E-ticaret basarinin anahtari

E-ticaret basarinin sikça gözden anahtarlarindan biri müsteri odakli sitesi tasarimi. Müsteri girer dakikadan, her eleman bir hos, verimli ve sorunsuz bir alisveris deneyimi saglamaya yönelik olmalidir.

Bir e-ticaret is çalistiriyorsaniz, hiç süphesiz müsterilerinizin kim olacak hakkinda bir fikrim yok. Zaten bir çevrimiçi magaza kurdugunuzda, bir müsteri profili gelistirmek için site istatistikleri ve müsteri kayitlari kullanabilirsiniz. Tasarim iyi kullanmak (veya yeniden tasarim) bu bilgileri koyun. Tasarim ekipleri hedef pazar anlar ve akilda ilk müsteri ile gelisir emin olun. Düzen, navigasyon ve hatta yazi tipi boyutu ve rengi olarak kabul edilir ve anahtar demografik yönelik olmalidir. Aksi takdirde hedef pazar için itiraz yoksun bir fonksiyonel ve belki de çekici bir web sitesi, neden olabilir.

Düzen – Ilk hedef müsteri düsünün. Parlak renkler ve hareketli grafikler eglenceli ve hatta saklamak için müsterilerine getirebilir. Ama hizli bir sekilde ciddi alisveris için rahatsiz edici dikkat dagitici olabilir. Sizin ana sayfasina potansiyel dikkat dagitici sinirlamak ve ürün katalogu için daha hafif renk düzeni düsünün.

Navigasyon – kolay ve sezgisel sitenize alisveris yapin. Müsterilerine sayfa çikmadan Sepete eklenmek için izin veren bir yüksek görünürlük ve kullanimi kolay alisveris sepeti takin. Ya her sayfanin sol veya üst ayrintili bir gezinti çubugu ekleyin. Unutmayin – ve gizlemek yok – geri dügmesini. Müsteri hizla aramak ürünü bulmak böylece güçlü site arama özelligi yatirim.

Metin – Ne kadar metin eklemek için hareket dengeleme. Çok fazla metin ve müsterilerinize sikici risk. Okuduklari degil, alisveris yapmak için sitenize konum. Henüz müsteri bilgi belirli bir miktar bekliyoruz. Sayfa yük olmadan yeterli bilgi saglamak için dogru dil ve ton seçin. Göze kolay bir yazi tipi boyutu, renk ve kontrast seçin. Ürününüz oranlari genis bilgi veya bilgileri, müdahaleci olmadan müsterileri yönlendirecek bir “Daha Fazla Bilgi” baglanti veya Açilir seçenek verirseniz.