E-ticaret ve e-is arasindaki farklar

E is, Ibis, E Ticaret, Edom ve orada genis kisaltmalar ya da degistirilebilir terimler olarak kullanilan bu terimlerin daha fazladir. Ancak Internet Dil eIs veya E dünyasi ve e-ticaret ya da E com iki farkli terimlerdir.

E ticaret online islemler anlamina gelir – satin alma ve parasal doganin islem içeren internet üzerinden mal ve hizmet satis.
Elektronik ticaret veya e-ticaret ürün ve hizmetler için on-line is faaliyetleri, internet üzerinden tüketiciye is veya is için is olabilir.

Bu iki genis kafalarinda siniflandirilir:

Online Satis – Bir online satis faaliyetleri içeren ve web sitesinde sunulan ürün veya hizmet lehine bir satin alma karari vermek gerekebilir bilgileri ile tüketici saglar.

Çevrimiçi Satinalma – teknoloji altyapisi yardimiyla bir e-ticaret sitesi internet üzerinden ürün satin alir. Ayrica saglayan veya online teklif talep, siparis verme ve ödeme islemleri ile saglanan dahil.

E Business is ortaklari, müsterileri ve saticilari ile etkilesimler de dahil olmak üzere online islemler anlamina gelir. E-Ticaret etkilesimleri is süreçlerini ve verimliligi artirmak hedefleniyor. Bu süre içinde çogu organizasyon internetin önemini fark ve rekabet avantaji saglamak için bir e-Is içine isletmeler dönüsüm.

Kelime anlami kelime Ticaret ve Is Ingilizce Sözlük çok farkli degildir. Bu iki kelime yazili ve isletmeler yürüten kuruluslar tanimlamak içindir. E-ticaret ve e-Is arasindaki fark yapay ve mutlaka elektronik islem veya bilgi en kapsar. Bir e-ticaret internet bankaciligi veya kredi karti ag geçidi yardimi ile internet üzerinden bir satis veya satin alma faaliyeti için sonuç olsa da, E-Ticaret satis müsteri bakim hemen sonra satis teklif baslangicindan itibaren sürekli bir süreçtir.

Hatta orada bitirmek ve satis baska bir faz baslatmaz. Müsteri vb tüm e-Is altina arastirma, Pazarlama, egitim. Bir e-ticaret etkinlik Kredi / Banka kartlari ve internetten satis araçlari benzer kabul eden bir web sitesi ile sadece yapilabilir iken, E-Ticaret kapsami sadece internet üzerinden alis ve satis daha çok daha fazla, bu prosedürlerin ve kültürlerinin çok derin gider organizasyon. Bu site sahibi web kullanarak müsterileri, saticilari, çalisanlari, is ortaklari, dogrudan baglanmak için güç verir. EIs faaliyetleri internet üzerinden çok daha organize çaba ve saglikli bir sistemin sonucudur.

Sonuç olarak, bu e-ticaret bir e-Is sadece bir etki alani ise bir e-Is, is faaliyetlerinin tüm için Internet kullandigi özetlenebilir.