kalp hastaligi yoksul ülkelerde iki kat daha yaygindir

Kalp hastaligi iki kat daha yoksul ülkelerde yaygin ve lise bitiremedi olanlar ile oldugu yeni bir rapor göstermektedir. Reuters federal arastirmacilar tarafindan yapilan bir arastirmaya onlarin son devlet tarafindan-devlet degerlendirmesinde kanit buldugu Persembe söyledi.

Ankette, ankete katilanlarin% 6.5 Angina, kalp krizi olarak bilinen ciddi gögüs agrisi rapor, ya da kalp hastaligi vardi. % 4 bir kalp krizi bildirmisti.

Reuters’in haberine göre, “kalp krizi en düsük ücret insanlarin sadece yüzde 2,1 ‘Hiç bir kalp krizi geçirdi söyledi ABD Virgin Adalari, Karayipler’de bir bölge, oldu. En kötü yüzde 6,1 vardi Bati Virginia, oldu. Bir yüzde 9,8 oran – – Kalp hastaligi yaklasik lise bitiremedi kisilerde iki kat daha yüksek üniversite mezunlari için yüzde 5 orani ile karsilastirildiginda “.

Bu Oklahoma, Missouri ve Kentucky çogunlukla kirsal devletler kalp krizi (OK-5%, MIS ve KEN-6%) daha yüksek bir yüzde orani bildirilmistir. Hastalik için “en yüksek yayginlik ile devletlerin çogu kalp-hastaligi risk faktörleri ve yüksek kalp-hastaligi mortalite ile sakinlerinin yüksek oranlarda sahip olarak daha önce belgelenmistir alt Mississippi ve Ohio Nehri vadiler, alanlarda kümelenmis olan,” Merkezleri Kontrol ve Önleme Reuters’e verdigi demeçte.

Kalp hastaligi, son 80 yildir Amerika’da önde gelen ölüm nedeni olmustur. Kalp hastaligi 2007 yilinda dogrudan ve dolayli maliyetlerin 151.600.000.000 üzerinde Amerikalilar maliyet, ayni zamanda saglik harcamalarinda önemli bir gider oldugunu. Bu rapor devletlerin kendi saglik sisteminin mevcut eksiklikleri ve kalp hastaligi önleme güçlendirmek için kendi bölgesi için daha iyi bir plani bulmak nerede tanimak mümkün yardimci olmak amaçlanmistir.

Daha fazla ilgili makaleler için veya beslemesine abone için bir online no prescription eczaneden siparis hakkinda daha fazla bilgi için bu Tüketici Avukatlik web sitesini ziyaret edin.