statik veya dinamik – isiniz için dogru web sitesi almak

Statik web siteleri:

Bir statik web sitesi, etiket önerebiliriz olarak, degistirmek için tasarlanmamistir biridir. Bir kez web sitesi tasarlanmistir ve tasarim sablonu için dahil içerik, her sayfa, baslatilan bir noktasi olarak ayni kalir.

Web sitesi Bu tip, on-line satmak istedigi büyük bir ürün stok bulunmamis is türüne uygun bir üyenin oturum tesis gerektirmez, veya haber olmasi gerekmez / özel teklifler eklendi zamanla sitesi. Örnegin, bir tatil yazlik web sitesi sadece yazlik ayrintilari, bazi odalarda fotograflari, yol tarifi ‘bizi bulmak için nasil’ veren bir sayfa, ve ziyaretçilerin bir rezervasyon yapma hakkinda bilgi bir iletisim formu içerir birkaç sayfa gerekebilir.

(Not:. Statik bir web sitesi mutlaka hiç bir etkilesim olamaz anlamina gelmez – iletisim formlari vb çogu hala dahil edilecektir)

Dinamik web siteleri:

Dinamik bir web sitesi bir tür bir sunucu tarafi betik dili ile yazilmis, ve en önemlisi, ayni zamanda bir veritabani ile arayüz saglayacak biridir. Bu avantaji görüntülenir ve web sitenizde degistirilecek verileri her türlü izin vermektedir. Asagida sadece dinamik bir web sitesi için kullanilabilir uygulamalarin bazilari sunlardir:

e-Ticaret: Tüm bir web sitesinde yönetimi ürünleri, müsteri veritabani ve siparis
Rezervasyonlari: Kullanilabilirlik hakkinda gerçek zamanli bilgi görüntüleme, hem de rezervasyon sisteme dogrudan eklenecek izin
Forum: istediginiz herhangi bir konu hakkinda disli tartisma panolari
Üyenin alani: üyeleri, kayit oturum ve yönetmek var hesaplarini

Bizim tatil yazlik firma yerine ziyaretçileri kullandiginiz ayni web sitesi araciligiyla Rezervasyonlarinizi isteyen, bunlar, mevcut durumu gösteren bir sayfa var dogrudan aninda Bos güncelleme veritabanina rezervasyonlarinda (ve ödeme) sürebilir.

Dinamik web siteleri gelistirilmesinde kullanilan programlama dillerine örnek olarak Microsoft’un ASP ve ASP.Net dilleri, ColdFusion veya Açik Kaynak favori, PHP vardir.

SQL, MySQL ve kullanilan birincil olanlar olmak Microsoft’un Erisim: Bu diller herhangi bir veritabani tür arabirim için kullanilabilir.

Sitenin hangi tür benim için en iyisidir?

Web sitenizde kullanmak niyetinde hangi amaç için bu kararin arkasindaki temel sürücü olmali ve umarim yukaridaki bilgiler bu size bazi bilgiler verdi. Ancak, çok ayiran diger bir faktör önemli bir husustur; maliyet.

Statik bir web sitesinin en büyük avantaji bu web sitelerinin tasarimi ile yardimci olmak için WYSIWYG editörü, çok çesitli olmasidir. Microsoft FrontPage, Macromedia Dreamweaver ve benzeri paketleri bir web sitesi olusturmak ve yönetmek için her zamankinden daha kolaylastirir. Bazi cesur isletme sahipleri hiç bir tasarimci kiralama ve tamamen kendilerini kendi web sitesi olusturmak için ihtiyaç vazgeçmek olabilir. Eger kolay ve bir ‘gelistirici’ ise daha ucuzdur Bu paketlerin birini kullanarak için bir web sitesi tasarimi mümkün birini bulmak, bu kendiniz yapmak için egim yok bile.

Eger dinamik web siteleri mevcut dinamik islevsellik tür gerektiriyorsa Ancak, o bir gelistirici sizin için bakmak gerekir o kisidir. Bu kodlama ve tasarim veritabanlari ve birlikte iki baglama deneyimli web profesyonelleri, ve muhtemelen ihtiyaciniz bu uygulama her türlü yazabilirsiniz. Ancak, beceri seti bu tür bir prim gelecek, ve bu nedenle statik bir web sitesi tasarimcisi için oldugundan daha yüksek bir oranda ödeme bekleyebilirsiniz.

Neyse ki potansiyel olarak bu maliyeti azaltmak için son bir ipucu var: hedeflerinizi gerçeklestirmek için kullanilabilir orada mevcut ‘açik kaynak kodlu’ bir dizi program vardir. Eger bir on-line magaza kurmak isteyen Örnegin, daha sonra ZenCart veya OsCommerce ve seviyor orada büyük paketleri vardir. Bunun yerine uygun açik kaynak paketleri önermek, ve sonra ihtiyaçlarinizi bu özellestirebilirsiniz birini ise gerekir: tamamen ismarlama web sitesi olusturmak için bir gelistirici ise gerekir nerede gerçekten çok nadir bir durumdur. Bu, sizin için daha ucuz çok çalismak olacaktir.