neden yesil hosting çevre dostu bir seçimdir

Bugün piyasalarda vurmak barindirma hizmetleri daha yeni türlerinden biri yesil ev sahipligi yapiyor. Isim kendisi dayanarak, yesil barindirma hizmetleri güç hosting firmalari veri merkezleri için sürdürülebilir enerji kaynaklarinin kullanarak uygulama üzerine ortalanir. Bunun yerine kömür, petrol ve dogal gaz gibi enerji geleneksel kaynaklari kullanmak yerine, barindirma yesil tipi sunan sirketler, genellikle, kendi sunuculari çalisan ve iyi durumda muhafaza tutmak için rüzgar enerjisi ve jeotermal enerji kullanimi. Fosil yakitlar, ozon tabakasi içine zararli emisyonlari minimize kullanimi nedeniyle de en aza indirilir.

Günümüzde internet sektöründe sahip oldugu popülerlik sayesinde, elektrik tüketimini de önemli ölçüde artmistir nasil sasirtici degil. Her ay, yeni web siteleri binlerce koyun ediliyor. Web siteleri bir web barindirma olmadan online erisilemez, ve barindirma hizmetleri son derece bakimli ve iyi yönetilen sunucular olmadan teklif edilemez. Bu sunucular iyi isleyen tutulmasini için, hosting sirketleri sürekli olarak elektrik kadar kullanmak gerekir. Yesil hosting ile, sunucular yenilenebilir enerji kaynaklari kullanilarak korunur. Bu enerji kaynaklari zararli dumanlar yaymaz çünkü onlar çevre ve ozon tabakasinin bozulmasina katki yoktur.

Bu yesil hosting sirketlerin çogu kendi sunucularinda çalismasini saglamak için rüzgar türbinleri yararlanmak. Bazi sirketler bile biyo-yakitlar ve günes fotovoltaik paneller kullanir. Elektrik giderleri tasarruf mümkün bu barindiran isletmeler, onlar büyük bir sekilde, hem de çevreyi korumak yardimci oluyor degil sadece. Çevre istismar olumsuz etkileri tüm dünyada belirgindir. Iklim degisikligi, ya da daha spesifik olarak küresel isinma, zaten dünya çapinda bir sorundur. Bu nedenle, seli yazarken daha yaygin hale gelmistir, bazi ülkelerde iklim daha tahmin edilemez hale gelmistir, ve en yoksul ülkelere temiz, içme suyu daha az erisebilirsiniz. Bu küresel endiseleri ile, hosting isletmelerin de daha çevreye duyarli hale gelmistir.

Dogal enerji kaynaklari dogada ucuz olsa da, kullanilabilir enerji dönüstürerek ilgili islemleri oldukça karmasik ve masrafli olabilir. Örnegin rüzgardan enerji üretmek için, bir hosting sirketi ideal bir konumda rüzgar türbinleri koymak gerekir. Hosting sirketi günesten enerji kaynagi karar verirse, günes fotovoltaik paneller gereklidir. Bu paneller ayrica pahali olabilir, ve veri merkezleri için güç saglamak için yüklemeden siki islemleri gerektirebilir. Daha fazla uygulama ve ek araçlar eklemeyi deneyin özellikle eger yesil hosting, pahali olabilir nedeni budur.

Çevre dostu hizmet birçok hosting firmalari vardir. Ancak, gerçekten sizin için en uygulanabilir olan bütçe gerektiren hizmetleri, seçmelisiniz. Digerleri garanti ve para iade garantisi saglamak Bazi hosting firmalari ücretsiz alan kurulum saglar. Eger web is size kâr artisi üzerine insa bile yesil hosting kesinlikle, sizin savunma egzersiz saglayacak almak için tercih, çevrenin korunmasina katkida bulunmak istiyorum.