e-ticaret siteleri basarisiz olmalarinin

E-ticaret tabanli web siteleri günlük alisveris aliskanliklarina devrim getirmistir. Günlük bakkal ögeleri takilar için, büyük makinelere küçük vida, hemen hemen çok ikinci öge internet üzerinden satilmaktadir. Arkasindaki teknoloji, e-ticaret olarak adlandirilir. Her satici bir süper satici kargo yüzlerce ve müsterilerine her gün binlerce ürün arasinda olmak hayal, ama rüya herkes için gerçek gelmiyor. Neden? Burada nedenlerini tartismak istiyorum.

hiçbir pazarlama bütçesi

Oldukça sizin e-ticaret sitesi planlarken, size kavramsallastirma, gelistirme, dagitim ve reklam için bir plan koymak önerilir. E-ticaret sitesi yaraticilari çogu son sey unutmak ve sorun bulurlar. Aslinda pazarlama yeni bir e-ticaret web sitesi gelistirme kaygilarindan olmalidir. Sen bagirarak ve lezzetli ürün hakkinda söylemeden New York sokaklarinda burger satamazsiniz. Ayni e-ticaret için de geçerlidir.

Pazarlama bütçesinin tahsisi iki kategoride parçali olmalidir.

1. Online pazarlama: Online SEO, SEM, SMO ve Reklam kelimeler bütçe olabilir.

2. Çevrimdisi pazarlama: offline radyo reklamlari, gazete ilanlari ya da konuma vb de hording olabilir

1. önemlidir ve 2. özel kapasitesine Özel sermaye veya Girisim Sermayesi fonlari araciligiyla yönetilebilir yüksek son bütçe gerektirir ise bir sey yapmak gerekir.

Basitlik eksikligi

Bu okurken ben eminim, siz deneyimli bir e-ticaret kullanici (alici veya satici) olan, e-ticaret amazon.com veya ebay.com ile özdeslesmistir. Bu iki site internette e-ticaret siteleri yapma en yüksek geliri bulunmaktadir.

Bunun nedeni onlarin basitligi. Onlar internet kullanicilarinin sinir belirledik. Sitelerin milyonlarca kavramina kopyalanmis ama Amazon ve eBay kullanici deneyimi ve rahatlik dayali davranislarini sürekli degisiyor çünkü basari orani hala azdir edilmistir. Onlar online alisveris için gün kolay ve daha kolay gün oluyor. Onlarin ürün sunan ayni zamanda ortalama müsteri geri gelip kendi sitelerinde tekrar satin getirmek nedenlerinden biridir.

Sabir eksikligi

Size yeni bir e-ticaret uygulamasi çalistiriyorsaniz, büyük sabir lazim. Bu günden itibaren uçmayacak. Baslangiçta, emmek sonra tariyor ve ardindan yürüyüs ve zaman ve para çok sonra uçan baslayacak. Yani gecede bir internet milyoner olmayacaktir. Ipuçlari 1 ve 2 takip ederseniz, sabir gelistirmek ve siki çalisma, sitenizin beklenenden daha fazla kazanç baslayacaktir.