sevgi rakhi-bir bag

Raksha Bandhan veya Rakhi bir erkek kardesi ve bir kiz kardesi arasinda sevgi bagi kutluyor önemli festivallerinden biridir. Kisiler arasi iliskiler her zaman verilmistir Hindistan’da büyük önem Raksha Bandhan tarihi çaglardan beri önemli bir olay olmustur. Bu bir kardes “Rakhi” veya “koruma iplikçik” adli bir kardesinin sag taraftan bir iplik baglar hayirli bir firsat var. Kardesinin yandan Rakhi baglama sadece bir iplik baglama ile ilgili degildir. Bu daha derin bir anlam tasir. Kardes Rakhi baglar ve sevgi, sefkat ve kardesi koruma ister. Kardesi, karsiliginda, ayni zamanda tüm olasiliklar sirasinda kiz kardesi korumak için yemin eder.

Bir erkek kardesi ve bir kiz kardesi arasindaki iliski insan içinde en iyi arasindadir. Kardesi için en iyi düsünürken bir kiz kardesi özverili oldugunu. Bir kardes bir bebek oldugunda ona hayatinin temellerini ögrenmek için yardimci bir anne rolünü üstlenir. O biraz eski ve yasam sevinçleri ve acisi belirgin hale büyüdügünde o bir arkadasinin ayakkabi için adimlar. Bu dostluk daha güçlü büyür ve sonsuz bir bag kurulur. Zamanlarda bir kardes genç oldugunda, bir kardesi hayatinin tüm iyi degerleri ögretmek ve mutluluk bir çok demlenmeye kendi üzerine alir. O, onun küçük kiz kardesi tüm isteklerini karsilamak için çalisir. Yüzünde bir canli gülümseme kalbinin derin odalarinda hazine degerindedir.

Bu Raksha Bandhan kutlanan kan iliskisi kardesleri arasinda her zaman degil. Sevgi bagi çok ötesinde hareket eder. Bir bayan o bir kardes olarak güvenmek için yeterli layik düsünen bir adamin yandan bir Rakhi kravat. Hayat ve siyasette karmasiklik günün düzeni olan bir dünyada, Rakhi hos bir degisiklik açmak yapabilirsiniz. Bir sadece bu tören savaslar ve ilham kitle hareketleri sirasinda hayatini kurtardi bilmek tarihin sayfalari asagi bir yolculuk yapmak gerekiyor. Porus ve Alexander arasindaki ünlü savas sirasinda, Iskender’in esi, Porus yaklasti belgelenmistir tarih devletlerin elinde bir Rakhi bagli ve Alexander öldürmek için degil onu istedi. Porus bu soylu jest yanit ve bir çift savas sirasinda Alexander ilgili kesin darbe teslim kaçindi. Bu Iskender’in hayatini kurtardi kardesi olarak Porus ilan seçti bir kadinin sevgi ve bagimlilik oldu. Noble ödüllü, Rabindranath Tagore kez çalisirken insan sevgi ve anlayis bir bag telkin için Rakhi iplik baglama kullanilir. 1905 yilinda sömürgeci efendilerinin adina kötü bir siyasi tasarim Bengal bölmek için tehdit etti. Tagore protesto benzersiz bir sekilde tasarlanmis. Rakhis bir Makyavelist tasarim karsi kitlesel birlestirmek için farkli din ve kültürlerin insanlarin ellerinde bagli idi.

Bugün dünya giderek daha az zaman hisler ve duygular derinligi ayrilmis olmasi ile mekanize ediliyor. Vakit nakittir! Ancak, Rakhi önemi biraz azalmis oldugunu görmek için yüreklendirici oldugunu. Günümüzde, profesyonel ihtiyaç ve diger ihtiyaçlari kardeslerimiz bir çok dünyanin farkli bölgelerine seyahat için yaptik, ama bu her zaman onlari bir araya baglayan saf bag üzerinde herhangi bir etki yapmak için basarisiz oldu.

Rakhi oldu, Rakhi ve Rakhi her zaman sevgi, ask ve büyük ask olacaktir.