magento – gelistiriciler için birkaç önemli ipuçlari

Magento bugün mevcut en hizli büyüyen açik kaynak kodlu e-ticaret platformu ve önümüzdeki birkaç yil içinde e-ticaret sektörüne hakim birçok kisi tarafindan uçlu edilmistir. Google egilimleri hizli bir bakis bu ve gösterileri destekler 2008 Magento piyasaya sürülmesinden hizli arama hacmi kazik bir önceki açik kaynak favori Oscommerce önüne geçti beri bu.

Ama, onun sorunsuz degil. Bu bir sonucu olarak birçok acemi gelistiriciler kullanmak için çalisiyorsunuz ve hizli bir sekilde sorunlari içine çalisan, sonuçta ücretsiz sunuluyor kurumsal düzeyde bir üründür.

Iste Magento acemi yardimci olacaktir birkaç ipucu: –

1) Dogru dosya ve klasör izinlerini ayarlamak emin olun. Insanlar Magento ile olan sorunlarin bir LOT yanlis izin ayarlarini kadar takip edilebilir. Sorun 755 için tüm dosyalari 644 ve tüm klasörleri ayarlanir yasiyorsaniz, bu kaç bir sorun çözer sasiracaksiniz. Ayrica, Magento dosya izinleri degisen bir aliskanlik oldugu gibi yeni ögeler yükseltme veya yükledikten sonra bu izinleri sifirlamaniz gerekebilir.

2) Kullanici kilavuzu okuduktan biraz zaman harcamak emin olun, en az 30 $ maliyeti ve size sistemin farkli unsurlari anlamaniza yardimci olacaktir mükemmel degil iken. Özellikle, farkli ürün türleri, nitelikleri, nitelik setleri ve özel seçenekler saglam bir kavrayisa sahip oldugunuzdan emin olun. Nerede ve nasil her bir ürün tipi kullanilmalidir ya da anlamak için gereksiz görevler üzerinde vakit bitirecegiz gerekir.

Sitenizde bir alt Magento yüklüyorsaniz 3) Eger Magento kurulum yerini yansitacak sekilde htaccess dosyasinda “RewriteBase” degistirmeyi unutmayin. Bunu yapmazsaniz URL yanlis yeniden olacak gibi sayfalarinizin çogu için 404 hatalari alirsiniz.

4) denemek ve çalistirmak Magento ucuz hosting ve yavas eger sikayet etmeyin yoksa etmeyin! Biz web üzerinde görmek en büyük sikayetlerden biri yavas oldugu için insanlar sürekli dayak Magento. Tamam, Oscommerce kadar hafif degil ama mütevazi bir iyi kurulum sunucu üzerinde biz oldukça kolay alt-ikinci sayfa yük yönetiyorsunuz. Ayrica çok daha hizli gidiyor; sürüm 1.4 sürümü 1.3 üzerinde büyük bir gelisme oldugunu.

5) Son olarak, iken veya gelistiriciler sitenize sistem önbellege alma Magento dahili kapatmak insa ediyoruz. Bunu yapmazsaniz yaptiginiz degisiklikleri sitenin ön ucunda yansitilmaz. Bu birkaç deneyimli gelistirici de dahil olmak üzere pek çok insan karisti!
Yukaridaki son bir not olarak siddetle Magento ile size sebat tavsiye etmek istiyorum, sadece baslamak için birkaç ipucu oldugunu. Bir kez bunu vâkif bu sizin ilk düsünce olarak yaklasik olarak karmasik olmadigini göreceksiniz.