ebay herhangi bir sey satmak

Eger normal bir Internet kullanici iseniz, eBay oldum iyi bir sans var. EBay sitesi tüm dünyada insanlara hizmet, büyük sanal müzayede evi. Bu mal ve hizmet satmak için eglenceli ve eBay hazineleri aramak için bagimlilik ve kolay. Birkaç sinirlamalar ile, hemen hemen her seyi satin alinabilir ya da bir eBay açik artirma satilan.

100 milyondan fazla insan büyük fiyatlarla, hemen hemen her çesit ürün satin alma ve satis, eBay üyeleridir. Bazi ögeleri ne kadar ucuz görmek sasirtici degil. Öte yandan, görünüste degersiz ögeleri çok yüksek fiyatlar getirebilir görmek için hayran olabilir. eBay ücretsiz-için-tüm bir pazar gibi görünebilir, ama alinip satilabilir ne gibi sinirlamalar vardir.

eBay kendi web sitesi üzerinden ihalesi olmaktan belirli ögeleri kisitlamak yapar. Hizmetler onlar somut ‘ürün’ degildir çünkü, izin verilen açik artirma ögeleri degildir. Örnegin, bir saç kesimi, satmak paket ve gemi olamaz. Tabii ki, pervasizca kurallari göz ardi ve hizmetleri gönderme ortadan almak için denemek saticilar her zaman vardir. Yasadisi ögeleri eBay veya baska, satilamaz. EBay böyle bir uydu sinyal çözücü olarak, yasa disi bir öge bulursa, açik artirma ögeyi kisitlamak ya da kaldiracaktir.

Bu CD’lerin yasadisi kopyalarini olarak telif haklari, ihlal ürün, DVD veya yazilim, eBay müzayede yoluyla satilamaz. Ancak, daha önce mesru satin aldigi bir DVD, CD veya yazilim satmak edebiliyoruz. eBay elbiseler, çantalar, günes gözlügü ya da ayakkabi gibi, orijinalleri ile ayni bakmak tasarim ögeleri kopyalarini veya knockoffs olan ‘kopyalari’, satisi kisitlar.

Eyalet veya federal hükümetler tarafindan düzenlenir ögeler eBay yasaktir. Alkollü içecekler, yasadisi ve reçeteli ilaçlar, tütün ürünleri, silah ve silah satilan edilmemelidir. Bu kuralin bazi istisnalari vardir. Eger tütün tahsil kalay varsa, örnegin, açilmis hiçbir zaman eger satilik ögeyi listeleyebilirsiniz ve paket içerigini tüketim için bir anlami olmadigini devlet yalnizca. Diger bazi kosullar satilik koleksiyon bu tür göndermeden önce karsilanmalidir. Kosullar ve sinirlamalar tam listesi için eBay ile kontrol edin.

Küçük hayvanlar ve sürüngenler bir eBay açik artirma satilamaz. Bu kez yasayan hayvanlar içerir, ama simdi korunur ve monte edilir. Kurallar ayni zamanda fildisi gibi tehlike altindaki türler, alinan ögeleri için geçerlidir. Eger madde bir eBay açik artirma satilabilir süpheniz varsa, bu dikkatli bir tarafinda err ve liste kaçinmak en iyisidir.

Birçok müzik ve spor hayranlari konser ve eBay olay bilet satin. Biletler satilabilir, ancak yasal olarak orijinal fiyat fazla satilamaz. Ödenen fiyat fazla satis bilet scalping denir ve yasadisi oldugunu. Piyango ve çekilis biletleri eBay yasaklandi.

Eger eBay satmak için bir öge var, ama ihale için uygun olup olmadigini emin degilseniz, olasi kisitlamalar hakkinda bilgi için sitesini ziyaret edin. Size ihtiyaciniz cevaplari bulmak için siteye göz ya da eBay personel irtibata geçebilirsiniz. Bu sadece bir kaç dolar yapmak için yasayi ihlal degmez.