Internet is için mükemmel bir etki alani adi bulmak için nasil

Sunu kabul edelim ki – iyi bir alan adi bulmak bu günlerde zor. 100 milyon etki zaten kayitli, ve tüm hesaplarindan, durumun yakinda durdurmak olasi degildir edilmistir. Bunu yapmak için bir kalkinan internet girisimci nedir? Degil bir garanti, bu sekiz buçuk adim banka bozmadan mükemmel bir etki alani adi inis yönünde uzun bir yol gidecek.

1. Ve aramayi baslatmak

Ben alan adlari bulmak için buldugum en iyi yer. Com alinirsa Onlar söyleyebilirim http://DomainTools.com (eski WhoIs.sc) ve kime, hem de adinin diger varyasyonlari sunarak bu kullanilabilir. Geçmiste kayitli, hem de etki alani mevcut bu barindirildigi trafik, ve kim ile barindirilan hakkinda bilgi veren oldu, onlar da, etki alani adi tarihinin bakabilirsiniz. Eger isteyebileceginiz bir isim rastlamak zaman, GoDaddy.com bir hesap açmak veya ödenebilir adi satin böylece eNom.com (genellikle 7 $ $ 8 Yeni bir domain kaydetmek için.)

Ikinci el isimleri aramak için diger sitelere Afternic.com, Sedo.com ve BuyDomains.com vardir. Her kategoriye göre aranabilir isimleri genis bir envanter vardir. Kayitli olmayan bir ad bulma aksine, bu isimler sik ??sik bu yüzden iyi bir isim yatirim yapmak isteyen ne kadar önceden belirlemek, binlerce dolar yüzlerce çalisir. Son olarak, bu “düsürme” veya yakinda sona erecek olacak adlari için SnapNames.com gibi sitelerde bakmak. Sizin gibi bir isim bulmak ve beklemek için zaman varsa, isimlerini sona izin alan sahipleri bazi iyi isimler alabilirsiniz. Simdi Bir etki alani adi aramak için nereye biliyorum, en etkin ve basarili bir sekilde bunu yapmak için nasil bir göz atalim.

2. . Com uzantisi alin

Bu adlandirma afetler ile ugrasirken ben karsilasma bir numarali hatadir. Pazara gitmek için acele, istekli girisimciler mevcut. Net ya da adinin bir hyphenated sürümünü almaya karar. Büyük olasilikla. Com adresine gelecekteki müsteriler varsayilan olarak bu karar pisman olacak. Hatta e-postalarinizi. Com sürümü bir rakip ise daha da korkutucu. Com etki alani adresini, giderek bulabilirsiniz. Bu müsteri karisiklik açisindan pahali bir hata olabilir. Ve karsilasabileceginiz her yeni müsteri için. Net veya tire açiklayan degerli zaman geçireceksiniz. Sabirli olun ve bir, benzersiz ayirt ve unutulmaz var adini almak – ve bir com var bir..

3. yaratici olmak

Burada baska bir soguk, sert gerçektir – tek sözcüklük basit alan adlari ya gitti ya da derece pahali vardir. Eger isim Paradigma veya Pinnacle serin oldugunu düsünüyorum Yani, bu isimler muhtemelen Al Gore internet icat zaman hakkinda kaydedildi. Bu daha iyi yapmak zorunda kalacaktir. Eger bu tür bir ortak adi kullanmakta israr ederse, o zaman böyle bu isimler ile gitmek uçlari aramak …

• Grup
• Inc
• Ajans
• Sistemleri
• Küresel
• Çözümler

Ayrica gibi bir sanayi özel degistirici eklemeyi deneyebilirsiniz …

• Medya
• Tibbi
• Teknik
• Sermaye

Bu sonlar bir. Com alan adi olarak mevcut olsa bile, bir rakip ayni stratejiyi kullanmis olabilirsiniz unutmayin ve çok benzer bir isim var. Genellikle bir adim daha ileri gitmek ve digerleri ile ilgili bir takim ile görünmeyecektir gerçekten essiz bir etki alani adi olusturmak daha iyidir. Burada sadece bunu yapmak için bir yol.

4. Dökmeyen kelime ile birlestirin

Ben kesfettim iyi etki alani adi yaratma stratejileri biri benzersiz bir sekilde basit, olumlu sözler birlestiriyor. Bunu gerçeklestirmek için, is ya da sanayi tanimlayan temel kelimelerin bir listesini olusturun. Daha sonra olumlu bir çagrisim / biraz ekstra büküm onu ??öne yapmak için bu ismi verecektir dökmeyen kelime eklemeyi deneyin. Bunun bir örnegi kabartma ve promosyon ürünleri konusunda uzmanlasmis bize geldi bir sirkettir. Biz temel kelime “Boss” (kabartma itibaren) aldi ve dökmeyen kelime ile birlikte “Mark.” Sonuç BossMark.com, iyi yanki buldu ve bir. Com etki alani olarak kullanilabilir bir isim oldu. Bu yöntemi kullanarak bulduk Diger örnekler KoreOne.com, TeamLogicIT.com ve BrightHire.com vardir. 100 milyon alan adlari tescil edilmis olsa da her bilinen kelime almak ve her olasi kelime ile birlestirirseniz, kullanilabilir isim sayisi dokunmaz. Daha temel sözlükler 60.000 kelime içerir. Yani 3600000000 olanaklari olasi baska bir deyisle 60.000 ile 60.000 sonuçlar birlestirerek bir deyisle. Yani evet, mevcut iyi alan adlari hala var. Bazi iyi dökmeyen kelimeler …

• Yildiz
• Mark
• Nokta
• Ilk

Sadece bu olanaklar açilacaktir, bu benzersiz bir ad var çünkü, sirketinizin basarisi çevrimiçi izlemek için izin verir. Biz adi Coghead.com yarattigi zaman, varsa, Google’da bu ismi basvurular birkaç vardi. Istemci daha sonra sadece kendi adinin bir arama eslesme sayisini bakarak maruz kaldiklari izlemek basardi. Bu yazi gibi, Coghead up345, 000 hit, kelime oluyor bir iyi bir gösterge getiriyor. Kelime “zirve” bir arama bu ismi kullanarak fark almak için çalisirken hayal kadar, 73.000.000 ilgisiz maçta getiriyor.

5. Ifadeler düsünün

Bu genellikle gözden kaçan baska bir stratejidir. Kisa alan adlari ile gelip bir acele, unutulmaz ifadeler gözden olsun. Bunun bir örnegi biz okyanusun metaforu kullanarak SeaOfDiamonds.com adli bir online mücevher sirketi, biz söylemek ve hatirlamak hala kolay bir on üç mektup etki alani adi yaratti. Ve adini sadece mevcut orada oturuyordu. Bu düsünce ve kazma bir sürü gerektirir mi? Evet! Dogru adi üzerine vurdu Ancak, buna deger. Adini Harbour House Yengeçler ile baska bir istemci, ifade ilovecrabs.com bulundu ve birincil e-ticaret sitesi olarak bu etki sagladi. Eger bir kelime bulamiyorum, o zaman ödeyen bir ifade deneyin.

6. Yeni isimler icat

Baska bir yöntem isimleri icat, ama dikkatli olmaktir. Bu Xerox ya da Kodak gibi tamamen icat isimleri, hiçbir dogal anlami ile baslamak. Bir etki alani adi icat Yani, yine de bunun üzerine marka olusturmak için duygu ya da duygu bir anlamda içeren konusmanin tanidik parçalari kullanmayi deneyin. Bir tamamen dogal böcek sprey sirketi biz Skedattle.com adini verdi. Bir web bilisim sirketi tabanli onlarin zeka ve anlayis altini Graynium.com markali. Bir bilgi yönetimi firmasi biz müsterilerine açiklik, içgörü ve anlayis getirmek için, Claricent.com adini verdi. Bu rota giderseniz, icat adi tek bir yolu yazilmis olabilir emin olun, ya da en az üzerinde, adinin tüm olasi imla hatalari yakalamak ve ana etki alani adi onlari yönlendirmek.

7. Yasal bir arama yapin

Eger bir etki alani adi bulmak sonra, kontrol ve marka bunu eger görmek emin olun. Baslamak için en iyi yer http://www.uspto.gov oldugunu. Orada size yeni bir isim benzer mevcut is çakisabilir görmek için arayabilirsiniz ticari bir veritabani bulacaksiniz. Sadece görünmüyor çünkü açik olan anlamina gelmez. Uspto.gov veritabaninda görünmez bir devlet ya da yerel düzeyde faaliyet gösteren bir is olabilir. Bu yüzden de bir Google aramasi yapmak. Birisi adini veya buna benzer bir sey kullanarak, bu genellikle iyi bir gösterge saglayacaktir. Net bir adi oldugundan emin olmak için, bu http://Tmexpress.com gibi avukat ya da bir online marka sirket ile mevcut alan adlarinin listenizi kontrol edin.

8. Bir uzmanindan

Zaman degerlidir ya da sadece büyük fiyat etiketleri ile alan adlari bulabilirseniz, bir adlandirma firma ise düsünün. Genellikle vasat bir etki alani adi satin alma maliyeti daha az için, isimleri hazirlamak için deneyim ve uzmanlik saglayabilir. Ben bir müsteri en iyi mülayim bir etki alani adi için 20.000 $ yukari ödemeye hazir edildi birden fazla örnegi karsilastiginiz, onlar yarim Abut için bir eslesen bir slogani ile özel olusturulan etki alani adi, ve uygun logosu sanat olabilir zaman bu fiyat. Bunun yerine adil bir etki alani adi, bütün bir marka kimligi olacak. Verilen, herkes yardim bu tür gelemez, ama önemli bir internet varligi insa etmek isteyenler için, gider iyi fiyat deger genellikle.

8.5 karar verin

Bu açik görünüyor çünkü bu gerçekten tam bir adim garanti etmez. Ama sonunda sadece bir seçim asagi gelir. Ve is ileriye tasimak için seçimler yapmak zorunda. Kararsizlik felç olmayin. Yukaridaki adimlari gözden geçirin ve kalbinde en iyi ilgi var olanlar, (yani en iyi müsterileri, güvenilir çalisanlari, bir es.) Olan görüsler size deger olanlara geri Siniri görüs sormak, aksi takdirde bunalmis ve karisik olacaktir. Sonunda, size bir hikaye anlatmak ve tutkulu hissediyorum hangi ve inaniyorum bir adi olmalidir. Ve bir kez o mükemmel etki alani adi bulmak, geriye kalan kendiniz için bir isim yapiyor!