ebay geribildirim ipuçlari

Bir ürün satin veya eBay’de satilan zaman, alici veya satici ile deneyimi yansitir islem hakkinda geri bildirim bekleniyor. Ayni zamanda, ticaret ortagi hem de geri bildirim birakmak istenir. Esasen, bu alicilar iyi satici kim ve güvenebilecekleri kim oldugunu anlamaya yardimci olmak için basit bir yoludur.

Onlarin bütün eBay is kendi alicilar aldiginiz geribildirim ne tür baglidir çünkü eBay Feedback konusu, saticilarin bir sürü için çok hassas olabilir. Ayni anda çok fazla kötü geribildirim satis etkileyebilir, en az birkaç olumlu geribildirim yorum kadar, diger alicilar, yapilir. , Satin almadan önce eBay alici bir satici geribildirim gözden olmasidir. Onlar satici Güvenebileceginiz bilmek istiyorum. Geribildirim kar üzerinde dogrudan etkisi vardir çünkü Yani, iyi bir ne oldugunu anlamak ve nasil çalistigini olmasi önemlidir.

Pozitif, nötr ve negatif: alicilar için geri besleme terk ederken, 3 seçenek vardir. Olumlu geribildirim zaman çogunlugu verilir, ortalama geribildirim puani olumlu yüzde 98 bitti. Nötr genellikle hizmet odakli soruna yönelik bir alici tarafindan verilir. Onlar yeterince hizli bir kaç e-postalara cevap vermedi disinda Örnegin, belki satici, her seyi yapti. O / o söyleyerek bir nötr geri kalan belki iletisimin söz konusu alici için çok önemliydi, Tamam bir islem ama çok daha iyi olabilirdi. Bir tarafsiz geribildirim hemen hemen her zaman temel müsteri hizmetleri saglayarak önlenebilir. Korkunç negatif geri besleme, alici satici temas sonra sadece sol gerekiyordu sorun olabilir ne olursa olsun çalismak için çalisti, ve bunu islemesi mümkün degil edilir. En alicilar her zaman bir satici bir negatif geri besleme ayrilmadan önce bir sorun çalismak için bir sans verin. Ne yazik ki çok küçük nedenlerden dolayi negatif geribildirim hizli olan eBay alici da vardir. Bir satici olarak, bu ayrintilara dikkat ödeyerek her islem olumlu yapmak için en iyi çikarinadir.
EBay yeni bir büyük degisiklik saticilarin sadece alicilar için olumlu geribildirim olabilir.

Bu ortak sorunlari gerçeklestirmek ve hizli bir sekilde bir alici hizli bir nötr veya olumsuz birakmaz bunlari islemek için satici kalmistir. Garip e-postalar alici da cevap almadigini oldugunu göstermektedir alinan, bunlari hizli bir telefon arayin. Bu döngü içinde tutulur ve isinizi olup olmadigini Postane ya da UPS kargo gecikmeler ya da neden yapmis fark böylece kendi sevkiyat için bir takip numarasi ile bir müsteri e-posta. Diger bir deyisle, proaktif bir satici olmak ve sürekli bir ihtiyaci alici ve nasil onlarin satin alma deneyimini gelistirmek olabilir düsünüyorum.

Geribildirim bir diger önemli yönü Satici Karnesi rapordur. Her alici 1 5 altin yildiz her yerde seçerek islem özelliklerini bir satici oylayabilir. Alicilarin çogunlugu 5 yildizli birakacaktir ama ortalama herhangi bir, eBay için 4.1 altinda bir sey olup olmadigini is sorun olabilir fark alacak.

O halde, bu çok daha önemli her bir islem özelliklerini odaklanmak oldugunu, özellikle uygun sekilde ögeyi tanimlamak emin olun. Öge açiklamasina kadar yasamak gerekir ya da geri yasayacaktir. Herhangi bir sorun veya sorunlar tarif ve mümkün fotograflandi ve satin alindiktan sonra alici e-posta ve mümkün oldugunca hizli sorularinizi cevaplamak için emin olmalidir. Genellikle 1 veya 2 gün içinde, mümkün oldugu kadar hizli her siparis nakliye üzerinde çaba odaklanin ve nakliye abartma yok. Her bir islem ile amaç her alici her kategoride olumlu geribildirim ve bes yildiz kazanmak için.

Bu zor gelebilir ama biraz odak ve akici bir is süreci ile, dogal büyük geribildirim ve puanlari kazanacagim.