e-ticaret Taxland In in alas_

Sizin e-is için vergi yasalarina uymak için çalisirken, kendinizi görünümlü cam geçiyor, tavsan-deliginden düsen, ve bir Mad Çay-Partisi katilan bulabilirsiniz.

Sagduyu, mantik, ve adalet vergilendirme alaninda için tam olarak uygulamak yaptim hiçbir zaman ama bu E-ticaret islemlerinin özellikle dogrudur.

1. kanada gümrük kanada sizi agirlamaktadir!

I `m Kanada’da bulunan bu yana, s için buradan baslayin` izin.

Kanada Eger ulusal bir satis vergisi ya da bir katma deger vergisi (KDV) diyebilirsiniz ne vardir. Yedi yüzde Bu Mal ve Hizmetler Vergisi (GST) birçok Kanadali islemleri için geçerlidir.

Sadece bir vergiye tabi satis Kanada’da ya da degil yapilan, ama ayni zamanda nerede Kanada’da olup olmadigini belirlemek için kritik öneme sahiptir. Bu Harmonize Satis Vergisi (HST) ilde (Nova Scotia, New Brunswick, ve Newfoundland ve Labrador), daha yüksek bir, on bes yüzde HST herhangi birinde (ya da yapilmis sayilir) yapildi ise orani de geçerlidir. Bu ilde Kanada onlar için kendi il satis vergileri toplamak için izin olmasidir.

Yani sira, her il ve bölge kendi kurallari vardir. Alberta hiçbir il satis vergisi vardir oysa Ontario pek çok tipik Internet Islemlerine Verilen sekiz yüzde perakende satis vergisi sarj eder.

Tabii ki, bu sadece yüzey scatching edilir. Bu makalenin tamaminin bir çok karmasik bir konu bir asiri basitlestirme oldugunu. Kesinlikle E-Ticaret Taxland In yoluyla size yardimci olmak için profesyonel danismanlik gerekir.

2. aren `t ihracat ihraç etmektedir zaman

Kanada, ihracat GST için “sifir-rated” satis olan amaçlar. Bu, Eger Kanada disinda birine bir ürün gemi, size don `t sarj GST anlamina gelir Yine de, bu ihracat olmak için tüm “giris vergi kredileri” (isle ilgili amaçlar için ödenen GST) iddia (ya da sizin tarafinizdan toplanan GST gelen düseriz) için olsun. Fikir, sanirim, ihracat tesvik etmektir.

Eger somut, fiziksel mal disindaki ürünlerini ihraç Ancak,, dikkat! Için disari izlemek için birçok tuzaklar vardir.

Bir örnek olarak, size Kanada web sitesi, bu tür e-kitap, indirilebilir yazilim, veya içerik için abonelikleri olarak, bu takimda satmak olabilecegini sayisallastirilmis ürünleri düsünün. Sen “maddi olmayan duran kisisel mülkiyet” satis olarak kabul olacaktir. Sizin ürün ayni zamanda “fikri mülkiyet” (böyle bir yazilim ya da sizin üretilen veya için haklarini elde oldugunu e-kitap olarak) kabul edilir sürece, size GST sarj etmek için zorunda kalacak Nedeni neden, Kanada Gümrük ve Gelir Kurumu göre, bu Kanada içinde kullanilabilir OLABILECEK olmasidir, olsa bile bu degil `t.

Eger Amerika Birlesik Devletleri’nde bir müsteri için Kanada web sitenizde (çesitli kaynaklardan dan itibaren) sayisallastirilmis içerik erismek için bir üyelik satti Say. Hiçbir maddi olmayan duran kisisel mülkiyet kullanilabilir nerede olarak kisitlamalar, ve özellik (ne de bir hizmetin saglanmasi) fikri mülkiyet olarak kabul edilmez vardir bu yana o Kanada söz konusu hiçbir zaman olsa bile, Amerikan müsteri, GST tabidir.

Bir Amerikan o onunla Kanada içine getirmek ve burada kullanmak OLABILECEK normal bir kitap (ya da bir araba) satin aldiginda garip, ayni mantik degil `t geçerlidir. Onlar yaklasik yarisi için Kanada’da yasamak için gelip zaman bu Kanada’da siber daha sinirda gibi ögeleri degerlendirmek için için daha kolay oldugu dogrudur, ama onlar onlarla getirmek kitap ya da araçlarda vergilendirilir olma Amerikalilarin hiçbir vakalarin biliyorum yil.

Kanadali bir tescil ettiren olarak, tek yönlü Eger yasal olarak Bu aptal Mart Hare açikça web sitenizin ve Kanada’da bu tür maddi olmayan duran kisisel mülkiyet kullanimi (ya da bir ek bir ücret ve GST ödenmesini gerektirir) yasak oldugunu fatura üzerinde devlet etmektir önlemek olabilir.

3. aren `t ithalat ithal ediyor zaman

Kanada’ya sevk mal G.S.T. tabidir ithalati üzerinde. Bu tür vergi sik sik sinirda degerlendirilir. Eger Kanadali bir müsteriye satan, GST için kayitli bir Kanadali ama Ama eger tedarikçiniz bir yabanci bir ülkede nedir?

Sizin Kanada müsteri sizin Kanadali web sitesinden sizden bir kitap satin aldi oldugunu gibi davran. Sizin damla gemi geç Amerika Birlesik Devletleri’nde bulunan almaktadir ve GST için kayitli oldugu Sen Amerikan sirketi için siparis faks, ve onlar, sirayla, (Gümrük Beyannamesi ve onlarin GST Isletme Numarasi ile tamamlamak) sizin için bir kitap gemi.

Onlar GST ödenen bu yana, sen olsam `t yeniden sarj etmek olurdu düsünüyorum, degil mi? “Yanlis!”, Cheshire kedi gülümsüyor. Eger Kanada’da bulunan bir tescil ettiren oldugu için, sen sarj ve havale GST için gerekli olan

Ama giris vergi kredileri hakki vardir, aren `sen t? Birçok durumda, cevap “Hayir” oldugunu.

Eger belgesel ve diger teknik ihtiyaçlarini karsilamak için için Bu çok zor olabilir. Amerikan tedarikçiler kesinlikle GST parçalayarak bir fatura vermek için reddetme için bir örnek olarak, bu nadir degildir ya da Eger Record Ithalatçi olmak için izin vermek. Bu gereksiz yere onlarin yasam karmasiklastirir ve onlar sadece don `t tirmandigi gerekir.

Damla nakliye, satis acenteleri, ve diger durumlarda kapsayan vergi karsiliklari vardir giderici edilir. Pek çok durumda, ne yazik ki, var En pratik bir çözüm ile vergi iki kez ödenecek bulundunuz izin vermek için oldugunu.

4. Eger `vergisine tabi degildir yeniden nereye` vergisine tabidir yeniden zaman

Bu ülkelerin satis ve kendi yetki alani içinde yapilan gelir üzerinde bir vergi empoze oldugunu mantikli. Ama Almanya için Amerika Birlesik Devletleri’nde yapilan vergi satis için anlami var mi?

Sonuç olarak, Temmuz 1, 2003 baslayarak, Avrupa Birligi bir online satis vergisi empoze ile sadece oldugunu yapti.

Bu Ingiltere’den birisi Amerika Birlesik Devletleri’nde birinden bir e-kitap satin alir eger, Amerikan Bu vergi göndermek gerektigi anlamina gelir. Satis Almanya’da birisi için ise Tabii ki,, vergi orani farkli olurdu.

Bunun arkasindaki mantigi asagidaki gibidir: ülkelerin `t onlarin sinirlarinda Internet Islemlerine Verilen satis vergisi toplayabilir bu yana, onlar (diger bir öz-degerlendirme sistemi daha) onu toplamak tek yolu bir online satis vergisi ile oldugunu. Ayrica, onlar Katma Deger Vergisi toplamak zorunda (KDV) ama digerleri don `t çünkü Avrupa Birligi’nde isletmeler önemli bir rekabet dezavantaji muzdarip oldugu iddia ediliyor.

Ben onlar demek istedigimi biliyorsun. Kulüp hos geldiniz!