazla anahtar kelime, en çok anahtar kelime hedefli.

2. Rekabet Arastirmalari – en dogrudan ve en iyi rakip için reklam hangi anahtar kelimeleri görmek için. En bulunabilir istediginiz anahtar kelimeler ile bu anahtar kelimeler karsilastirin.

3. Bütçe – mutlak bir zorunluluktur … gerçekten gerçekten ciddi olsun önce yapmaniz gereken ilk sey. Ne kadar para her ay veya her gün “risk” istekli? Ppc kampanya satis ve karlilik hedefleri nelerdir? Ne kadar para bu hedeflere ulasmak için ve / veya risk yatirim yapmak isteyen?

4. Kelimeler Önceliklendirme ve Ihale – Eger hedeflemek istediginiz anahtar kelimelerin her biri için günlük tahsis haziriz ne kadar anahtar kelimeye göre belirler.

5. Her iki TO (orani veya gösterim ya da reklam ekran basina tiklama% tiklama) için bir hedef olusturulmasi ve dönüsüm orani (açilis sayfasi ziyaret yüzdesi bir dönüsüm bu sonuç) bir gol kurmak.

6. Dolar olarak ifade bir dönüsüm ortalama deger belirleyin. Bu ortalama satis kurarak e-ticaret siteleri için yapilabilir. Eger kursun formlari üreten varsa, size yakin oranini belirlemek ve bir dönüsüm fark degerinin bir tahmin olacak böylece ortalama satis için bu uygulamak gerekir.

7. Açilis Sayfasi Olusturma – Eger ilgili anahtar kelimeler her grup (Reklam grubu) için en az bir açilis sayfasi kurmalidir. Her açilis sayfasi varyasyonlari gelistirmek ve bunlari test … genellikle A / B testi olarak anilacaktir. Açilis sayfasi en yüksek dönüsüm orani veren hangi bakin. Bu egilimleri ve tercihleri ??sürekli degisiyor gibi hiç bitmeyen bir süreçtir. Özel Adwords ve Reklam Gruplari ile ilgili tüm açilis sayfalarinin performansini takip gerekir. Performans basarisiz oldugunda, bunu degistirmek için zamani.

8. Reklamlar – reklamlari veya adtext aranan anahtar kelimeler için alakali olmalidir. Olarak isaret ettigi açilis sayfasi reklam alakali olmalidir.

9. Takip Sonuçlar, Raporlar ve tepki verme – hiç kimse kampanyanin ilk gününde tüm yanitlari vardir. Sen yakindan sonuçlari izlemek ve TO ve Dönüsüm Orani optimize degisiklik yapmak gerekir. Bütçeniz, hedeflenen TO ve dönüsüm oranlarini geri gidin. Günlük bütçeye Tiklama Basi Maliyet (TBM) döviz kuru için satir asagi tüm yol için sayilar optimize edilmis ve bütçe dogrultusunda gerekmektedir.

Adwords online görünürlügü ve potansiyel is için en iyi ve en hizli yollarindan birini sunar. Ancak, büyük Adwords Yönetimi olmadan para kaybedebilir. Anahtar kelime seçimi itibaren Reklam Gruplari için açilis sayfalarina, teklif, test, izleme ve sürekli ayarlamalar yaparak, Adwords Yönetimi PPC dolar getirisini kazanç dogru önemlidir.