üst düzey internet kullanicilari ve e-ticaret

Hiç e-ticaret ortaya çikisindan bu yana, çalismalar yüzlerce ortaya çikarmak online ve offline (tugla ve harç magaza) perakende satis arasindaki baglanti. Olmustur Normalde, müsterilerin magaza degerlendirmek ve çevrimdisi bir magazadan ürün satin almak için devam etmeden önce internetten ürün bilgileri edinin.

Bununla birlikte,, görüsleri yukarida belirtildigi ne aykiri daha var. Ters egilim mercek altina aldi Dijital Gelecek için USC Annenberg Okulu Merkezi, tarafindan yayimlanan son bilgileri 50 yasinda veya üzerinde olan tüketiciler, çevrimdisi ürünler için genellikle ilk bakista, en ürünleri karsilastirmak ve arastirma söylüyor tugla ve -harç magazalar, çevrimiçi magazalardan onlari satin almadan önce.

Onlarin iddia kanitlayici, Dijital Gelecek için USC Annenberg Okulu Merkezi’nden arastirmacilar onlar etrafinda 66 50 yas grubunda tüketici ve 69 yil yüzde sadece yerel magazalarda ürünleri arastirma sonra online satin alma islemleri yapmisti bulduk demek . Bu da 70 yas üstü tüketiciler için de geçerlidir. Rapor bu gruptan tüketicilerin en az yüzde 50 de sadece çevrimdisi magazalarinda ürünleri arastirma sonra online satin alma islemleri yapilan söylüyor.

Çalisma onlari satin almadan önce seyleri görmek istiyorum çünkü eski nesil sadece çevrimiçi alisveris yapmadan önce yerel magazalarinda ürünleri arastirma için tercih onaylar. Ve bu online satin için de geçerlidir.

Jeffrey Grau, eMarketer üst düzey analisti göre yasli internet kullanicilarinin kazançli bir online tüketici yigin olusturan ve dolayisiyla Web saticilari onlari göz ardi edebilirsiniz artik bu görüsündedir. Jeffrey baska devletlerin daha iyi internet kullanicilarinin genç çok daha istihdam ve çok yüksek gelire sahip olmasi muhtemeldir bu üst düzey online tüketici. Onlar genç nesil ile karsilastirildiginda kapali finansal açidan daha iyi oldugu için, bu yaslilar daha fazla satin alma kapasitesine sahiptir.

Yukaridaki e-ticaret uzmanlari, 62 yas grubundaki internet kullanicilarinin yüzde ve tarafindan yapilan projeksiyonlar dönem 2006 ve 2011 yillari arasinda yüzde 7,6 saglikli bir yillik ortalama oraninda büyüyecek. Bu yükseltme hizi su anda yüzde 3.1 duruyor ABD’de tüm nüfusu iki katindan fazla büyüme hizi vardir.

2008 yili Subat ayinda Pew Internet & American Life Project arastirmacilar tarafindan yayimlanan bir baska çalisma daha genç tüketicilere göre ortaya, yasli müsterilerine daha az e-ticaret perakende yararlari tarafindan charmed edildi. Çogu mümkün olan en iyi perakende deneyimi elde etmek için bir çok kanalli bir yaklasim kullandiginizda, bu nedenle, bu anlamda çok yapar.

Online veya offline – Bu Internet hizli perakende her türlü kontrol etmek için büyüyen bir gerçektir. Tahminlerine göre, Web etkilenmistir satis 2012 yilinda 28, toplam perakende satislarin yüzde olusacaktir. Ve bu mevcut yil yüzde 18.7 önemli bir artistir.